Najbliższe wydarzenia

« »
Pn Wt Śr Cz Pt So N
"Nadzieja sprawia, że rośnie miłość, a miłość sprawia że rośnie nadzieja. Z pewnością nadzieja w Boską dobroć sprawia, że rośnie miłość ku Jezusowi Chrystusowi."
- św. Alfons Maria Liguori
Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

17.01.2021

II Niedziela Zwykła

 

 1. Przeżywamy dziś Dzień Judaizmu, dlatego modlimy się szczególnie za jego wyznawców. Jan Paweł powiedział do Żydów w rzymskiej synagodze: „Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi i w pewien sposób, można by powiedzieć, naszymi starszymi braćmi”. Pamiętajmy, że w narodzie żydowskim narodził się nasz Mesjasz Pan. Zapraszamy  o godz. 17.30 na Nieszpory.
 2. Przypominamy, że obowiązuje w kościele limit uczestników nabożeństw. W naszym kościele w nabożeństwach może uczestniczyć 55 osób. Spowiedź w czasie każdej Mszy św., a w niedziele 15 min przed Eucharystią. Spowiedź w Kaplicy Adoracji. Transmisja internetowa Mszy św. tylko w niedzielę o 9.30. Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznej odległości oraz o zasłanianiu nosa i ust w kościele oraz w czasie spowiedzi.
 3. Zgodnie z wcześniejszymi postanowieniami na terenie Diecezji Gliwickiej obowiązuje dyspensa od niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy świętej.
 4. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna we wtorek i czwartek od 10.00 do 11.00 i 16.00 do 17.00. W pilnych sprawach proszę dzwonić pod numer telefonu 518 574 428 lub 322314470.
 5. Od poniedziałku rozpoczynamy w kościele spotkania kolędowe. Zapraszamy o godz. 9.00 lub 18.30 na Eucharystię w intencji mieszkańców naszej parafii. Ponieważ w dalszym ciągu obowiązuje limit uczestników nabożeństw prosimy, aby przynajmniej przedstawiciel rodziny uczestniczył we Mszy św. Pobłogosławimy kredę, kadzidło i wodę (wodę przynosimy z domu). Plan spotkań wywieszony jest w gablotach w kościele oraz znajduje się na stronie internetowej parafii.
 6. W poniedziałek rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”.
 7. We wtorek, 19 stycznia, Nieustanna Nowenna o godz. 8.30 i 18.00. Wieczorna Nowenna i Msza św. będzie transmitowana w TV IMPERIUM. W tym dniu imieniny obchodzi o. Mariusz Więckiewicz. W jego intencji będziemy modlić się na Mszy św. o godz. 7.00. Pamiętajmy o solenizancie w naszych modlitwach.
 8. W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości.
 9. W piątek kościół otwarty cały dzień:

- spowiedź w czasie każdej Mszy św.

- o godz. 12.00 Eucharystia

- o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. W sobotę, 23 stycznia, przypada 70. rocznica pierwszej Nowenny do MBNP, która została odprawiona w naszym kościele. W tym dniu kościół będzie otwarty przez cały dzień. Zachęcamy do nawiedzenia naszego kościoła, Sanktuarium MBNP, aby podziękować za Jej nieustanną pomoc.
 2. W przyszłą niedzielę, 24 stycznia, o godz. 12.30 uroczysta Eucharystia z okazji 70-lecia Nieustannej Nowenny do MBNP. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Biskup Jan Kopiec. Niedziela, 24 stycznia, będzie „Dniem solidarności z Chorwacją”. W jego ramach, podczas każdej Mszy Świętej, będziemy modlić się za poszkodowanych, a przed kościołem zostanie przeprowadzona na ten cel zbiórka do puszek.
 3. Przy furcie klasztornej przyjmowane są intencje mszalne na II kwartał 2021 roku. Można również kupić kalendarz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach na 2021 rok.
 4. Wychodząc z kościoła zabierzmy nowy numer gazetki parafialnej Być Kościołem. To wydanie dostępne jest również na stronie internetowej parafii. Za każdą ofiarę na pokrycie kosztów druku serdeczne Bóg zapłać.
 5. Bóg zapłać za złożone w kościele i na koncie bankowym parafii, ofiary na utrzymanie kościoła i parafii. Numer konta parafialnego znajduje się na stronie internetowej parafii: www.krzyz-gliwice.pl
 6. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Krystyna Gold, Jadwiga Sowa, Marta Twerdyk, Hildegarda Rollik, Stanisława(K) Wójcik, Marian Gradek, Karol Kasperczyk, Janusz Piotrowski, Henryk Szykuła, Jacek Niewolik. Wieczny odpoczynek…

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

10.01.2021

Niedziela Chrztu Pańskiego

 

 1. Chrzest Chrystusa także jest objawieniem – epifanią. Jezus, który staje w szeregu ludzi grzesznych i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany Syn Boga, naznaczony mocą Ducha świętego, który przychodzi, by objawić Boga światu. Ta niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego. Zapraszamy  o godz. 17.30 na Nieszpory.
 2. 8 stycznia zmarł o. Jan Noga, który przez 25 lat pełnił posługę kapelana gliwickich szpitali. W środę, 13 stycznia, o godz. 18.30 Eksporta i Msza św. w jego intencji. Po Mszy św. czuwanie modlitewne do godz. 21.00. W czwartek, 14 stycznia, o godz. 10.30 różaniec, a o godz. 11.00 Msza św. pogrzebowa. Po Mszy św. uroczystości na cmentarzu Centralnym w Gliwicach. Prośmy o radość życia wiecznego dla  śp. o. Jana.
 1. Przypominamy, że obowiązuje w kościele limit uczestników nabożeństw. W naszym kościele w nabożeństwach może uczestniczyć 55 osób. Spowiedź w czasie każdej Mszy św., a w niedziele 15 min przed Eucharystią. Spowiedź w Kaplicy Adoracji. Transmisja internetowa Mszy św. tylko w niedzielę o 9.30. Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznej odległości oraz o zasłanianiu nosa i ust w kościele oraz w czasie spowiedzi.
 2. Zgodnie z wcześniejszymi postanowieniami na terenie Diecezji Gliwickiej obowiązuje dyspensa od niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy świętej.
 3. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna we wtorek od 10.00 do 11.00 i 16.00 do 17.00, w czwartek od 16.00 do 1700. W pilnych sprawach proszę dzwonić pod numer telefonu 518 574 428 lub 322314470
 4. Z racji pandemii w tym roku nie będzie tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich – Kolędy. Spotkamy się w kościele na Eucharystii w intencji mieszkańców naszej parafii. Nasze spotkania kolędowe rozpoczniemy 18 stycznia 2021 roku, po zakończeniu „kwarantanny narodowej”. Plan spotkań wywieszony jest w gablotach w kościele oraz znajduje się na stronie internetowej parafii.
 5. We wtorek, 12 stycznia, Nieustanna Nowenna o godz. 8.30 i 18.00. Nabożeństwu będzie przewodniczył Ks. Bp Andrzej Iwanecki. Nowenna i Msza św. będzie transmitowana w TVIMPERIUM oraz Internecie pod adresem www.tvimperium.pl.
 6. W czwartek, 14 stycznia, przypada wspomnienie bł. Piotra Dondersa redemptorysty
 7. W piątek kościół otwarty cały dzień:

- spowiedź w czasie każdej Mszy św.

- o godz. 12.00 Eucharystia

- o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. W przyszłą niedzielę, 17 stycznia, Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce
 2. Przy furcie klasztornej przyjmowane są intencje mszalne na II kwartał 2021 roku. Można również kupić kalendarz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach na 2021 rok.
 3. Bóg zapłać za złożone w kościele i na koncie bankowym parafii, ofiary na utrzymanie kościoła i parafii. Numer konta parafialnego znajduje się na stronie internetowej parafii: www.krzyz-gliwice.pl
 4. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: o. Jan Noga CSsR, Irena Owczarska, Adelajda Święchowicz, Julian Wójcik, Piotr Wójcik, Andrzej Kroczek. Wieczny odpoczynek…

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

03.01.2021

Niedziela II po Narodzeniu Pańskim

 

 1. W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by ukazać perspektywę wieczności, do której jesteśmy zaproszeni. W każdej Eucharystii odkrywamy na nowo miłość Boga, który staje się dla każdego z nas „wiatykiem” czyli pokarmem na drogę. Uczmy się nieustannie dostrzegać tę perspektywę wieczności, w której już uczestniczymy od dnia naszych narodzin. Zapraszamy  o godz. 17.30 na Nieszpory.
 1. Przypominamy, że obowiązuje w kościele limit uczestników nabożeństw. W naszym kościele w nabożeństwach może uczestniczyć 55 osób. Spowiedź w czasie każdej Mszy św., a w niedziele 15 min przed Eucharystią. Spowiedź w Kaplicy Adoracji. Transmisja internetowa Mszy św. tylko w niedzielę o 9.30. Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznej odległości oraz o zasłanianiu nosa i ust w kościele oraz w czasie spowiedzi.
 2. Zgodnie z wcześniejszymi postanowieniami na terenie Diecezji Gliwickiej obowiązuje dyspensa od niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy świętej.
 3. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna we wtorek i czwartek od 10.00 do 11.00 i 16.00 do 17.00. W pilnych sprawach proszę dzwonić pod numer telefonu 518 574 428 lub 322314470.
 4. We wtorek, 5 stycznia, przypada wspomnienie św. Jana Neumanna redemptorysty. Nieustanna Nowenna o godz. 8.30 i 18.00. Nowenna i Msza św. o godz. 18.00 będzie transmitowana w TV IMPERIUM oraz Internecie pod adresem www.tvimperium.pl.
 5. W środę, 6 stycznia, uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. z błogosławieństwem kredy i kadzidła o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00, 18.00 i 19.30. Kolekta przeznaczona na Misje. W tym dniu przypada 28 rocznica sakry biskupiej Biskupa Gliwickiego Jana Kopca. Pamiętajmy w modlitwach o Księdzu Biskupie.
 6. W pierwszy czwartek miesiąca, 7 stycznia, o godz. 8.30 Adoracja w intencji powołań kapłańskich i do życia konsekrowanego. Tego dnia przypada 3 rocznica sakry biskupiej Biskupa Pomocniczego Andrzeja Iwaneckiego. Pamiętajmy w modlitwach o Księdzu Biskupie.
 7. W piątek kościół otwarty cały dzień:

- spowiedź w czasie każdej Mszy św.

- o godz. 12.00 Eucharystia

- o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. W przyszłą niedzielę, 10 stycznia, Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy Okres Narodzenia Pańskiego. O godz. 11.00 Msza św. w intencji rocznych dzieci. Zapisy przy furcie.
 2. Przy furcie klasztornej przyjmowane są intencje mszalne na II kwartał 2021 roku. Można również kupić kalendarz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach na 2021 rok.
 3. Z racji pandemii w tym roku nie będzie tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich – Kolędy. Spotkamy się w kościele na Eucharystii w intencji mieszkańców naszej parafii. Nasze spotkania kolędowe rozpoczniemy 18 stycznia 2021 roku, po zakończeniu „kwarantanny narodowej”. Plan spotkań ukaże się w przyszłym tygodniu.
 4. Bóg zapłać za złożone w kościele i na koncie bankowym parafii, ofiary na utrzymanie kościoła i parafii. Numer konta parafialnego znajduje się na stronie internetowej parafii: www.krzyz-gliwice.pl
 5. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Irena Czech, Janina Głomb, Irena Witeszczak, Janina Pater. Wieczny odpoczynek…

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

25.12.2020

Uroczystość Narodzenia Pańskiego

 

 1. Dziś Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Polecamy w modlitwie wszystkie rodziny naszej parafii. Zapraszamy  o godz. 17.30 na Nieszpory.
 2. Decyzją o. Prowincjała o. Stanisław Gruszka został przeniesiony do wspólnoty redemptorystów w Lubaszowej. Dziękujemy o. Stanisławowi za jego posługę w naszej wspólnocie parafialnej i zakonnej. Na nowej palcówce życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki MBNP.
 3. Przypominamy, że obowiązuje w kościele limit uczestników nabożeństw. W naszym kościele w nabożeństwach może uczestniczyć 55 osób. Spowiedź w czasie każdej Mszy św., a w niedziele 15 min przed Eucharystią. Spowiedź w Kaplicy Adoracji. Transmisja internetowa Mszy św. tylko w niedzielę o 9.30. Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznej odległości oraz o zasłanianiu nosa i ust w kościele oraz w czasie spowiedzi.
 4. Zgodnie z wcześniejszymi postanowieniami na terenie Diecezji Gliwickiej obowiązuje dyspensa od niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy świętej.
 5. Kancelaria parafialna w tym tygodniu nieczynna. W pilnych sprawach proszę dzwonić pod numer telefonu 518 574 428 lub 322314470.
 6. Nieustanna Nowenna o godz. 8.30 i 18.00. Nowenna i Msza św. o godz. 18.00 będzie transmitowana w TV IMPERIUM oraz w internecie pod adresem www.tvimperium.pl.
 7. Zbliża się koniec roku. 31 grudnia, czwartek, zapraszamy na Msze św. o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00 i 17.00, w czasie których podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się nowy rok. W związku z „kwarantanną narodową” nie będzie Mszy św. o godz. 23.00.
 8. W piątek 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00, 18.00 i 19.30. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Ciągle słyszymy o nowych konfliktach, które wybuchają w różnych miejscach świata. W czasie modlitwy o pokój módlmy się także o opamiętanie dla tych, którzy dla własnych interesów sieją niepokój i wywołują konflikty.
 9. W sobotę, 2 stycznia, o godz. 7.40 rozważanie w ramach nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca.
 10. W przyszłą niedzielę, 3 stycznia, o godz. 8.00 zmiana tajemnic żywego różańca.
 11. Z racji pandemii w tym roku nie będzie tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich – Kolędy. Spotkamy się w kościele na Eucharystii w intencji mieszkańców naszej parafii. Nasze spotkania kolędowe rozpoczniemy 18 stycznia 2021 roku, po zakończeniu „kwarantanny narodowej”. Plan spotkań ukaże się na początku stycznia na stronie internetowej parafii.
 12. Bóg zapłać za złożone w kościele i na koncie bankowym parafii, ofiary na utrzymanie kościoła i parafii. Numer konta parafialnego znajduje się na stronie internetowej parafii: www.krzyz-gliwice.pl
 13. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Irena Chronicka Wesoły. Wieczny odpoczynek…

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

20.12.2020

IV Niedziela Adwentu

 

 1. Powoli kończy się czas Adwentu. Mam nadzieję, że mimo różnych przeciwności związanych z czasem pandemii, jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem. Dzisiaj nie będzie Nieszporów o godz. 17.30.
 2. Od poniedziałku powraca tradycyjny program nabożeństw. Do środy zapraszamy na Roraty: o godz. 6.00 – „Roraty przed pracą”, i o godz. 18.30. Jeszcze w niedzielę i w poniedziałek przyjęte Intencje będą odprawione w kościele i klasztorze.
 3. Przypominamy, że obowiązuje w kościele limit uczestników nabożeństw. W naszym kościele w nabożeństwach może uczestniczyć 55 osób. Spowiedź w czasie każdej Mszy św., a w niedziele 15 min przed Eucharystią. Spowiedź w Kaplicy Adoracji. Transmisja internetowa Mszy św. tylko w niedzielę o 9.30. Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznej odległości oraz o zasłanianiu nosa i ust w kościele oraz w czasie spowiedzi.
 4. Zgodnie z wcześniejszymi postanowieniami na terenie Diecezji Gliwickiej obowiązuje dyspensa od niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy świętej.
 5. Kancelaria parafialna w tym tygodniu nieczynna. W pilnych sprawach proszę dzwonić pod numer telefonu 518 574 428 lub 322314470.
 6. Nieustanna Nowenna o godz. 8.30 i 18.00. Nowenna i Msza św. o godz. 18.00 będzie transmitowana w TVIMPERIUM oraz w internecie pod adresem www.tvimperium.pl.
 7. Spowiedź przed świętami od poniedziałku do środy od 6.00 do 10.00 i od 17.00 do 19.00. W czwartek, 24 grudnia, spowiedź od 6.00 do 13.00.
 8. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia, przypadają imieniny o. Adama Kasprzyka. W jego intencji będziemy modlić się na Mszy św. o godz. 7.00. Msze św. z Adwentu o godz. 6.00, 7.00, 8.00 i 9.00.
 9. W Wigilię Bożego Narodzenia zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. W związku z ograniczeniami liczby uczestników nabożeństw, w tym roku zapraszamy na Pasterkę o godz. 16.00, 20.00, 22.00 i 24.00. Kolekta z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.
 10. Msze św. w uroczystość Bożego Narodzenia, w święto św. Szczepana oraz w Niedzielę Świętej Rodziny o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00, 18.00 i 19.30.
 11. W przyszłą niedzielę, 27 grudnia, o godz. 9.30 Msza św. w intencji rodzin kapłanów i osób życia konsekrowanego z naszej parafii oraz Rady Parafialnej, o godz. 16.00 Msza św. w intencji małżeństw, które obchodzą jubileusz lub rocznicę ślubu. Zapisy przy furcie klasztornej.
 12. Przy furcie klasztornej można kupić świece Caritas na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, opłatki na stół wigilijny oraz kalendarz Hospicjum Miłosierdzia Bożego na rok 2021. Moi Drodzy niech nie zabraknie świecy Caritas na naszych świątecznych stołach.
 13. Ukazało się elektroniczne wydanie gazetki parafialnej Być Kościołem.
 14. Z racji pandemii w tym roku nie będzie tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich – Kolędy. Spotkamy się w kościele na Eucharystii w intencji mieszkańców naszej parafii. Szczegóły podamy po świętach Bożego Narodzenia. Plan spotkań w kościele uzależniony jest od sytuacji epidemiologicznej.
 15. Bóg zapłać za złożone w kościele i na koncie bankowym parafii, ofiary na utrzymanie kościoła i parafii. Numer konta parafialnego znajduje się na stronie internetowej parafii: www.krzyz-gliwice.pl
 16. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Teresa Witczak, Zofia Mikołajków, Anna Ciążyńska, Barbara Kowal, Stanisław Kustra, Tadeusz Puda. Wieczny odpoczynek…

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

13.12.2020

III Niedziela Adwentu - Guadete

 

 1. W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem. Dziękuję o. Prowincjałowi za dzisiejszą pomoc w posłudze duszpasterskiej. Dzisiaj nie będzie Nieszporów o godz. 17.30.
 2. W związku z zarażeniem COVID 19 i kwarantanną naszych współbraci oraz nieobecnością misjonarzy, którzy prowadzą rekolekcje, nastąpi zmiana w sprawowaniu Mszy św. w naszym kościele od 14 do 19 grudnia. Msze św. w tygodniu o godz. 8.00 i 18.30. Przyjęte intencje będą odprawione w kościele i klasztorze. Nabożeństwom będą przewodniczyli zdrowi ojcowie, którzy nie mieli kontaktu z zarażonymi. Pozostajemy pod kontrolą Sanepidu i stosujemy się do ich zaleceń. Prosimy MBNP o zdrowie dla was wszystkich. Polecamy się waszej modlitwie, abyśmy wspólnie mogli świętować uroczystość Narodzenia Pańskiego.
 3. Wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.
 4. Przypominamy, że obowiązuje w kościele limit uczestników nabożeństw. W naszym kościele w nabożeństwach może uczestniczyć 55 osób. Spowiedź w tym tygodniu w miarę możliwości czasie każdej Mszy św., a w niedziele 15 min przed Eucharystią. Spowiedź w Kaplicy Adoracji. Transmisja internetowa Mszy św. tylko w niedzielę o 9.30. Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznej odległości oraz o zasłanianiu nosa i ust w kościele oraz w czasie spowiedzi.
 5. Zgodnie z wcześniejszymi postanowieniami na terenie Diecezji Gliwickiej obowiązuje dyspensa od niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy świętej.
 6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu nieczynna. W pilnych sprawach proszę dzwonić pod numer telefonu 518 574 428 lub 322314470.
 7. Nieustanna Nowenna o godz. 8.30 i 18.00. Nowenna i Msza św. o godz. 18.00 będzie transmitowana w TVIMPERIUM oraz w internecie pod adresem www.tvimperium.pl.
 8. Powstała grupa wolontariuszy, którzy w obecnej trudnej sytuacji pandemii, są gotowi pomóc osobom starszym z naszej parafii. Jeżeli ktoś potrzebuje pomocy proszę zadzwonić pod numer 518574428 lub 322314470.
 9. W środę, 16 grudnia, o godz. 18.30 Msza św. w intencji Ojczyzny i Ojca św. Franciszka.
 10. W czwartek 17 grudnia przypadnie 84. rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej naszego papieża i jego posługę Kościołowi oraz prośmy Ducha Świętego o towarzyszenie Ojcu Świętemu.
 11. W piątek kościół otwarty przez cały dzień:

- Msze św. o godz. 8.00, 12.00 i 18.30. Spowiedź tylko w czasie Mszy św.

- O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. W piątek przypada rocznica urodzin Biskupa Gliwickiego Jana Kopca. Pamiętajmy w modlitwach o Księdzu Biskupie.
 2. W związku ze stanem pandemii i ograniczeń liczby osób uczestniczących w nabożeństwach planujemy dodatkowe Msze św. w Wigilię Bożego Narodzenia. Pasterki o godz. 16.00, 20.00, 22.00 i 24.00. W Święta Narodzenia Pańskiego i w Niedzielę Świętej Rodziny Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00, 18.00 i 19.30.
 3. Furta klasztorna zamknięta.
 4. Bóg zapłać za złożone w kościele i na koncie bankowym parafii, ofiary na utrzymanie kościoła i parafii. Numer konta parafialnego znajduje się na stronie internetowej parafii: www.krzyz-gliwice.pl
 5. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Janina Bernas,l.95, Barbara Sybirska-Szczepańska,l.90, Marek Gajewski,l.73. Wieczny odpoczynek…