Najbliższe wydarzenia

« »
Pn Wt Śr Cz Pt So N
"Nadzieja sprawia, że rośnie miłość, a miłość sprawia że rośnie nadzieja. Z pewnością nadzieja w Boską dobroć sprawia, że rośnie miłość ku Jezusowi Chrystusowi."
- św. Alfons Maria Liguori
Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

28.11.2021

I  Niedziela Adwentu

 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami. Nieszpory o godz. 17.30.
 2. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Trwamy w realizacji programu duszpasterskiego poświęconego tajemnicy Eucharystii, zatytułowanego „Eucharystia daje życie”. W trzecim już roku pracy duszpasterskiej będziemy pochylać się nad tematem „Posłani w pokoju Chrystusa”.
 3. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Roraty: „Roraty przed pracą” od poniedziałku do piątku o godz. 6.00. Dzieci z lampionami oraz wszystkich parafian zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, a w sobotę o godz. 7.00.
 4. W ubiegłą niedzielę na rzecz migrantów z granicy biołorusko-polskiej zebraliśmy 3980 zł. Bóg zapłać.
 5. Transmisja internetowa Mszy św. w niedzielę o 9.30. Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznej odległości oraz o zasłanianiu nosa i ust w kościele oraz w czasie spowiedzi.
 6. Do końca listopada można zyskać odpust zupełny za zmarłych.
 7. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i czwartek od 10.00 do 11.00 i 16.00 do 17.00. W pilnych sprawach proszę dzwonić pod numer telefonu 518 574 428 lub 322314470.
 8. We wtorek Nieustanna Nowenna o godz. 8.30 i 18.00. Wieczorna Nowenna i Msza św. transmitowane w TVIMPERIUM oraz na stronie internetowej parafii. W tym dniu przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Imieniny obchodzi ks. Biskup Pomocniczy Andrzeja Iwanecki. Pamiętajmy w modlitwie o Księdzu Biskupie.
 9. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 8.30 Adoracja w intencji powołań. Na Mszę św. o godz. 18.30 zapraszamy wszystkie grupy parafialne oraz osoby, które chcą się włączyć w grupę synodalną naszej parafii w ramach trwającego Synodu Biskupów.
 10. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych od godz. 9.00. Chorych prosimy zgłaszać przy furcie klasztornej. Kościół otwarty cały dzień:

- Spowiedź od godz. 6.00 do 19.00

- o godz. 9.30 Droga Krzyżowa

- o godz. 12.00 Msza św.

-  o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

- W czasie Adwentu nie ma Mszy św. o godz. 17.00. Intencja Mszy św. z godz. 17.00 będzie odprawiona o godz. 18.30.

 1. W sobotę, 4 grudnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, patronki górników. Jest to także Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. O godz. 7.40 rozważanie w ramach nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca. O godz. 10.00 Msza św. dla wdów i wdowców z okazji adwentowego skupienia. O godz. 16.00 Msza św. dla wspólnoty Amazonek.
 2. W przyszłą niedzielę o godz. 8.00 zmiana tajemnic żywego różańca. O godz. 9.30 Msza św. w intencji górników i ich rodzin z okazji Barbórki. Zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.
 3. W tym roku nie będzie rekolekcji adwentowych.
 4. Przy furcie klasztornej można kupić świece Caritas na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz opłatki na stół wigilijny.
 5. Bóg zapłać za złożone w kościele i na koncie bankowym ofiary na utrzymanie kościoła i parafii. Numer konta parafialnego znajduje się na stronie internetowej parafii: www.krzyz-gliwice.pl
 6. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Zofia Kuś,l.86, Anna Pajdosz,l.77, Adam Radomski,l.86, Jerzy Leszczyński,l.59. Wieczny odpoczynek...

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

21.11.2021

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 

 1. Mamy Króla! Jest nim Jezus Chrystus – Zbawiciel, Król wszechświata. Należymy do królewskiego rodu i z Chrystusem mamy udział w królewskim kapłaństwie. A ponieważ szlachectwo zobowiązuje, niech świadomość przynależności do królewskiego rodu zobowiązuje nas do godnego życia. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na cele WSD Redemptorystów. Odpowiadając na  apel abpa Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz migrantów z granicy białorusko-polskiej. Wypominki o godz. 17.30.
 2. W ubiegłą niedzielę na Kościół w Potrzebie zebraliśmy 4310 zł. Bóg zapłać.
 3. Transmisja internetowa Mszy św. w niedzielę o 9.30. Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznej odległości oraz o zasłanianiu nosa i ust w kościele oraz w czasie spowiedzi.
 4. Przez cały listopada można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.
 5. Wypominki za zmarłych w tygodniu (z wyjątkiem wtorku) o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 17.30. Kartki na Wypominki znajdują przy wyjściu z kościoła. Wypominki przyjmowane są przy furcie klasztornej. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła. Ostatnie nabożeństwo wypominkowe w piątek 26 listopada.
 6. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i czwartek od 10.00 do 11.00 i 16.00 do 17.00. W pilnych sprawach proszę dzwonić pod numer telefonu 518 574 428 lub 322314470.
 7. We wtorek Nieustanna Nowenna o godz. 8.30 i 18.00. Wieczorna Nowenna i Msza św. transmitowane w TVIMPERIUM oraz na stronie internetowej parafii.
 8. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.
 9. W piątek kościół otwarty cały dzień:

- Spowiedź od godz. 6.00 do 19.00

- o godz. 9.30 Droga Krzyżowa

- o godz. 12.00 Msza św.

-  o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia  

- o godz. 17.00 Msza św. szkolna.

 1. W sobotę o godz. 11.00 Msza św. dla wspólnoty Stokrotki.
 2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. W pierwszą niedzielę Adwentu podczas każdej Mszy Świętej poświęcenie  wieńców adwentowych. O godz. 16.00 Msza św. w intencji małżeństw, które w tym miesiącu obchodzą jubileusz lub rocznicę ślubu. Zapisy przy furcie.
 3. Wychodząc z kościoła możemy zabrać nowy numer gazetki parafialnej Być Kościołem. Za każdą ofiarę na pokrycie kosztów druku serdeczne Bóg zapłać.
 4. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego, w dodatku gliwickim, relacja z uroczystości z okazji 100lecia obecności redemptorystów w Gliwicach.
 5. Bóg zapłać za złożone w kościele i na koncie bankowym ofiary na utrzymanie kościoła i parafii. Numer konta parafialnego znajduje się na stronie internetowej parafii: www.krzyz-gliwice.pl
 6. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Urszula Małoszek,l.82 (mama o. Lucjana Małoszka CSsR), Kazimierz Tądel,l.88. Wieczny odpoczynek...

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

14.11.2021

XXXIII Niedziela Zwykła

 

 1. Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku obejmujemy szczególną modlitwą prześladowanych chrześcijan w Libanie. Obchodzimy także Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka w 2016 r. na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Niech nasze serca i oczy będą wrażliwe na tyle, by dostrzegać potrzebujących i ubogich, którzy czasem żyją blisko nas. Zachęcamy, by włączać się w różne akcje charytatywne organizacji społecznych i kościelnych. Przed kościołem zbiórka do puszek na Kościół w Potrzebie. Wypominki o godz. 17.30.
 2. Transmisja internetowa Mszy św. w niedzielę o 9.30. Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznej odległości oraz o zasłanianiu nosa i ust w kościele oraz w czasie spowiedzi.
 3. Przez cały listopada można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.
 4. Wypominki za zmarłych w tygodniu (z wyjątkiem wtorku) o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 17.30. Kartki na Wypominki znajdują przy wyjściu z kościoła. Wypominki przyjmowane są przy furcie klasztornej. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła. Ostatnie nabożeństwo wypominkowe w piątek 26 listopada.
 5. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i czwartek od 10.00 do 11.00 i 16.00 do 17.00. W pilnych sprawach proszę dzwonić pod numer telefonu 518 574 428 lub 322314470.
 6. We wtorek Nieustanna Nowenna o godz. 8.30 i 18.00. Wieczorna Nowenna i Msza św. transmitowane w TVIMPERIUM oraz na stronie internetowej parafii
 7. W piątek kościół otwarty cały dzień:

- Spowiedź od godz. 6.00 do 19.00

- o godz. 9.30 Droga Krzyżowa

- o godz. 12.00 Msza św.

-  o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia  

- o godz. 17.00 Msza św. szkolna.

 1. W przyszłą niedzielę zakończymy rok liturgiczny uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Składka przeznaczona będzie na WSD Redemptorystów w Tuchowie. Zgodnie z apelem abpa Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, zbiórka do puszek na rzecz migrantów z granicy biołorusko-polskiej.
 2. Przy furcie klasztornej można kupić kalendarz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach na rok 2022.
 3. Wychodząc z kościoła możemy zabrać kalendarz parafialny na rok 2022 oraz pamiątkowy obrazek z herbem Zgromadzenia Redemptorystów. Obraz z herbem został zawieszony nad wejściem do Kaplicy Adoracji. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji uroczystości 100lecia posługi redemptorystów w Gliwicach oraz za modlitwę w naszej intencji. Bóg zapłać.
 4. Żywy Różaniec zaprasza na Adwentowy Dzień Skupienia Róż Różańcowych, który odbędzie się 11 grudnia w Sanktuarium MB w Lubecku k. Lublińca. Zapisy przy furcie klasztornej do 15 listopada.
 5. Bóg zapłać za złożone w kościele i na koncie bankowym ofiary na utrzymanie kościoła i parafii. Numer konta parafialnego znajduje się na stronie internetowej parafii: www.krzyz-gliwice.pl
 6. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Magdalena Czech,l.95, Maria Horoszowska-Tkoć,l.77, Zygmunt Wacławski,l.95. Wieczny odpoczynek...

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

07.11.2021

XXXII Niedziela Zwykła – Niedziela Wspierania Redemptorystowskiego Powołania Misyjnego

 

 1. W kościołach polskich redemptorystów przeżywamy dziś Niedzielę Wspierania Redemptorystowskiego Powołania Misyjnego. Redemptoryści jako duchowi synowie św. Alfonsa głoszą Ewangelię wszystkim i na różne sposoby, jednak ze szczególną miłością idą do ubogich i opuszczonych. Dziękujemy Rektorowi WSD Redemptorystów o. Maciejowi Sadowskiemu za posługę Słowa, a dk. Patrykowi oraz kl. Stanisławowi za obecność i wspólną modlitwę. Wypominki o godz. 17.30.
 2. Trwamy w dziękczynieniu za 100lat posługi redemptorystów w Gliwicach. Przed ołtarzem MBNP znajduje się obraz z herbem naszego Zgromadzenia. Obraz ten, który powstał na pamiątkę jubileuszu, zostanie pobłogosławiony we wtorek w czasie uroczystości, a następnie zawieszony nad wejściem do kaplicy Adoracji. Dziękuję panu Mirosławowi Wszołki za namalowanie obrazu.
 3. Transmisja internetowa Mszy św. w niedzielę o 9.30. Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznej odległości oraz o zasłanianiu nosa i ust w kościele oraz w czasie spowiedzi.
 4. Przez cały listopada można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.
 5. Wypominki za zmarłych w tygodniu (z wyjątkiem wtorku) o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 17.30. Kartki na Wypominki znajdują przy wyjściu z kościoła. Wypominki przyjmowane są przy furcie klasztornej. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.
 6. W poniedziałek o godz. 18.30 Msza św. i spotkanie Wspólnoty Mężczyzn św. Józefa.
 7. Kancelaria parafialna czynna we wtorek od 10.00 do 11.00. W pilnych sprawach proszę dzwonić pod numer telefonu 518 574 428 lub 322314470.
 8. We wtorek Nieustanna Nowenna o godz. 8.30 i 18.00. Wieczorna Nowenna i Msza św. transmitowane w TVIMPERIUM oraz na stronie internetowej parafii.
 9. We wtorek, 9 listopada, zapraszamy do wspólnego dziękczynienia za 100lat posługi redemptorystów w Gliwicach. Uroczystość rozpocznie się Nowenną o godz. 18.00, a następnie Eucharystia. Nowennie i Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Biskup Gliwicki Jan Kopiec. Obecny będzie Przełożony Warszawskiej Prowincji Redemptorystów o. Janusz Sok. To również dzień 289 rocznicy powstania Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela (Redemptorystów).
 10. W czwartek 11 listopada będziemy świętowali Narodowe Święto Niepodległości – 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W katedrze gliwickiej o godz. 12.30 Msza św. w intencji Ojczyzny. Parafia św. Barbary w Gliwicach zaprasza o godz. 10.00 na Mszę św. w intencji Ojczyzny, po której odbędzie się koncert pieśni patriotycznych i żołnierskich.
 11. W piątek nie będzie Mszy św. szkolnej o godz. 17.00. Kościół otwarty cały dzień:

-  Spowiedź od godz. 6.00 do 19.00

-  o godz. 9.30 Droga Krzyżowa

-  o godz. 12.00 Msza św.

-  o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. W przyszłą niedzielę V Światowy Dzień Ubogich. O godz. 11.00 Msza św. w intencji rocznych dzieci. Zapisy przy furcie. Zbiórka do puszek na Kościół w Potrzebie.
 2. Przy furcie klasztornej można kupić kalendarz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach na rok 2022.
 3. Począwszy od 7 listopada br. w kościele pw. Św. Alberta Wielkiego w Gliwicach (parafia Św. Michała Archanioła w Gliwicach) w każdą niedzielę o godz. 14.30 będzie sprawowana Msza św. w języku angielskim.
 4. Żywy Różaniec zaprasza na Adwentowy Dzień Skupienia Róż Różańcowych, który odbędzie się 11 grudnia w Sanktuarium MB w Lubecku k. Lublińca. Zapisy przy furcie klasztornej do 15 listopada.
 5. Bóg zapłać za złożone w kościele i na koncie bankowym ofiary na utrzymanie kościoła i parafii. Numer konta parafialnego znajduje się na stronie internetowej parafii: www.krzyz-gliwice.pl
 6. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Irena Piętka,l.90. Polećmy również zmarłych redemptorystów, którzy w latach 1921-2021 posługiwali w Gliwicach. Wieczny odpoczynek...

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

31.10.2021

Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła

 

 1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła. To również okazja do uświadomienia sobie, że gdy modlimy się w świątyni, celebrujemy Mszę Świętą, jesteśmy przez Boga uświęcani, by dawać świadectwo we współczesnym świecie. Niech będzie to przyczynkiem naszego dziękczynienia Panu Bogu i uwielbiania Go. Zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.
 2. Transmisja internetowa Mszy św. w niedzielę o 9.30. Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznej odległości oraz o zasłanianiu nosa i ust w kościele oraz w czasie spowiedzi.
 3. Jutrzejsza uroczystość Wszystkich Świętych będzie miała bardzo radosny charakter, bowiem będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. O godz. 15.00 na Cmentarzu Centralnym odbędzie się nabożeństwo za zmarłych. Nabożeństwu będzie przewodniczył ks. Biskup Gliwicki Jan Kopiec. Zapraszamy do uczestnictwa.
 4. Przez cały listopada można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.
 5. Kancelaria parafialna czynna w czwartek od 10.00 do 11.00 i 16.00 do 17.00. W pilnych sprawach proszę dzwonić pod numer telefonu 518 574 428 lub 322314470.
 6. We wtorek Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary. O godz. 18.30 Msza św. w intencji zmarłych, których pogrzeby odbyły się w naszej parafii, od 1.11.2020 do 31.10.2021. Zapraszamy rodziny naszych zmarłych do wspólnej modlitwy. Przynosimy świece, które zapalimy jako wyraz naszej wiary w życie wieczne w Jezusie Chrystusie. Nieustanna Nowenna o godz. 8.30 i 18.00. Wieczorna Nowenna i Msza św. transmitowane w TVIMPERIUM oraz na stronie internetowej parafii.
 7. We wtorek rozpocznie w naszej wspólnocie zakonnej wizytacja o. Prowincjała. W środę na Mszę o godz. 18.30 zapraszamy członków Rady Parafialnej oraz Liderów Grup parafialnych. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie z o. Prowincjałem.
 8. Na pierwsze Wypominki za zmarłych zapraszamy w środę, 3 listopada, o godz. 18.00. Nabożeństwo w tygodniu (z wyjątkiem wtorku) o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 17.30. Kartki na Wypominki znajdują przy wyjściu z kościoła. Wypominki przyjmowane są przy furcie klasztornej. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.
 9. W środę przypadają urodziny Ks. Biskupa Pomocniczego Andrzeja Iwaneckiego. Pamiętajmy w modlitwie o Księdzu Biskupie.
 10. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 8.30 zapraszamy na Adorację w intencji powołań kapłańskich i do życia konsekrowanego.
 11. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych od godz. 9.00. Nowe osoby chore lub starsze proszę zgłosić przy furcie klasztornej. Kościół otwarty cały dzień:

- Spowiedź od godz. 6.00 do 19.00

- o godz. 9.30 Droga Krzyżowa

- o godz. 12.00 Msza św.

-  o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia

- o godz. 16.30 spowiedź dla dzieci, a o godz. 17.00 Msza św. szkolna.

 1. W sobotę o godz. 7.40 rozważanie w ramach nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca. O godz. 17.00 nauka przed Chrztem św.
 2. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 8.00. Kazanie w tym dniu wygłosi o. Maciej Sadowski rektor WSD w Tuchowie.
 3.  Duszpasterstwo młodzieży dekanatu Gliwice oraz parafia Wszystkich Świętych w Gliwicach serdecznie zapraszają młodzież w wigilijny wieczór uroczystości Wszystkich Świętych, 31.10.2021r. godz.20.30, do kościół Wszystkich Świętych w Gliwicach na nabożeństwo , rozważanie pt. Jak modlą się za nas święci? oraz adorację Najświętszego Sakramentu.
 4. Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Gliwicach serdecznie zaprasza 31 października i 1 listopada do udziału w 22 (dwudziestej drugiej) Kweście Pierwszolistopadowej na rzecz gliwickiego Hospicjum. Wolontariuszy kwestujących będzie można spotkać na cmentarzach w Gliwicach, Knurowie oraz na cmentarzach parafialnych w Pilchowicach oraz Sośnicowicach. Całkowity dochód z tegorocznej Kwesty zostanie przeznaczony na rozbudowę i modernizację oraz wsparcie działalności Gliwickiego Hospicjum.
 5. Przy furcie klasztornej można kupić kalendarz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach na rok 2022 oraz znicze Caritas na groby naszych bliskich.
 6. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej serdecznie zaprasza małżonków na warsztaty pt. "Konflikt i co dalej?" z grą małżeńską "Przekonaj mnie", które odbędą się 6 listopada 2021 r. od 9.00 do 15.00 w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach.
 7. Począwszy od 7 listopada br. w kościele pw. Św. Alberta Wielkiego w Gliwicach (parafia Św. Michała Archanioła w Gliwicach) w każdą niedzielę o godz. 14.30 będzie sprawowana Msza św. w języku angielskim.
 8. Bóg zapłać za złożone w kościele i na koncie bankowym ofiary na utrzymanie kościoła i parafii. Numer konta parafialnego znajduje się na stronie internetowej parafii: www.krzyz-gliwice.pl
 9. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Elżbieta Madla,l.79, Erazm Rozwadowski,l.91, Maciej Haczewski,l.85. Wieczny odpoczynek...