Najbliższe wydarzenia

« »
Pn Wt Śr Cz Pt So N
"Nadzieja sprawia, że rośnie miłość, a miłość sprawia że rośnie nadzieja. Z pewnością nadzieja w Boską dobroć sprawia, że rośnie miłość ku Jezusowi Chrystusowi."
- św. Alfons Maria Liguori
Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

16.01.2022

II Niedziela Zwykła

 

 1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków (kolekta mszalna). O godz. 17.30 zapraszamy na Nieszpory.
 2. Zgodnie z nowym rozporządzeniem w kościele może być zajętych 30% wszystkich miejsc. Do limitu nie są wliczane osoby zaszczepione. Transmisja internetowa Mszy św. w niedzielę o 9.30. Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznej odległości oraz o zasłanianiu nosa i ust w kościele oraz w czasie spowiedzi.
 3. Dziękuję za spotkania kolędowe, które odbywały się w kościele oraz za złożone ofiary na cele parafii.
 4. Przy furcie klasztornej przyjmowane są intencje mszalne na drugi kwartał 2022 roku.
 5. W poniedziałek, 17 stycznia, obchodzony jest Dzień Judaizmu.
 6. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.
 7. We wtorek, Nieustanna Nowenna o godz. 8.30 i 18.00. Wieczorna Nowenna i Msza św. transmitowane w TV IMPERIUM oraz na stronie internetowej parafii.
 8. W środę imieniny obchodzi o. Mariusz Więckiewicz, kapelan gliwickich szpitali. Msza św. w jego intencji o godz. 9.00. Solenizanta polecamy waszej modlitwie.
 9. W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę,  22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.
 10. W piątek Kościół otwarty cały dzień:

- Spowiedź od 6.00 do 19.00

- o godz. 12.00 Msza św.

-  o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia

- o godz. 17.00 Msza św. szkolna.

 1. W sobotę, 22 stycznia, o godz. 11.00 Msza św. dla wspólnoty Stokrotki. O godzinie 17.30, odbędzie się w naszym kościele Koncert Kolęd, w wykonaniu Zespołu Wokalnego LUNA PLENA, pod dyrekcją Barbary Gajek - Kraski. Zespół ten, który gościliśmy w czerwcu ubiegłego roku, występuje acapella, a tworzą go młodzi ludzie, w tym absolwenci szkół i akademii muzycznych. W programie - polskie i zagraniczne kolędy i pastorałki w wyjątkowych aranżacjach, a także wspólne kolędowanie. Serdecznie zapraszamy  do uczestnictwa w tym wydarzeniu.
 2. W przyszłą niedzielę, przypada 71 rocznica Nieustannej Nowenny do MBNP. To również Niedziela Słowa Bożego ustanowiona przez papieża Franciszka
 3. W ramach ogłoszonej przez papieża Franciszka „Drogi Synodalnej” trwa jej pierwsza część skupiona na życiu parafii i diecezji. Zachęcamy do zapoznania się materiałami synodalnymi, np. na naszej stronie internetowej, a w szczególności zapraszamy do odpowiedzi na pytania synodalne. Są one wyłożone przy wyjściu z kościoła, o czym informuje też odpowiedni plakat.
 4. Fundacja Inicjatywa MISSIO zaprasza na cykl spotkań pt. „Duchowość dla każdego”.  Cykl 10 spotkań poświęcony jest zrozumieniu i pogłębieniu zasad życia duchowego oraz rozwoju naszej relacji z Bogiem. Wykłady poprowadzą osoby z Centrum Formacji Pastoralnej. Spotkania będą się odbywały dwa razy w miesiącu we wtorki w godz. 19 -21, w Centrum Edukacyjnym im. św. Jana Pawła II w Gliwicach. W spotkaniach można uczestniczyć stacjonarnie lub on – line.  Rozpoczęcie 8 lutego. Szczegóły na plakatach.
 5. Bóg zapłać za złożone w kościele i na koncie bankowym parafii, ofiary na utrzymanie kościoła i parafii. Numer konta parafialnego znajduje się na stronie internetowej parafii: www.krzyz-gliwice.pl
 6. Polećmy Bożemu Miłosierdziu zmarłych: Danuta Kobylińska Sorensen,l.91, Barbara Bekier,l.64, Zbigniew Micał,l.88, Adam Sieniawski,l.81, Bogdan Bajcer,l.70.  Wieczny odpoczynek…

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

09.01.2022

Święto Chrztu Pańskiego

 

 1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia. O godz. 17.30 zapraszamy na Nieszpory. Ostatnia Msza św. o godz. 19.30.
 2. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.
 3. Witam w naszej parafii o. Artura Prusia. W posłudze w naszej wspólnocie życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki MBNP.
 4. Zgodnie z nowym rozporządzeniem w kościele może być zajętych 30% wszystkich miejsc. Do limitu nie są wliczane osoby zaszczepione. Transmisja internetowa Mszy św. w niedzielę o 9.30. Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznej odległości oraz o zasłanianiu nosa i ust w kościele oraz w czasie spowiedzi.
 5. Trwają w kościele spotkania kolędowe. Zapraszamy o godz. 9.00 lub 18.30 na Eucharystię w intencji mieszkańców naszej parafii. W czasie Mszy św. pobłogosławimy kredę, kadzidło i wodę (wodę przynosimy z domu). Ofiary składane przy tej okazji w kościele lub przelewem na konto parafialne przeznaczone będą na cele parafii. Plan spotkań kolędowych wywieszony jest w gablotach oraz znajduje się na stronie parafii.
 6. Przy furcie klasztornej przyjmowane są intencje mszalne na drugi kwartał 2022 roku.
 7. W poniedziałek o godz. 18.30 Msza św. i spotkanie Wspólnoty Mężczyzn św. Józefa.
 8. We wtorek, Nieustanna Nowenna o godz. 8.30 i 18.00. Wieczorna Nowenna i Msza św. transmitowane w TV IMPERIUM oraz na stronie internetowej parafii.
 9. W czwartek, 13 stycznia, o godz. 19.30 odbędzie się Diecezjalne spotkania młodzieży ”Pełni Miłości” w ramach synodalnej drogi młodych.
 10. W piątek Kościół otwarty cały dzień:

- Spowiedź od 6.00 do 19.00

- o godz. 12.00 Msza św.

-  o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

- o godz. 17.00 Msza św. szkolna. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

 1. W przyszłą niedzielę, o godz. 9.30 Msza św. w intencji parafian na zakończenie tegorocznych spotkań kolędowych. W tym dniu będzie można złożyć ofiarę kolędową. O godz. 12.30 Msza św. w intencji Ojczyzny i Ojca św. Franciszka.
 2. W ramach ogłoszonej przez papieża Franciszka „Drogi Synodalnej” trwa jej pierwsza część skupiona na życiu parafii i diecezji. Zachęcamy do zapoznania się materiałami synodalnymi, np. na naszej stronie internetowej, a w szczególności zapraszamy do odpowiedzi na pytania synodalne. Są one wyłożone przy wyjściu z kościoła, o czym informuje też odpowiedni plakat.
 3. Bóg zapłać za złożone w kościele i na koncie bankowym parafii, ofiary na utrzymanie kościoła i parafii. Numer konta parafialnego znajduje się na stronie internetowej parafii:
  www.krzyz-gliwice.pl            
 4. Polećmy Bożemu Miłosierdziu zmarłych: Danuta Dudziak,l.88, Stefania Sobek,l.80, Marek Pociask,l.78, Edward Puch,l.77.  Wieczny odpoczynek…

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

02.01.2022

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

 

 1. Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Modlimy się dzisiaj, aby Bóg napełnił cały świat swoją chwałą i ukazał się wszystkim narodom. Nieszpory o godz. 17.30.
 2. Transmisja internetowa Mszy św. w niedzielę o 9.30. Zgodnie z nowym rozporządzeniem w kościele może być zajętych 30% miejsc. Limity nie dotyczą osób zaszczepionych. Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznej odległości oraz o zasłanianiu nosa i ust w kościele oraz w czasie spowiedzi.
 3. Dziękujemy o. Antoniemu Popkowi za jego posługę w Gliwicach. Na nowej placówce życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki MBNP.
 4. Od poniedziałku,3 stycznia, rozpoczynamy w kościele spotkania kolędowe. Zapraszamy o godz. 9.00 lub 18.30 na Eucharystię w intencji mieszkańców naszej parafii. W czasie Mszy św. pobłogosławimy kredę, kadzidło i wodę (wodę przynosimy z domu). Jeżeli są nowi parafianie to istnieje możliwość indywidualnego umówienia się na wizytę kapłana w domu. Przy furcie klasztornej proszę zostawić kartkę, zaproszenie, podając imię i nazwisko, adres oraz numer telefonu. Zgłoszenia do 6 stycznia. Ofiary składane przy tej okazji w kościele lub przelewem na konto parafialne przeznaczone będą na cele parafii. Plan spotkań kolędowych wywieszony jest w gablotach oraz znajduje się na stronie parafii.
 5. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna we wtorek i czwartek od 10.00 do 11.00 i 16.00 do 17.00. W pilnych sprawach proszę dzwonić pod numer telefonu 518 574 428 lub 322314470.
 6. We wtorek Nieustanna Nowenna o godz. 8.30 i 18.00. Wieczorna Nowenna i Msza św. transmitowane w TV IMPERIUM oraz na stronie internetowej parafii.
 7.  W środę przypada wspomnienie św. Jan Nepomucena Neumanna redemptorysty.
 8. W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Będziemy wspominać Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel nie przyszedł tylko do wybranych, ale do wszystkich ludzi na ziemi. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00. O godz. 9.30 Msza św. w intencji rodzin kapłanów i osób konsekrowanych z naszej parafii oraz członków Rady Parafialnej. Kolekta na cele misyjne. W tym dniu przypada 29 rocznica konsekracji biskupa gliwickiego Jana Kopca. Pamiętajmy w modlitwie o Księdzu Biskupie.
 9. Sekcja ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezji Gliwickiej pragnie serdecznie zaprosić na Orszak Trzech Króli, w dniu 06 stycznia 2022r, który rozpocznie się o godz. 14.00. W związku ze stanem epidemicznym COVID 19, nie ma możliwości aby zorganizować Orszak tak, jak w poprzednich latach, dlatego też  odbędzie się on w formie orszaku samochodowego. Orszak, podobnie jak w ubiegłych latach, będzie podzielony na trzy strumienie, które równocześnie wyruszą z trzech różnych miejsc, aby spotkać się pod Areną Gliwice. Prosimy aby udekorować samochody w kolor przewidziany dla danego strumienia- czerwony, żółty i niebieski. Grupa żółta wyruszy – z parkingu Biedronki przy ul. Kozielskiej 33 (przy kościele Wniebowzięcia NMP), ulicami: Styczyńskiego, Kościuszki, Nowy Świat, Łużycką i Kujawską do parkingu przy Arenie Gliwice. Szczegóły na plakatach.
 10. W  pierwszy piątek miesiąc, 7 stycznia, odwiedziny chorych od godz. 9.00. Kościół otwarty cały dzień. W tym dniu przypada 4 rocznica konsekracji biskupa Andrzeja Iwaneckiego. Pamiętajmy w modlitwie o Księdzu Biskupie.

- Spowiedź od 6.00 do 19.00

- o godz. 12.00 Eucharystia

- o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. W sobotę, 8 stycznia, o godz. 16.00 Msza św. dla Amazonek.
 2. W niedzielę, 9 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. O godz. 11.00 Msza św. w intencji rocznych dzieci. Zapisy przy furcie klasztornej.
 3. Przy furcie klasztornej przyjmowane są intencje mszalne na drugi kwartał 2022 roku
 4. Parafia Wojskowa św. Barbary zaprasza w czwartek, 6 stycznia o godz. 18.00 na uroczyste poświęcenie organów i koncert organowy Michała Blechingera. A w niedzielę 9 stycznia o 13.00 na koncert kolędowy Tomasza Pasławskiego. Szczegóły na plakatach.
 5. Bóg zapłać za złożone w kościele i na koncie bankowym ofiary na utrzymanie kościoła i parafii. Numer konta parafialnego znajduje się na stronie internetowej parafii: www.krzyz-gliwice.pl
 6. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności Lidia Klaczak,l.91. Wieczny odpoczynek...

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

26.12.2021

Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

 

 1. Dziś, w ostatnią niedzielę roku kalendarzowego, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby wzrastały w świętości, aby były środowiskiem umacniania wiary, nadziei i miłości oraz troski o każdego, szczególnie starszych i przeżywających życiowe trudności. Nieszpory o godz. 17.30.
 2. Transmisja internetowa Mszy św. w niedzielę o 9.30. Zgodnie z nowym rozporządzeniem w kościele może być zajętych 30% miejsc. Limity nie dotyczą osób zaszczepionych. Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznej odległości oraz o zasłanianiu nosa i ust w kościele oraz w czasie spowiedzi.
 3. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do świątecznego wystroju naszego kościoła. Bóg zapłać
 4. W poniedziałek, 27 grudnia, obchodzimy święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty. Obrzęd błogosławieństwa wina podczas każdej Mszy Świętej. Imieniny obchodzi Ks. Biskup Gliwicki Jan Kopiec. Pamiętajmy o Księdzu Biskupie w modlitwie.
 5. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna. W pilnych sprawach proszę dzwonić pod numer telefonu 518 574 428 lub 322314470.
 6. We wtorek przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków. Tego dnia będziemy się modlić szczególnie za dzieci nienarodzone oraz niemowlęta. Nieustanna Nowenna o godz. 8.30 i 18.00. Wieczorna Nowenna i Msza św. transmitowane w TVIMPERIUM oraz na stronie internetowej parafii.
 7. W piątek, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Msze św. o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00 i 12.00. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne po Mszy Świętej o godz. 17.00. Za publiczny śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Spowiedź w czasie każdej Eucharystii. Msza św. na przywitanie Nowego Roku o godz. 23.00. W tym dniu Biskup Gliwicki udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 8. W sobotę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2022. Za publiczny śpiew hymnu „O, Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Msze Święte o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00.
 9. W niedzielę, 2 stycznia, o godz. 8.00 zmiana tajemnic żywego różańca. Msze Święte będą sprawowane o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00.
 10. Z racji pandemii Kolęda odbywać się będzie tak jak w tym roku. Mieszkańców parafii zapraszamy od 3 do 13 stycznia na Mszę św. o godz. 9.00 lub 18.30. Plan Kolędy znajduje się na stronie internetowej parafii oraz wywieszony jest w gablotach. Natomiast jeżeli są nowi parafianie to istnieje możliwość indywidualnego umówienia się na wizytę kapłana w domu. Przy furcie klasztornej proszę zostawić kartkę, zaproszenie, podając imię i nazwisko, adres oraz numer telefonu. Zgłoszenia do 6 stycznia 2022 roku.
 11. Bóg zapłać za złożone w kościele i na koncie bankowym ofiary na utrzymanie kościoła i parafii. Numer konta parafialnego znajduje się na stronie internetowej parafii: www.krzyz-gliwice.pl
 12. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Mieczysława Purolnik,l.97, Janina Iwanek,l.92, Ewa Piecha,l.92, Alina Chrapka,l.91, Marian Walewski,l.86, Franciszek Jaguś,l.80, Edward Styburski,l.75. Wieczny odpoczynek...

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

19.12.2021

IV Niedziela Adwentu

 

 1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego . Nieszpory o godz. 17.30.
 2. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Roraty: „Roraty przed pracą” od poniedziałku do czwartku o godz. 6.00. Dzieci z lampionami oraz wszystkich parafian zapraszamy od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30, a w piątek o godz. 7.00.
 3. Transmisja internetowa Mszy św. w niedzielę o 9.30. Zgodnie z nowym rozporządzeniem w kościele może być zajętych 30% miejsc. Limity nie dotyczą osób zaszczepionych. Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznej odległości oraz o zasłanianiu nosa i ust w kościele oraz w czasie spowiedzi
 4. Kancelaria parafialna czynna we wtorek od 10.00 do 11.00 i 16.00 do 17.00. W pilnych sprawach proszę dzwonić pod numer telefonu 518 574 428 lub 322314470.
 5. We wtorek Nieustanna Nowenna o godz. 8.30 i 18.00. Wieczorna Nowenna i Msza św. transmitowane w TVIMPERIUM oraz na stronie internetowej parafii.
 6. Spowiedź przed Świętami: od wtorku do czwartku od 6.00 do 9.30 i 17.00 do 19.30. W piątek, 24 grudnia, od 6.00 do 13.00.
 7. W piątek, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie. Msze św. z czasu Adwentu o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00 i 12.00. Na Pasterkę zapraszamy o godz. 16.00, 22.00 i 24.00.
 8. W sobotę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00.
 9. W niedzielę, 26 grudnia, w drugi dzień świąt, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze Święte będą sprawowane o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00. O godz. 16.00 Msza św. w intencji małżeństw, które obchodzą w tym miesiącu jubileusz lub rocznicę ślubu. Zapisy przy furcie klasztornej.
 10. Wychodząc z kościoła zabierzmy świąteczny numer gazetki parafialnej Być Kościołem. W tym numerze m.in. plan Kolędy w 2022 roku, program nabożeństw, życzenia oraz informacje z życia parafii. Za ofiary na pokrycie kosztów druku serdeczne Bóg zapłać.
 11. Z racji pandemii Kolęda odbywać się będzie tak jak w tym roku. Mieszkańców parafii zapraszamy od 3 do 13 stycznia na Mszę św. o godz. 9.00 lub 18.30. Plan Kolędy umieszczony jest w świątecznym numerze gazetki parafialnej, znajduje się na stronie internetowej parafii oraz wywieszony jest w gablotach. Natomiast jeżeli są nowi parafianie to istnieje możliwość indywidualnego umówienia się na wizytę kapłana w domu. Przy furcie klasztornej proszę zostawić kartkę, zaproszenie, podając imię i nazwisko, adres oraz numer telefonu.
 12. Przy furcie klasztornej można kupić świece Caritas na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz opłatki na stół wigilijny. Niech na naszych stołach wigilijnych nie zabraknie zapalonej świecy Caritas, jako wyraz naszej pamięci o potrzebujących naszego wsparcia.
 13. Bóg zapłać za złożone w kościele i na koncie bankowym ofiary na utrzymanie kościoła i parafii. Numer konta parafialnego znajduje się na stronie internetowej parafii: www.krzyz-gliwice.pl
 14. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Wiesława (K) Rudniewska,l.95, Józef Głomb,l.94, Zdzisław Staszewski,l.68. Wieczny odpoczynek...