Najbliższe wydarzenia

« »
Pn Wt Śr Cz Pt So N
"Nadzieja sprawia, że rośnie miłość, a miłość sprawia że rośnie nadzieja. Z pewnością nadzieja w Boską dobroć sprawia, że rośnie miłość ku Jezusowi Chrystusowi."
- św. Alfons Maria Liguori
Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

20.10.2019

XXIX Niedziela Zwykła

 1. Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Przypomnijmy, że został on ogłoszony przez papieża Franciszka dla uczczenia 100. rocznicy ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby misji. Zapraszamy o godz. 17.30 na nabożeństwo różańcowe.
 2. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie ( z wyjątkiem wtorku) o godz. 18.00 oraz w niedziele o godz. 17.30.
 3. We wtorek, 22 października, liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Po Mszy św. o godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie Seminarium Odnowy Wiary. Spotkanie w Sali parafialnej (wejście od ul. Kozielskiej).
 4. W środę, 23 października, spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania: o godz. 18.30 Msza św., a następnie konferencja. W tym dniu przypadają urodziny Ks. Biskupa Seniora Gerarda Kusza. Pamiętajmy w modlitwach o Ks. Biskupie.
 5. W piątek o godz. 18.30 Msza św. i spotkanie dla osób uzależnionych i ich rodzin.
 6. W piątek kościół otwarty przez cały dzień..

- Od 6.00 do 19.00 możliwość spowiedzi i adoracji

- O godz. 9.30 Droga Krzyżowa

- O godz. 12.00 Msza św.

- O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia

- O godz. 17.00 różaniec dla dzieci.

 1. W sobotę o godz. 16.00 Msza św. i spotkanie Duszpasterstwa Służby Zdrowia
 2. W przyszłą niedzielę Rocznica poświęcenia własnego kościoła. O godz. 16.00 Msza św. w intencji małżeństw obchodzących w tym miesiącu jubileusz lub rocznicę ślubu. Zapisy przy furcie klasztornej.
 3. Wychodząc z kościoła zabierzmy nowy numer gazetki parafialnej Być Kościołem. W tym numerze m.in. wspomnienie o śp. o. Janie Stecu, relacja z pielgrzymki osób konsekrowanych, rozważania o uroczystości Wszystkich Świętych. Za każdą ofiarę na pokrycie kosztów druku serdeczne Bóg zapłać.
 4. Bóg zapłać za złożone już ofiary na remont ogrzewania kościoła. W dalszym ciągu można składać w kopertach ofiary na ten cel w niedzielę do koszyczka, przy furcie klasztornej, w kancelarii parafialnej lub przesyłając na konto bankowe parafii. Numer konta znajduje się w ostatnim numerze gazetki parafialnej Być Kościołem oraz na stronie internetowej parafii.
 5. KIK zaprasza na spotkanie w środę 23 października o godz. 18.30. Spotkanie odbędzie się w kaplicy św. Jadwigi przy kościele Wszystkich Świętych w Gliwicach.
 6. Przy furcie klasztornej można kupić znicze Caritas na groby naszych bliskich. Przyjmowane są kartki z wypominkami za zmarłych. Kartki można zabrać wychodząc z kościoła.
 7. Nabożeństwa w tym tygodniu:
  • Nowenna do MBNP we wtorek o godz. 8.30 i 18.00
  • Różaniec w poniedziałek, czwartek i w sobotę o godz. 8.30

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

13.10.2019

XXVIII Niedziela Zwykła

 

 1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi „Wstańcie, chodźmy!”. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Przed kościołem zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zapraszamy o godz. 17.30 na nabożeństwo różańcowe.
 2. Po sześciu latach nieobecności witamy w naszej wspólnocie o. Grzegorza Kozioła, który wczoraj objął urząd Przełożonego Domu Zakonnego w Gliwicach. Gratulujemy i życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki MBNP.
 3. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie ( z wyjątkiem wtorku) o godz. 18.00 oraz w niedziele  o godz. 17.30.
 4. W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli i wychowawców polecamy waszej modlitwie.
 5. We wtorek, 15 października, po Mszy św. o godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie Seminarium Odnowy Wiary. Spotkanie w Sali parafialnej (wejście od ul. Kozielskiej). W tym dniu serdeczną myślą i modlitwą otaczamy rodziny przeżywające cierpnie z powodu utraty dziecka poczętego.
 6. W środę przypada uroczystość św. Jadwigi patronki Śląska. O godz. 18.30 Msza św. w intencji Ojczyzny i Ojca św. Franciszka.
 7. Rodziców młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania zapraszamy na spotkanie w środę po Mszy św. o godz. 18.30.
 8. W czwartek będziemy obchodzić wspomnienie św. Gerarda Majelli. Do przeżywania tego wspomnienia, które zakończy Rok św. Gerarda, będziemy przygotowywać się od poniedziałku do środy w czasie nabożeństwa różańcowego o godz. 18.00. O godz. 17.00 zapraszamy na Krąg Biblijny.
 9. W piątek kościół otwarty przez cały dzień.

- Od 6.00 do 19.00 możliwość spowiedzi i adoracji

- O godz. 9.30 Droga Krzyżowa

- O godz. 12.00 Msza św.

- O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia

- O godz. 17.00 różaniec dla dzieci.

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. Kolekta na cele misyjne. W tym dniu po Mszy św. o godz. 9.30 nadamy imiona drzewom posadzonym na placu kościelnym. Redakcja Być Kościołem ogłosiła konkurs, który został rozstrzygnięty. Nadano imiona Gerard i Michał.
 2. Bóg zapłać za złożone już ofiary na remont ogrzewania kościoła. W dalszym ciągu można składać w kopertach ofiary na ten cel w niedzielę do koszyczka, przy furcie klasztornej, w kancelarii parafialnej lub przesyłając na konto bankowe parafii. Numer konta znajduje się w ostatnim numerze gazetki parafialnej Być Kościołem oraz na stronie internetowej parafii.
 3. KIK zaprasza na spotkanie w środę 16 października o godz. 18.30. Spotkanie odbędzie się w kaplicy św. Jadwigi przy kościele Wszystkich Świętych w Gliwicach.
 4. Przy furcie klasztornej można kupić znicze Caritas na groby naszych bliskich oraz kalendarz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach na rok 2020. Przyjmowane są również intencje mszalne na I kwartał 2020 roku.
 5. Przy furcie klasztornej przyjmowane są kartki z wypominkami za zmarłych. Kartki można zabrać wychodząc z kościoła.
 6. Nabożeństwa w tym tygodniu:
  • Nowenna do MBNP we wtorek o godz. 8.30 i 18.00
  • Różaniec w poniedziałek, czwartek i w sobotę o godz. 8.30

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

06.10.2019

XXVII Niedziela Zwykła

 1. Zbliża W dzisiejszą niedzielę Pan Jezus podkreśla nieocenioną moc wiary. W październikowym czasie modlitwy różańcowej, rozważając tajemnice z życia Chrystusa i Matki Bożej, odradzamy i umacniamy naszą wiarę. Niech nie zabraknie osobistego wysiłku w pomnażaniu daru, który otrzymaliśmy na chrzcie św. Zapraszamy o godz. 17.30 na nabożeństwo różańcowe. Zbiórka do puszek Na Caritas diecezji i parafii.
 2. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie ( z wyjątkiem wtorku) o godz. 18.00 oraz w niedziele o godz. 17.30.
 3. W poniedziałek przypada wspomnienie NMP Różańcowej.
 4. We wtorek, 8 października, po Mszy św. o godz. 18.30 zapraszamy na pierwsze spotkanie Seminarium Odnowy Wiary. Spotkanie w Sali parafialnej (wejście od ul. Kozielskiej).
 5. W środę na Mszę św. i spotkanie o godz. 18.30 zapraszamy uczniów klas VIII przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
 6. W piątek kościół otwarty przez cały dzień.

- Od 6.00 do 19.00 możliwość spowiedzi i adoracji

- O godz. 9.30 Droga Krzyżowa

- O godz. 12.00 Msza św.

- O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia

- O godz. 17.00 różaniec dla dzieci.

 1. W sobotę o godz. 18.00 zapraszamy członków Bractwa MBNP oraz wszystkich parafian na ostatni w tym roku Apel Fatimski.
 2. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. w intencji rocznych dzieci. Zapisy przy furcie klasztornej. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 3. Bóg zapłać za złożone już ofiary na remont ogrzewania kościoła. W dalszym ciągu można składać w kopertach ofiary na ten cel w niedzielę do koszyczka, przy furcie klasztornej, w kancelarii parafialnej lub przesyłając na konto bankowe parafii. Numer konta znajduje się w ostatnim numerze gazetki parafialnej Być Kościołem oraz na stronie internetowej parafii.
 4. KIK zaprasza na spotkanie w środę 9 października o godz. 18.30. Spotkanie odbędzie się w kaplicy św. Jadwigi przy kościele Wszystkich Świętych w Gliwicach.
 5. Przy furcie klasztornej można kupić znicze Caritas na groby naszych bliskich oraz kalendarz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach na rok 2020. Przyjmowane są również intencje mszalne na I kwartał 2020 roku.
 6. Nabożeństwa w tym tygodniu:
  • Nowenna do MBNP we wtorek o godz. 8.30 i 18.00 
  • Różaniec w poniedziałek, czwartek i w sobotę o godz. 8.30.           

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności. Krystyna Jaworska,l.75, Barbara Ptoszek,l.64, Roman Jaskólski,l.82, Antoni Depczyński,l.74. Wieczny odpoczynek…


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

29.09.2019

XXVI Niedziela Zwykła

 

 1. Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg. Witamy w naszej wspólnocie brata kleryka Łukasza Vettera i życzymy dobrego pobytu w Gliwicach. Zapraszamy o godz. 17.30 na Nieszpory.
 2. Nabożeństwa różańcowe będę odbywały się w dni powszednie ( z wyjątkiem wtorku) o godz. 18.00 oraz w niedziele o godz. 17.30.
 3. W poniedziałek, 30 września, o godz. 18.30 Msza św. i spotkanie „Mężczyzn św. Józefa”. Zapraszamy również innych mężczyzn do zainteresowania się tą wspólnotą działającą w naszej parafii.
 4. Październik będzie w Kościele powszechnym nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Serdecznie zapraszamy do modlitwy za misje.
 5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 8.30 Adoracja w intencji powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
 6. W piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00.
 7. W piątek kościół otwarty przez cały dzień.

- Od 6.00 do 19.00 możliwość spowiedzi i adoracji

- O godz. 9.30 Droga Krzyżowa

- O godz. 12.00 Msza św.

- O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia

- Spowiedź dla dzieci o godz. 16.30, a o godz. 17.00 Msza św. szkolna. Po Mszy św. błogosławieństwo zwierząt domowych z okazji wspomnienia św. Franciszka z Asyżu.

 1. W sobotę o godz. 7.40 rozważanie w ramach nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca. O godz. 10.00 Pielgrzymka Osób Życia Konsekrowanego Diecezji Gliwickiej. Nauka przed Chrztem św. o godz. 17.00.
 2. W przyszłą niedzielę o godz. 8.00 zmiana tajemnic żywego różańca. Zbiórka do puszek na Caritas diecezji i parafii.
 3. Bóg zapłać za złożone już ofiary na remont ogrzewania kościoła. W dalszym ciągu można składać w kopertach ofiary na ten cel w niedzielę do koszyczka, przy furcie klasztornej, w kancelarii parafialnej lub przesyłając na konto bankowe parafii. Numer konta znajduje się w ostatnim numerze gazetki parafialnej Być Kościołem oraz na stronie internetowej parafii.
 4. Przy furcie klasztornej można kupić kalendarz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach na rok 2020. Od 1 października przyjmowane będą intencje mszalne na I-wszy kwartał 2020 roku oraz wypominki za zmarłych. Kartki na wypominki znajdują się przy wyjściu z kościoła.
 5. Nabożeństwa w tym tygodniu:
  • Nowenna do MBNP we wtorek o godz. 8.30 i 18.00 
  • Różaniec w poniedziałek i w sobotę o godz. 8.30.           
 1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności. Izabela Król,l.90, Gizela Pająk,l.80, Andrzej Grabański,l.86, Jerzy Miksewicz, l.83, Romuald Jodko,l.79, Czesław Kuświk,l.63, Tomasz Romanowski,l.20. Wieczny odpoczynek…

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

15.09.2019

Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego – Odpust Parafialny

 1. W uroczystość odpustową dziękujemy Panu Bogu za naszą wspólnotę parafialną. Modlitwą otaczamy fundatorów, wszystkich kapłanów, redemptorystów, którzy posługiwali w naszej parafii. Prosimy za nas wszystkich, abyśmy wiernie stali pod Krzyżem Jezusa Chrystusa. Dziękujemy ks. Prof. Janowi Kochel za kazanie odpustowe. Zapraszamy o godz. 17.30 na Nieszpory w czasie których oddamy cześć relikwią Krzyża Świętego. Sumie odpustowej o godz. 12.30 będzie przewodniczył Ks. Biskupa Andrzej Iwanecki.
 2. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i przeprowadzenia III Festynu Parafialnego. Bóg zapłać tym wszystkim którzy zaangażowali się do przygotowania kościoła na uroczystość odpustową.
 3. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu.
 4. Na szczególny dzień modlitwy w intencji dzieci i młodzieży zapraszamy w święto św. Stanisława Kostki w środę 18 września o godz. 18.30. Od 16.00 do 17.00 w kancelarii parafialnej zapisy uczniów klas VIII do bierzmowania.
 5. W środę po Mszy św. o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej
 6. W piątek kościół otwarty przez cały dzień.

- Od 6.00 do 19.00 możliwość spowiedzi i adoracji

- O godz. 9.30 Droga Krzyżowa

- O godz. 12.00 Msza św.

- O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia

- O godz. 17.00 Msza św. szkolna

 1. W sobotę Diecezjalna Pielgrzymka Młodzieży do Rud. Msza św. w Rudach o godz. 9.00. W piątek o godz. 24.00 wyruszy nocna pielgrzymka młodzieży do Rud.
 2. Przy furcie klasztornej można kupić kalendarz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach na rok 2020.
 3. Nabożeństwa w tym tygodniu:
  • Nowenna do MBNP we wtorek o godz. 8.30 i 18.00 
  • Różaniec w poniedziałek, czwartek i w sobotę o godz. 8.30.
 1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności. Lidia Opilska,l.75, Janusz Skurzyński,l.74, Piotr Specht,l.74. Wieczny odpoczynek…

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

08.09.2019

XXIII Niedziela Zwykła

 1. W Sprawowana przez nas Eucharystia jest szczytem życia religijnego chrześcijan. W Eucharystii prawdziwie obecny jest i udziela daru zbawienia Pan i założyciel Kościoła – Jezus Chrystus. W dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do radykalnego stawiania Bożych spraw na pierwszym miejscu. Zapraszamy o godz. 17.30 na Nieszpory.
 2. Dzisiaj od 12.00 do 18.00 zapraszamy do ogrodu klasztornego na III Festyn Parafialny. Czeka nas wiele atrakcji, a najważniejsze możliwość spotkania i rozmowy.
 3. Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę, a szczególnie naszych krewnych, przyjaciół i parafian przebywających na emigracji.
 4. W czwartek wspomnienie NMP Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej, patronki diecezji.
 5. W piątek, 13 września, o godz. 18.00  zapraszamy na Apel Fatimski. Ten dzień chcemy przeżyć w duchu łączności z inicjatywą „Polska pod Krzyżem”. Diecezjalne obchody w sobotę w parafii św. Wojciecha w Zabrzu. Rozpoczęcie o godz. 18.15.
 6. W piątek kościół otwarty przez cały dzień.

- Od 6.00 do 19.00 możliwość spowiedzi i adoracji

- O godz. 9.30 Droga Krzyżowa

- O godz. 12.00 Msza św.

- O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia

- O godz. 17.00 Msza św. szkolna

 1. W sobotę przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Patronalne uroczystość naszej parafii. O godz. 8.00 Msza św. i spotkanie Bractwa MBNP. O godz. 16.00 Msza św. i spotkanie Amazonek.
 2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość odpustową ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Suma odpustowa z procesją eucharystyczną o godz. 12.30. Sumie odpustowej będzie przewodniczył Ks. Biskup Pomocniczy Andrzej Iwanecki. Zapraszamy poczty sztandarowe, służbę liturgiczną oraz was wszystkich do uczestnictwa w tej Eucharystii. Nieszpory odpustowe, z oddaniem czci relikwią Krzyża św. o godz. 17.30. W tym dniu kazanie wygłosi ks. Prof. Jan Kochel. Kolekta na Stolicę Apostolską.
 3. Zapisy dzieci do I-wszej Komunii św. u o. Madejczyka, a do bierzmowania u o. Bugary
 4. Przy furcie klasztornej można kupić kalendarz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach na rok 2020.
 5. Nabożeństwa w tym tygodniu:
  • Nowenna do MBNP we wtorek o godz. 8.30 i 18.00 
  • Różaniec w poniedziałek i czwartek o godz. 8.30             
 1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności. Danuta Sternalska,l.87. Wieczny odpoczynek…

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

01.09.2019

XXII Niedziela Zwykła

 1. W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny. Zapraszamy o godz. 17.30 na Nieszpory. Od dzisiaj powraca Msza św. o godz. 19.30, a od jutra Eucharystia o godz. 6.00.
 2. Z inicjatywy papieża obchodzimy dziś także Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia. Serdecznie zachęcamy do szerszego zapoznania się z tą inicjatywą i do osobistej modlitwy.
 3. Decyzją Siostry Prowincjalnej nastąpiła zmiana siostry zakrystianki. Dziękujemy s. Ludmile za jej posługę. Witamy s. Irenę Dolską i życzymy Bożego błogosławieństwa w posłudze w naszej wspólnocie parafialnej.
 4. Dobiegł końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać czas nowego roku szkolnej i katechetycznej pracy. Msza Święta z okazji rozpoczęcia roku szkolnego w piątek o godz. 17.00.
 5. W tym tygodniu Kancelaria parafialna czynna we wtorek i czwartek od 10.00 do 12.00 i 16.00 do 17.30.
 6. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 8.30 Adoracja w intencji powołań kapłańskich i do życia konsekrowanego.
 7. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych od godz. 9.00. Chorych prosimy zgłaszać przy furcie klasztornej.
 8. W piątek kościół otwarty przez cały dzień.

- Od 6.00 do 19.00 możliwość spowiedzi i adoracji

- O godz. 9.30 Droga Krzyżowa

- O godz. 12.00 Msza św.

- O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia

- O godz. 16.30 spowiedź dla dzieci, a o godz. 17.00 Msza św. szkolna.

 1. W sobotę o godz. 7.45 rozważanie w ramach nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca. W tym dniu Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium MB Pokornej w Rudach (Msza św. o godz. 11.00).
 2. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. w intencji rocznych dzieci. Zapisy przy furcie.   
 3. W niedzielę (8 września) zapraszamy na III Festyn Parafialny. Rozpoczęcie o godz. 12.00 w ogrodzie klasztornym, zakończenie o godz. 18.00.

- W czasie festynu parafialnego przewidziany jest czas na dowolne występy parafian, zachęcamy szczególnie najmłodszych, ale również osoby dorosłe, jeśli ktoś miałby na to ochotę. Można zarecytować wiersz, zaśpiewać piosenkę lub pochwalić się innym talentem. Występy odbędą się w dniu festynu miedzy godz. 13.30 a 14.00. Zapisy na furcie do 6 września 

- Prosimy osoby, które chciały by pomóc w  festynie roli wolontariusza, spotkanie organizacyjne odbędzie się w środę  4 września br. o godz. 19.15 w sali parafialnej

-Zwracamy się z prośbą o upieczenie ciasta na festyn (z wyjątkiem ciast kremowych). Ciasto prosimy przynieść  w sobotę  7 września od godz. 12.00 do 16.00 na furtę klasztorna

 1. Przy furcie klasztornej można kupić kalendarz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach na rok 2020.
 2. Dobiegają końca prace związane z budową nowego ogrzewania kościoła oraz remont chodnika od strony ulicy Kozielskiej. Zakończyła się renowacja obrazu św. Rodziny.
 3. Nabożeństwa w tym tygodniu:
  • Nowenna do MBNP we wtorek o godz. 8.30 i 18.00 
  • Różaniec w poniedziałek i w sobotę o godz. 8.30             
 1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności. Marianna Jaworska,l.92, Tadeusz Strzelczyk,l.87 (tato o. Krzysztofa). Wieczny odpoczynek…

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

18.08.2019

XX Niedziela Zwykła

 1. Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele. Zapraszamy o godz. 17.30 na Nieszpory.
 2. Witamy w naszej wspólnocie o. Mariusza Chyrowskiego i życzymy owocnego pobytu w Gliwicach.
 3. W czasie wakacji w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 19.30, a w tygodniu o godz. 6.00. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i czwartek od 10.00 do 12.00 i 16.00 do 17.30
 4. W piątek 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.
 5. W piątek kościół otwarty przez cały dzień.

- Od 7.00 do 19.00 możliwość spowiedzi i adoracji

- O godz. 9.30 Droga Krzyżowa

- O godz. 12.00 Msza św.

- O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Msza św. w intencji, które obchodzą jubileusz lub rocznicę ślubu. Zapisy przy furcie.
 2. Przy furcie klasztornej można kupić kalendarz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach na rok 2020.
 3. W dniach 6 do 8 września organizowana jest pielgrzymka do Gietrzwałdu, Torunia i Lichenia. Zapisy i szczegółowe informacje przy furcie klasztornej.
 4. Nabożeństwa w tym tygodniu:
  • Nowenna do MBNP we wtorek o godz. 8.30 i 18.00 
  • Różaniec w poniedziałek, czwartek i w sobotę o godz. 8.30
 1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności. Adam Korlacki,l.88, Lech Chrobak,l.68, Jarosław Pawłowski,l.66, Andrzej Nowakowski,l.42,. Wieczny odpoczynek…

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

11.08.2019

XIX Niedziela Zwykła

 

 1. Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem. Zapraszamy o godz. 17.30 na Nieszpory
 2. W czasie wakacji w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 19.30, a w tygodniu o godz. 6.00. Kancelaria parafialna czynna we wtorek od 10.00 do 12.00 i 16.00 do 17.30
 3. W poniedziałek, 12 sierpnia, o godz. 18.00 zapraszamy na Apel Fatimski
 4. Decyzją o. Prowincjała, o. Jacek Zdrzałek został skierowany do wspólnoty redemptorystów w Rzymie, gdzie będzie pełnił funkcję Przełożonego Międzynarodowego Seminarium Duchownego Redemptorystów Europy. O. Jackowi podziękujemy  we wtorek, 13 sierpnia, na Mszy św. o godz. 8.00. Składam mu serdeczne podziękowania za jego posługę w naszej wspólnocie parafialnej i życzę Bożego błogosławieństwa i opieki MBNP na nowej placówce
 5. W uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, 15 sierpnia, Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Przeżywana tego dnia rocznica bitwy warszawskiej będzie dla nas okazją do modlitwy za Ojczyznę. Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół w uroczystość Wniebowzięcia NMP podczas wszystkich Mszy Świętych
 6. W piątek kościół otwarty przez cały dzień. O godz. 18.30 Msza św. w intencji Ojczyzny i Ojca św. Franciszka

- Od 7.00 do 19.00 możliwość spowiedzi i adoracji

- O godz. 9.30 Droga Krzyżowa

- O godz. 12.00 Msza św.

- O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia

 1. W sobotę uroczystość św. Jacka, głównego patrona metropolii górnośląskiej
 2. W czwartek, 15 sierpnia, 34 rocznica sakry biskupiej Biskupa Seniora Gerarda Kusza, a w piątek, 16 sierpnia, 38 rocznica sakry biskupiej Biskupa Seniora Jana Wieczorka. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Biskupach Seniorach
 3. W czwartek wyrusza Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpoczęcie pielgrzymki Mszą św. w katedrze w Gliwicach o godz. 8.00
 4. Od piątku do niedzieli – 16 do 18 sierpnia na Górze św. Anny – obchody kalwaryjskie ku czci Wniebowzięcia NMP
 5. W dniach 6 do 8 września organizowana jest pielgrzymka do Gietrzwałdu, Torunia i Lichenia. Zapisy i szczegółowe informacje przy furcie klasztornej
 6. Nabożeństwa w tym tygodniu:
  • Nowenna do MBNP we wtorek o godz. 8.30 i 18.00 
  • Różaniec w poniedziałek i w sobotę o godz. 8.30             

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności. Alicja Karczak,l.83, Wojciech Ojak,l.74, Tomasz Modlich,l.44. Wieczny odpoczynek…


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

04.08.2019

XVIII Niedziela Zwykła

 

 1. Wraz Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy. Zapraszamy o godz. 17.30 na Nieszpory.
 2. W czasie wakacji w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 19.30, a w tygodniu o godz. 6.00. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i czwartek od 10.00 do 12.00 i 16.00 do 17.30.
 3. W We wtorek 6 sierpnia będziemy przeżywać święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu przypada 75 rocznica tragicznej śmierci 30 redemptorystów, którzy zostali zamordowani w czasie Powstania Warszawskiego.
 4. Składam serdecznie podziękowania tym wszystkim, którzy udzieli noclegu pielgrzymom z Rybnika. Bóg zapłać.
 5. W piątek kościół otwarty przez cały dzień.

- Od 7.00 do 19.00 możliwość spowiedzi i adoracji

- O godz. 9.30 Droga Krzyżowa

- O godz. 12.00 Msza św.

- O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia

 1. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. w intencji Rocznych dzieci. Zapisy przy furcie
 2. Nabożeństwa w tym tygodniu:
  • Nowenna do MBNP we wtorek o godz. 8.30 i 18.00 
  • Różaniec w poniedziałek, czwartek i w sobotę o godz. 8.30
 1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności. o. Jan Stec CSsR, l.61 (Tuchów), Maria Skoczek, l.88, Maria Lacroix, l.68, Wioletta Cwajna, l.52, Janusz Piękosz, l.59. Wieczny odpoczynek…

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

28.07.2019

XVII Niedziela Zwykła

 1. Wraz z uczniami Chrystusa wypowiadamy dzisiaj słowa: „Panie, naucz nas modlić się”. Życie duchowe, które nieustanie próbujemy w nas rozwijać, jest bowiem nie tylko owocem naszych starań i wysiłków, ale nade wszystko darem samego Boga. Wierzymy, że przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocni w nas pragnienie modlitwy. Zapraszamy o godz. 17.30 na Nieszpory
 2. Biskup Gliwicki zezwala na uzyskanie odpustu zupełnego tzw. Porcjunkuli  dzisiaj lub 2 sierpnia albo w przyszłą niedzielę (4 sierpnia), ale tylko w jeden z tych dni
 3. W czasie wakacji w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 19.30, a w tygodniu o godz. 6.00. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i czwartek od 10.00 do 12.00 i 16.00 do 17.30
 4. W środę 31 lipca będziemy gościć pielgrzymów z Rybnika, którzy uczestniczą w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Osoby, które chciałyby udzielić noclegu pielgrzymom, prosimy o zapisanie się przy furcie klasztornej
 5. W czwartek, 1 sierpnia, przypada uroczystość św. Alfonsa Marii Liguoriego, założyciela Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela – Redemptorystów. Pamiętajmy w modlitwie o redemptorystach na całym świecie. W tym dniu wspominamy rocznicę wybuchu powstania warszawskiego
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca
 7. W piątek kościół otwarty przez cały dzień.

- Od 7.00 do 19.00 możliwość spowiedzi i adoracji

- O godz. 9.30 Droga Krzyżowa

- O godz. 12.00 Msza św.

- O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia

 1. W sobotę o godz. 7.40 rozważanie w ramach nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca. O godz. 17.00 nauka przed Chrztem św.
 2. W przyszłą niedzielę o godz. 8.00 zmiana tajemnic żywego różańca
 3. Wkrótce rozpoczynamy sierpień, który w Polsce jest miesiącem abstynencji. Kościół zachęca do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym. Serdecznie zapraszamy do podjęcia tego wyrzeczenia oraz wpisania się do sierpniowej księgi trzeźwości
 4. Trwają remonty związane z budową nowego ogrzewania kościoła
 5. Nabożeństwa w tym tygodniu:
  • Nowenna do MBNP we wtorek o godz. 8.30 i 18.00 
  • Różaniec w poniedziałek, czwartek i w sobotę o godz. 8.30

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

21.07.2019

Niedziela Najświętszego Odkupiciela

 1. Przeżywamy dziś, patronalne święto Zgromadzenia Redemptorystów, uroczystość Najświętszego Odkupiciela. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich redemptorystach. Gościmy o. Stanisława Wzorka, redemptorystę  z Boliwii. Dziękujemy za kazanie. Przed kościołem zbiórka do puszek na cele misyjne w Boliwii. Zapraszamy o godz. 17.30 na Nieszpory
 2. W czasie wakacji w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 19.30, a w tygodniu o godz. 6.00. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i czwartek od 10.00 do 12.00 i 16.00 do 17.30
 3. W piątek kościół otwarty przez cały dzień.

- Od 6.00 do 19.00 możliwość spowiedzi i adoracji

- O godz. 9.30 Droga Krzyżowa

- O godz. 12.00 Msza św.

- O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia

 1. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Msza św. w intencji małżeństw, które obchodzą w tym miesiącu jubileusz lub rocznicę ślubu. Zapisy przy furcie
 2. W środę 31 lipca będziemy gościć pielgrzymów z Rybnika, którzy uczestniczą w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Osoby, które chciałyby udzielić noclegu pielgrzymom, prosimy o zapisanie się przy furcie klasztornej
 3. Zapraszamy na III Festyn Parafialny, który odbędzie się 8 września 2019. Zachęcamy również do przynoszenia gadżetów, książek, gier itp. w dobrym stanie do 31 lipca
 4. Nabo