Najbliższe wydarzenia

« »
Pn Wt Śr Cz Pt So N
"Nadzieja sprawia, że rośnie miłość, a miłość sprawia że rośnie nadzieja. Z pewnością nadzieja w Boską dobroć sprawia, że rośnie miłość ku Jezusowi Chrystusowi."
- św. Alfons Maria Liguori
Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

26.06.2022

XIII Niedziela Zwykła

 

 1. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy. o godz. 17.00 zapraszamy na Koncert Muzyki Dawnej ku czci MBNP. Wystąpią soliści, zespół instrumentalny oraz Chór Kameralny Vox Animae pod dyrekcją p. Joanny Pudlik. Szczegóły na plakatach. Od dzisiaj nie ma Mszy św. o godz. 19.30, a od jutra w dni powszednie o godz. 6.00.
 2. Dzieciom i młodzieży życzymy dobrego wypoczynku w czasie wakacji.
 3. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa od poniedziałku do czwartku (z wyjątkiem wtorku) o godz. 18.00.
 4. W poniedziałek,27 czerwca, przypada Uroczystość Matki Bożej Nieustającej Pomocy. To także VII rocznica ustanowienia diecezjalnego Sanktuarium MBNP. Suma odpustowa, którą odprawi ks. Biskup Gliwicki Jan Kopiec, o godz. 18.30. W czasie Mszy św. podziękujemy również za 20 lat posługi o. proboszcza Piotra Świerczoka, który od 1 sierpnia będzie proboszczem w parafii Opatrzności Bożej w Poznaniu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Matki, która jest gotowa nieustannie nam pomagać, a po Mszy św. na spotkanie w ogrodzie klasztornym.
 5. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i czwartek od 10.00 do 11.00 i 16.00 do 17.00.
 6. We wtorek Nieustanna Nowenna o godz. 8.30 i 18.00. Wieczorna Nowenna i Msza św. transmitowane w TV IMPERIUM oraz na stronie internetowej parafii.
 7. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, głównych patronów naszej diecezji. W kościele katedralnym w Gliwicach Msza św. o godz. 18.00 połączona z jubileuszami kapłańskimi.
 8. W pierwszy piątek miesiąca kościół otwarty cały dzień:

- Spowiedź w czasie każdej Mszy św.

- o godz. 9.30 Droga Krzyżowa

- godz. 12.00 Eucharystia

- o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 1. W sobotę o godz. 7.40 rozważanie w ramach nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca.
 2. W przyszłą niedzielę o godz. 8.00 zmiana tajemnic żywego różańca.
 3. Bóg zapłać za złożone w kościele i na koncie bankowym parafii, ofiary na utrzymanie kościoła i parafii. Numer konta parafialnego znajduje się na stronie internetowej parafii: www.krzyz-gliwice.pl            
 4. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Barbara Sokołowska,l.86, Józef Mrozowski,l.81. Módlmy się za ofiary wojny na Ukrainie. Wieczny odpoczynek…

 


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

19.06.2022

XII Niedziela Zwykła

 

 1. Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia. O godz. 17.30 zapraszamy na Nabożeństwo czerwcowe.
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji procesji w uroczystość Bożego Ciała.
 3. Decyzją o. Prowincjała i Dekretem Ks. Biskupa Gliwickiego, o. Stanisław Madejczyk, od 1 lipca br., będzie administratorem naszej parafii. Dziękujemy o. Krzysztofowi Wąsiewiczowi za jego roczną posługę duszpasterską w naszej parafii. O. Stanisławowi i o. Krzysztofowi życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki MBNP.
 4. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa w dni powszednie (z wyjątkiem wtorku) o godz. 18.00. Do piątku włącznie jest połączone z procesją eucharystyczną. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. Jutro, w poniedziałek, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty, aby byli otaczani szacunkiem i doświadczali niezbędnej pomocy i życzliwości wśród innych narodów.
 6. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i czwartek od 10.00 do 11.00 i 16.00 do 17.00.
 7. We wtorek Nieustanna Nowenna o godz. 8.30 i 18.00. Wieczorna Nowenna i Msza św. transmitowane w TV IMPERIUM oraz na stronie internetowej parafii.
 8. W środę, 22 czerwca, przypada VIII Rocznica Koronacji Ikony MBNP.
 9. W czwartek, 23 czerwca, przeżywać będziemy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W tym dniu przypada Dzień Ojca. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.30 w intencji ojców. Będziemy żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę. Imieniny obchodzą o. Jan Ćwikowski i br. Władysław Drozd. W ich intencji będziemy modlić się na Mszy św. o godz. 7.00. Solenizantów polecamy waszej modlitwie.
 10. W czwartek o godz. 10.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Dzieciom i młodzieży życzymy dobrego wypoczynku.
 11. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Kościół otwarty cały dzień:

- Spowiedź w czasie każdej Mszy św.

- godz. 12.00 Eucharystia

- o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego

 1. W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 2. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Msza św. w intencji małżeństw, które obchodzą w tym miesiącu jubileusz lub rocznicę ślubu. Zapisy przy furcie klasztornej. Składka na Stolicę Apostolską – Świętopietrze. Od niedzieli nie będzie Mszy św. o godz. 19.30.
 3. W niedzielę, 26 czerwca, o godz. 17.00 zapraszamy na Koncert Muzyki Dawnej ku czci MBNP. Wystąpią soliści, zespół instrumentalny oraz Chór Kameralny Vox Animae pod dyrekcją p. Joanny Pudlik. Szczegóły na plakatach.
 4. Wychodząc z kościoła zabierzmy nowy numer gazetki parafialnej Być Kościołem.
 5. Bóg zapłać za złożone w kościele i na koncie bankowym parafii, ofiary na utrzymanie kościoła i parafii. Numer konta parafialnego znajduje się na stronie internetowej parafii: www.krzyz-gliwice.pl            
 6. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Wiktoria Malinowska,l.88, Róża Maria Kasperczyk,l.84, Jadwiga Wójcik,l.84, Genowefa Szagun,l.76, Grażyna Sowa,l.75, Adama Wrodarczyk,l.72. Módlmy się za ofiary wojny na Ukrainie. Wieczny odpoczynek…

 


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

12.06.2022

Uroczystość Trójcy Najświętszej

 

 1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej. Dziękujemy o. Pawłowi Jurkowskiemu, redemptoryście z Kemerowa, za obecność i posługę duszpasterską. O godz. 17.30 zapraszamy na Nabożeństwo czerwcowe.
 2. W ubiegłą niedzielę na Świątynię Opatrzności zebraliśmy 2600 zł. Bóg zapłać.
 3. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa w dni powszednie (z wyjątkiem wtorku) o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. W poniedziałek, 13 czerwca, o godz. 18.00 zapraszamy na Apel Fatimski.
 5. Kancelaria parafialna czynna we wtorek od 10.00 do 11.00 i 16.00 do 17.00.
 6. We wtorek Nieustanna Nowenna o godz. 8.30 i 18.00. Wieczorna Nowenna i Msza św. transmitowane w TV IMPERIUM oraz na stronie internetowej parafii.
 7. W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia według następującego porządku o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 12.30 i 18.00. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 9.30. Eucharystię i Procesję będziemy przeżywać wspólnie z parafią Wniebowzięcia NMP. Procesja przejdzie ul. Kozielską od naszego kościoła do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP. Prosimy o przystrojenie okien na trasie procesji. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, dzieci w strojach komunijnych, dzieci do sypania kwiatów.
 8. W dniach po uroczystości Bożego Ciała (od piątku) procesja wokół kościoła w czasie nabożeństwa o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.
 9. W piątek Ks. Biskup udziela dyspensy od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Kościół otwarty cały dzień:

- Spowiedź w czasie każdej Mszy św.

- o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 19.30 podziękujemy o. Krzysztofowi Wąsiewiczowi za jego roczną posługę duszpasterską w naszej parafii.
 2. Bóg zapłać za złożone w kościele i na koncie bankowym parafii, ofiary na utrzymanie kościoła i parafii. Numer konta parafialnego znajduje się na stronie internetowej parafii: www.krzyz-gliwice.pl            
 3. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Urszula Panek,l.92, Teresa Gruba,l.85, Elżbieta Jeżowska,l.81, Elżbieta Zielińska Król,l.74, Tadeusz Rybotycki,l.94, Tadeusz Werschner,l.93, Bonifacy Stopa,l.86, Wiesław Florek,l.72. Módlmy się za ofiary wojny na Ukrainie. Wieczny odpoczynek...

 


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

05.06.2022

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 

 1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Pierwsza niedziela czerwca corocznie obchodzona jest także jako Dzień Dziękczynienia. To szczególna okazja, aby wyrazić wdzięczność za wszelkie dary Bożej dobroci. Przed kościołem zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności. O godz. 17.30 zapraszamy na Nabożeństwo czerwcowe.
 2. Witamy w naszej wspólnocie o. Tomasza Jońcę. Natomiast praktykę kończy kl. Artur Kuśnierz, któremu dziękujemy za posługę w parafii. O. Tomaszowi i kl. Arturowi życzymy Bożego bł. i opieki MBNP.
 3. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa w dni powszednie (z wyjątkiem wtorku) o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. W poniedziałek, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach.
 5. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i czwartek od 10.00 do 11.00 i 16.00 do 17.00.
 6. We wtorek Nieustanna Nowenna o godz. 8.30 i 18.00. Wieczorna Nowenna i Msza św. transmitowane w TV IMPERIUM oraz na stronie internetowej parafii.
 7. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.
 8. W piątek kościół otwarty cały dzień:

- Spowiedź od 6.00 do 19.00

- o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego

- o godz. 17.00 Msza św. szkolna.

 1. W sobotę, 11 czerwca, w WSD Redemptorystów w Tuchowie 6 diakonów przyjmie święcenia prezbiteratu. Pamiętajmy o nich  w naszych modlitwach.
 2. W niedzielę, 12 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Warto przypomnieć, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej. O godz. 11.00 Msza św. w intencji rocznych dzieci. Zapisy przy furcie klasztornej.
 3. W związku z podjęciem nowych obowiązków duszpasterskich, o. Proboszcz z dniem 30 czerwca br. zakończy posługę w naszej parafii. Msza św. pożegnalna w poniedziałek 27 czerwca, w uroczystość MBNP, o godz. 18.30.
 4. Bóg zapłać za złożone w kościele i na koncie bankowym parafii, ofiary na utrzymanie kościoła i parafii. Numer konta parafialnego znajduje się na stronie internetowej parafii: www.krzyz-gliwice.pl            
 5. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Daniela Stawicka,l.85. Módlmy się za ofiary wojny na Ukrainie. Wieczny odpoczynek…

 


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

29.05.2022

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 

 1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem” (modlitwa po Komunii). O godz. 17.30 zapraszamy na Nabożeństwo Majowe.
 2. 30 maja, poniedziałek, zapraszamy na ostatnie nabożeństwo majowe o godz. 18.00. Codziennie przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego w czasie nabożeństwa o godz. 18.00.
 3. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i czwartek od 10.00 do 11.00 i 16.00 do 17.00.
 4. We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy wpatrywali się w Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety, będziemy prosili o wrażliwość na potrzeby innych dla wszystkich uczniów Chrystusa. Nieustanna Nowenna o godz. 8.30 i 18.00. Wieczorna Nowenna i Msza św. transmitowane w TV IMPERIUM oraz na stronie internetowej parafii.
 5. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. W tym dniu będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.
 6. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa w dni powszednie (z wyjątkiem wtorku) o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.
 7. W pierwszy czwartek miesiąca, 2 czerwca, o godz. 8.30 Adoracja w intencji powołań. Po Mszy św. o godz. 18.30 zapraszam na ostatnie spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 8. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych od godz. 9.00. Kościół otwarty cały dzień:

- Spowiedź od 6.00 do 19.00

- o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego

- o godz. 17.00 Msza św. szkolna.

 1. W sobotę o godz. 7.40 rozważanie w ramach nabożeństw pierwszych sobót  miesiąca. O godz. 16.00 Msza św. i spotkanie Amazonek. W Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego zapraszamy o godz. 18.30 na Mszę św., a następnie czuwanie modlitewne.
 2. W niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy. O godz. 8.00 zmiana tajemnic żywego różańca. Będzie to jednocześnie pierwsza niedziela czerwca, która obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
 3. Bóg zapłać za złożone w kościele i na koncie bankowym parafii, ofiary na utrzymanie kościoła i parafii. Numer konta parafialnego znajduje się na stronie internetowej parafii: www.krzyz-gliwice.pl            
 4. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Elżbieta Tomańska,l.87. Módlmy się za ofiary wojny na Ukrainie. Wieczny odpoczynek…