Najbliższe wydarzenia

« »
Pn Wt Śr Cz Pt So N
"Nadzieja sprawia, że rośnie miłość, a miłość sprawia że rośnie nadzieja. Z pewnością nadzieja w Boską dobroć sprawia, że rośnie miłość ku Jezusowi Chrystusowi."
- św. Alfons Maria Liguori
Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

29.01.2023

IV Niedziela Zwykła

 

 1. Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka. O godz. 17.30 zapraszamy na Nieszpory.
 2. We wtorek  Nowenna Nieustanna o godz. 8.30 i 18.00.
 3. W czwartek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte z błogosławieństwem święć w naszej świątyni o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00 i 18.30.  Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wsparcie zakonów klauzurowych.
 4. Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego i kapłańskiego podczas Adoracji w intencji powołań o godz. 8.30.
 5. W tym tygodniu będziemy obchodzić pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca.
 6. W piątek błogosławieństwo gardła ku czci św. Błażeja, odwiedziny chorych od godz. 9.00. Kościół otwarty cały dzień:

- Spowiedź  od 6.00 do 19.00

- godz. 12.00 Eucharystia

- o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

- o godz. 17.00 Msza św. szkolna

- o godz. 18.30 Msza św. i spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania

 1. W sobotę, 4 lutego o godz. 7.40 rozważanie w ramach nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca.  O godz. 16.00 Msza św. i spotkanie dla Amazonek. O godz. 17.00 nauka przed chrztem.
 2. W niedzielę po Mszy o godz. 8.00 zmiana tajemnic żywego różańca. W czasie każdej Mszy św. błogosławieństwo wody i chleba ku czci św. Agaty.  
 3. Przy furcie przyjmowane są intencje mszalne na drugi kwartał 2023 roku.
 4. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Zuzanna Początek l.84, Andrzej Kowalski l. 82, Leokadia Bawor l. 74. Polecajmy również w modlitwie ofiary wojny na Ukrainie. Wieczny odpoczynek...

 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

22.01.2023

III Niedziela Zwykła

 

 1. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. O godz. 17.00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Połączonych Chórów Gliwickich. Dziękujemy o. Sławomirowi Wardzale CSsR za wygłoszone homilię i błogosławieństwo prymicyjne.
 2. W poniedziałek 23 stycznia, przypada 72 rocznica odprawienia pierwszej Nieustanne Nowenny do MBNP. Dlatego serdecznie zapraszam we wtorek  do wspólnej modlitwy i dziękczynienia Maryi za obecność wśród nas podczas Nowenny Nieustannej o godz.  8.30 i 18.00.
 3. W środę, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Tego dnia zapraszamy o godz. 16.30 na Mszę św. i spotkanie opłatkowe Kół Radia Maryja. Eucharystii przewodniczyć będzie Ks. Bp Andrzej Iwanecki.  
 4. W piątek kościół otwarty cały dzień:

- Spowiedź  od 6.00 do 19.00

- godz. 12.00 Eucharystia

- o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 1. W niedzielę, obchodzony jest Światowy Dzień Trędowatych.
 2. Wychodząc z Kościoła zabierzmy najnowszy numer gazetki Być Kościołem.
 3. Przy furcie przyjmowane są intencje mszalne na drugi kwartał 2023 roku.
 4. Parafia Wojskowa św. Barbary w Gliwicach zaprasza w niedzielę 29 stycznia na Żołnierskie Kolędowanie, początek koncertu o godz. 12.45.
 5. Wspólnota Osób Niepełnosprawnych Stokrotki przygotowała kartki z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wszystkich seniorów zapraszamy do zabrania pamiątkowej kartki dla siebie i przyjęcia serdecznych życzeń z tej okazji. Kartki znajdują się na ołtarzach przy wyjściu z kościoła.
 6. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Barbara Razowska l. 90, Barbara Dobrowolska l. 88, Marian Florczyk l. 88. Polecajmy również w modlitwie ofiary wojny na Ukrainie. Wieczny odpoczynek…

 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

15.01.2023

II Niedziela Zwykła

 

 1. Dziś druga niedziela zwykła w ciągu roku. O godz. 17.00 zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu młodzieży z naszej parafii.
 2. Dziękuję za spotkania kolędowe w Waszych domach, za serdeczną atmosferę, wspólną modlitwę i rozmowy oraz za złożone ofiary.
 3. We wtorek Nowenna Nieustanna o godz.  8.00 i 18.00.
 4. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
 5. W czwartek imieniny obchodzi o. Mariusz Więckiewicz. Msza w jego intencji o godz. 7.00. Solenizanta polecamy waszej modlitwie.
 6. W piątek kościół otwarty cały dzień:

- Spowiedź  od 6.00 do 19.00

- godz. 12.00 Eucharystia

- o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 1. W sobotę, o godz. 8.30 spotkanie Bractwa MBNP.  O godz. 11.00 Masz św. i spotkanie Wspólnoty osób niepełnosprawnych Stokrotki. Tego dnia będziemy obchodzili Dzień Babci, a w niedzielę,  22  stycznia Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci, życzliwości oraz modlitwy za nasze Babcie i Dziadków. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.
 2. W niedzielę, 22 stycznia, będziemy gościli o. Sławomira Wardzałę CSsR, który o godz. 9.30 odprawi Msze św. prymicyjną z błogosławieństwem, a prze całą niedziele będzie głosił homilie. O godz. 16.00 Msza św. w intencji małżeństw, które obchodzą jubileusz lub rocznicę ślubu. Zapisy przy furcie. O godz. 17.00 zapraszamy w naszym Sanktuarium na koncert kolęd w wykonaniu Połączonych Chórów Gliwickich.
 3. Zapraszamy w czwartek  19 stycznia na  Mszę  św.  i  adorację  z  modlitwą  o  uzdrowienie, która odbędzie się w kościele NMP Matki Kościoła na Sikorniku o godz. 18:30.
 4. Dzieciom i młodzieży, życzymy udanego odpoczynku podczas rozpoczynających się ferii zimowych.
 5. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Anna Rabus l. 82, Jerzy Bekier l. 75. Polecajmy również w modlitwie ofiary wojny na Ukrainie. Wieczny odpoczynek…

 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

08.01.2023

Święto Chrztu Pańskiego

 

 1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia. O godz. 17.30 zapraszamy na Nieszpory.
 2. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.
 3. Trwa wizyta duszpasterska-kolęda, która odbywa się tradycyjny sposób. Plan kolędy wywieszony jest w gablotach oraz na stronie internetowej parafii. Dziękujemy tym, którzy już wypełnili formularz zgłoszeniowy. Tym, którzy jeszcze nie wypełnili formularza zgłoszeniowego kolędy przypominamy, że można to jeszcze zrobić w wersji papierowej i przynieść go na furtę lub poprzez formularz dostępny na stronie internetowej parafii.
 4. We wtorek Nowenna Nieustanna o godz.  8.00 i 18.00.
 5. W piątek kościół otwarty cały dzień:

- Spowiedź  z racji kolędy w czasie każdej Mszy św. o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 12.00 i 18.00

- godz. 12.00 Eucharystia

- o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

- o godz. 18.30 Msza św. i spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania

 1. W niedzielę, 15 stycznia, o godz. 9.30 Msza św. o Boże błogosławieństwo dla rodzin naszej parafii z racji zakończenia kolędy. O godz. 17.00 zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu młodzieży z naszej parafii.
 2. W dniach od 23 do 28 stycznia organizowany jest wyjazd dla dzieci i młodzieży do Barda. Szczegółowe informacje u o. Ireneusza Krzywonia.
 3. Przy furcie klasztornej przyjmowane są Intencje Mszalna na drugi kwartał 2023 r
 4. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Alicja Sowa l. 79, Ryszard Góral l. 65, , Janusz Iwanow l. 51.  Polecajmy również w modlitwie ofiary wojny na Ukrainie. Wieczny odpoczynek…

 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

01.01.2023

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

 

 1. Na początku Nowego Roku wszystkim parafianom i gościom składamy najlepsze życzenia. Niech Dobry Bóg udziela wam hojnie swojego błogosławieństwa, obdarza radością i pokojem oraz wspomaga w chwilach trudności i doświadczeń. Niech Maryja, którą dzisiaj czcimy jako Bogarodzicę, otacza wszystkich płaszczem swojej opieki.
 2. Dziś Nowy Rok – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która kończy oktawę Narodzenia Pańskiego. Msze Święte o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00
 3. U progu Nowego Roku obchodzony jest także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Błagajmy dziś Boga przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki o pokój i ustanie wojen, szczególnie na Ukrainie i w Syrii.
 4. Od poniedziałku 2 stycznia rozpoczynamy wizytę duszpasterska-kolęda, która odbędzie się w tradycyjny sposób. Plan kolędy wywieszony jest w gablotach oraz na stronie internetowej parafii. Dziękujemy tym, którzy już wypełnili formularz zgłoszeniowy. Tym, którzy jeszcze nie wypełnili formularza zgłoszeniowego kolędy przypominamy, że można to jeszcze zrobić w wersji papierowej i przyniesienie go na furtę lub poprzez formularz dostępny na stronie internetowej parafii.
 5. We wtorek Nowenna Nieustanna o godz.  8.00 i 18.00.
 6. W tym tygodniu będziemy obchodzić pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek o godz. 8.30 Adoracja w intencji powołań.
 7. W piątek, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. z obrzędem bł. kredy i kadzidła będą sprawowane  o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00. Jest to również Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na cele misyjne. Z racji uroczystości nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu przypada 30 rocznica konsekracji biskupa Jana Kopca, pamiętajmy o Księdzu Biskupie w modlitwach.
 8. Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Gliwic w piątek, 6 stycznia. Zapraszamy do uczestnictwa i dawania świadectwa wierze.
 9. W sobotę, 7 stycznia o godz. 7.40 rozważanie w ramach nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca.  O godz. 16.00 Msza św. i spotkanie dla Amazonek. Tego dnia przypada również 5 rocznica konsekracji biskupa Andrzeja Iwaneckiego, pamiętajmy w modlitwie o Księdzu Biskupie.  
 10. W niedzielę, 8 stycznia, obchodzimy święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Po Mszy o godz. 8.00 zmiana tajemnic żywego różańca. O godz. 9.30 Msza w intencji rodzin kapłanów i osób konsekrowanych z naszej parafii oraz członków Rady Parafialnej. O godz. 11.00 Msza w int. rocznych dzieci zapisy przy furcie.
 11. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Stanisław Zięba l. 89, Zygmunt Pelc l. 69.  Polecajmy również w modlitwie ofiary wojny na Ukrainie. Wieczny odpoczynek…