Najbliższe wydarzenia

« »
Pn Wt Śr Cz Pt So N
"Nadzieja sprawia, że rośnie miłość, a miłość sprawia że rośnie nadzieja. Z pewnością nadzieja w Boską dobroć sprawia, że rośnie miłość ku Jezusowi Chrystusowi."
- św. Alfons Maria Liguori
Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

06.06.2021

X Niedziela Zwykła

 

 1. Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność. Idea Dnia Dziękczynienia jest kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z 1792 r. Przed kościołem możemy złożyć ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej. Zapraszamy o godz. 17.30 na Nabożeństwo czerwcowe.
 2. Przypominamy, że obowiązuje w kościele limit uczestników nabożeństw. W naszym kościele w nabożeństwach może uczestniczyć 70 osób. Do limitu nie są wliczane osoby zaszczepione. Transmisja internetowa Mszy św. w niedzielę o 9.30. Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznej odległości oraz o zasłanianiu nosa i ust w kościele oraz w czasie spowiedzi.
 3. Nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie (z wyjątkiem wtorku) o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 17.30. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Procesja eucharystyczna wokół kościoła do piątku w czasie nabożeństwa czerwcowego.
 4. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna we wtorek i czwartek od godz. 10.00 do 11.00 i 16.00 do 17.00. W pilnych sprawach proszę dzwonić pod numer telefonu 518 574 428 lub 322314470.
 5. We wtorek Nieustanna Nowenna o godz. 8.30 i 18.00. Wieczorna Nowenna i Msza św. będzie transmitowana w TVIMPERIUM oraz na stronie internetowej parafii.
 6. Podczas trwania tzw. Oktawy Bożego Ciała procesja wokół kościoła codziennie (z wyjątkiem niedzieli i wtorku) w czasie nabożeństwa czerwcowego godz. 18.00.
 7. W piątek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Kościół otwarty cały dzień:

- Spowiedź w czasie każdej Mszy św.

-  o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia

- o godz. 17.00 Rocznica I-wszej Komunii św.

 1. W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. O godz. 11.00 Msza św. dla wspólnoty Stokrotki. Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00.
 2. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. w intencji rocznych dzieci. Zapisy przy furcie. W tym dniu będziemy gościć s. Barbarę Postułka ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów, pracującą na misjach w Kamerunie. Przed kościołem zbiórka do puszek na misje w Kamerunie.
 3. Zapraszamy na PreFestiwal Życia, który odbędzie się 11-13 czerwca w parafii Wszystkich Świętych i Katedrze gliwickiej. Wydarzenie to jest skierowane do młodzieży od 15 roku życia, koszt 25zł. Zapisy poprzez wydarzenie na facebook-u katedralnym oraz na parafialnej stronie Katedry gliwickiej.
 4. Zapraszamy młodzież do udziału w Redemptorystowskich Dniach Młodzieży, które odbędą się w Toruniu w dniach od 28.07-2.08.2021. Szczegółowe informacje można otrzymać u o. Maksyma Łabkowa i o. Stanisława Madejczyka.
 5. Przy furcie klasztornej można kupić  Nowennę św. Alfonsa Liguoriego do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 6. Bóg zapłać za złożone w kościele i na koncie bankowym parafii, ofiary na utrzymanie kościoła i parafii. Numer konta parafialnego znajduje się na stronie internetowej parafii: www.krzyz-gliwice.pl .            
 7. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Tersa Śliwińska l. 79, Marek Keyha l. 76, Janusz Szyjan l. 67, Bożena Kandalska l. 61. Wieczny odpoczynek…

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

30.05.2021

Uroczystość Trójcy Najświętszej

 

 1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce. Zapraszamy o godz. 17.30 na Nabożeństwo Majowe.
 2. Przypominamy, że obowiązuje w kościele limit uczestników nabożeństw. W naszym kościele w nabożeństwach może uczestniczyć 70 osób. Jeżeli zabraknie wolnych miejsc w kościele prosimy pozostanie na placu kościelnym. Transmisja internetowa Mszy św. w niedzielę o 9.30. Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznej odległości oraz o zasłanianiu nosa i ust w kościele oraz w czasie spowiedzi.
 3. W poniedziałek przypada święto Nawiedzenia NMP. O godz. 18.00 zapraszamy na ostatnie Nabożeństwo Majowe. Po Mszy św. o godz. 18.30 spotkanie Wspólnoty Mężczyzn św. Józefa.
 4. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna we wtorek i czwartek od godz. 10.00 do 11.00 i 16.00 do 17.00. W pilnych sprawach proszę dzwonić pod numer telefonu 518 574 428 lub 322314470
 5. We wtorek Nieustanna Nowenna o godz. 8.30 i 18.00. Wieczorna Nowenna i Msza św. będzie transmitowana w TVIMPERIUM oraz na stronie internetowej parafii. W tym dniu będziemy gościć o. Aleksandra Ćwika CSsR, który odbywał u nas praktykę diakońską. O. Aleksander po każdej Mszy św. udzieli błogosławieństwa prymicyjnego. W tym dniu pamiętajmy o wszystkich dzieciach z okazji Dnia Dziecka.
 6. Od środy 2 czerwca zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo w dni powszednie (z wyjątkiem wtorku) o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 17.30.
 7. W najbliższy czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte według porządku niedzielnego: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00, 18.00 i 19.30. W związku ze stanem pandemii nie będzie procesji ulicami naszej parafii. Na zakończenie każdej Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu. Na Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 8. Podczas trwania tzw. Oktawy Bożego Ciała procesja wokół kościoła codziennie (z wyjątkiem niedzieli i wtorku) w czasie nabożeństwa czerwcowego godz. 18.00.
 9. W piątek, 4 czerwca, ksiądz Biskup Gliwicki udziela dyspensy od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich wiernych przebywających na terenie Diecezji Gliwickiej. Kościół otwarty cały dzień:

- Spowiedź w czasie każdej Mszy św.

-  o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. W przyszłą niedzielę o godz. 8.00 zmiana tajemnic żywego różańca. Zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
 2. Zapraszamy na PreFestiwal Życia, który odbędzie się 11-13 czerwca w parafii Wszystkich Świętych i Katedrze gliwickiej. Wydarzenie to jest skierowane do młodzieży od 15 roku życia, koszt 25zł. Zapisy poprzez wydarzenie na facebook-u katedralnym oraz na parafialnej stronie Katedry gliwickiej.
 3. Zapraszamy młodzież do udziału w Redemptorystowskich Dniach Młodzieży, które odbędą się w Toruniu w dniach od 28.07-2.08.2021. Szczegółowe informacje można otrzymać u o. Maksyma Łabkowa i o. Stanisława Madejczyka.
 4. Na placu kościelnym zostały zamontowane dwie nowe tablice ogłoszeniowe. Ponieważ wszystkie tablice ogłoszeniowe są zamykane prosimy, aby klepsydry przynosić na furtę klasztorną.
 5. Bóg zapłać za złożone w kościele i na koncie bankowym parafii, ofiary na utrzymanie kościoła i parafii. Numer konta parafialnego znajduje się na stronie internetowej parafii: www.krzyz-gliwice.pl
 6. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: o. Marian SojkaCSsR,l.61, JaninaRydel,l.95, Józefa (K) Stojowska,l.88, Elżbieta Haczewska,l.82. Wieczny odpoczynek…

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

23.05.2021

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 

 1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie (por. Ga 5,22-23), z których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny. Zapraszamy o godz. 17.30 na Nabożeństwo Majowe.
 2. Nabożeństwo Majowe w dni powszednie (z wyjątkiem wtorku) o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 17.30.
 3. Przypominamy, że obowiązuje w kościele limit uczestników nabożeństw. W naszym kościele w nabożeństwach może uczestniczyć 70 osób. Jeżeli zabraknie wolnych miejsc w kościele prosimy pozostanie na placu kościelnym. Transmisja internetowa Mszy św. w niedzielę o 9.30. Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznej odległości oraz o zasłanianiu nosa i ust w kościele oraz w czasie spowiedzi.
 4. W poniedziałek będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. To również dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach z racji ukrytego wspomnienia Maryi Wspomożycielki Wiernych
 5. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna we wtorek i czwartek od godz. 10.00 do 11.00 i 16.00 do 17.00. W pilnych sprawach proszę dzwonić pod numer telefonu 518 574 428 lub 322314470.
 6. We wtorek Nieustanna Nowenna o godz. 8.30 i 18.00. Wieczorna Nowenna i Msza św. będzie transmitowana w TVIMPERIUM oraz na stronie internetowej parafii.
 7. W środę 26 maja – Dzień Matki. To dzięki matkom żyjemy, to one troszczyły się, i stale troszczą, o nas, z ojcami kształtują naszą osobowość. Na nabożeństwie majowym oraz Mszy Świętej o godz. 18.30 w sposób szczególny będziemy otaczać modlitwą wszystkie matki naszej parafii i prosić, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały niezwykłą misję miłości wobec każdego człowieka, dzięki której człowiek nigdy nie pogubi się we współczesnym świecie.
 8. W czwartek 27 maja pragniemy uczcić Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń.
 9. W piątek kościół otwarty cały dzień:

- Spowiedź w czasie każdej Mszy św.

- o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Najświętszej, która kończy okres przyjmowania Komunii wielkanocnej. O godz. 16.00 Msza św. w intencji małżeństw, które obchodzą w tym miesiącu jubileusz lub rocznicę ślubu. Zapisy przy furcie klasztornej.
 2. Wychodząc z kościoła zabierzmy nowy numer gazetki parafialnej Być Kościołem. Za każdą ofiarę na pokrycie kosztów druku serdeczne Bóg zapłać.
 3. Bóg zapłać za złożone w kościele i na koncie bankowym parafii, ofiary na utrzymanie kościoła i parafii. Numer konta parafialnego znajduje się na stronie internetowej parafii: www.krzyz-gliwice.pl

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Janina Gnida,l.90, Andrzej Bodnar,l.71. Wieczny odpoczynek…


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

16.05.2021

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 

 1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność. Zapraszamy o godz. 17.30 na Nabożeństwo Majowe.
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 i 12.30 uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Pamiętajmy w modlitwie o dzieciach pierwszokomunijnych i ich rodzinach. W ramach Białego Tygodnia zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Mszę św. w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00.
 3. Nabożeństwo Majowe w dni powszednie (z wyjątkiem wtorku) o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 17.30. Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty.
 4. Przypominamy, że obowiązuje w kościele limit uczestników nabożeństw. W naszym kościele w nabożeństwach może uczestniczyć 70 osób. Jeżeli zabraknie wolnych miejsc w kościele prosimy pozostanie na placu kościelnym. Transmisja internetowa Mszy św. w niedzielę o 9.30. Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznej odległości oraz o zasłanianiu nosa i ust w kościele oraz w czasie spowiedzi.
 5. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna we wtorek i czwartek od godz. 10.00 do 11.00 i 16.00 do 17.00. W pilnych sprawach proszę dzwonić pod numer telefonu 518 574 428 lub 322314470.
 6. We wtorek Nieustanna Nowenna o godz. 8.30 i 18.00. Wieczorna Nowenna i Msza św. będzie transmitowana w TVIMPERIUM oraz na stronie internetowej parafii.
 7. W piątek kościół otwarty cały dzień:

- Spowiedź w czasie każdej Mszy św.

-  o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. W sobotę w kościele katedralnym w Gliwicach święcenia prezbiteratu, a w niedzielę, 23 maja, w Tuchowie święcenia kapłańskie przyjmie czterech redemptorystów. Pamiętajmy o kandydatach do święceń w naszych modlitwach. W Wigilię Zesłania Ducha Świętego zapraszamy o godz. 18.30 na Eucharystię. Po Mszy św. czuwanie modlitewne do godz. 21.00.
 2. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocy.
 3.  
 4. Bóg zapłać za złożone w kościele i na koncie bankowym parafii, ofiary na utrzymanie kościoła i parafii. Numer konta parafialnego znajduje się na stronie internetowej parafii: www.krzyz-gliwice.pl

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Danuta Bielas,l.91, Barbara Koncewicz,l.71, Janusz Brusik,l.66. Wieczny odpoczynek…


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

09.05.2021

VI Niedziela Wielkanocna

 

 1. Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Tak żyły pierwsze wspólnoty. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy. Zapraszamy o godz. 17.30 na Nabożeństwo Majowe.
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 i 12.30 uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Pamiętajmy w modlitwie o dzieciach pierwszokomunijnych i ich rodzinach. W ramach Białego Tygodnia zapraszamy dzieci na Mszę św. w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00.
 3. Nabożeństwo Majowe w dni powszednie (z wyjątkiem wtorku) o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 17.30.
 4. Przypominamy, że obowiązuje w kościele limit uczestników nabożeństw. W naszym kościele w nabożeństwach może uczestniczyć 70 osób. Jeżeli zabraknie wolnych miejsc w kościele prosimy pozostanie na placu kościelnym. Transmisja internetowa Mszy św. w niedzielę o 9.30. Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznej odległości oraz o zasłanianiu nosa i ust w kościele oraz w czasie spowiedzi.
 5. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna we wtorek i czwartek od godz. 10.00 do 11.00 i 16.00 do 17.00. W pilnych sprawach proszę dzwonić pod numer telefonu 518 574 428 lub 322314470.
 6. We wtorek Nieustanna Nowenna o godz. 8.30 i 18.00. Nowennie o godz. 18.00 będzie przewodniczył ks. bp Andrzej Iwanecki. Wieczorna Nowenna i Msza św. będzie transmitowana w TVIMPERIUM oraz na stronie internetowej parafii.
 7. W środę o godz. 19.30 oraz w czwartek o godz. 16.30 i 19.30 młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach
 8. W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r. O godz. 18.00 zapraszamy na pierwszy w tym roku Apel Fatimski.
 9. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Kościół otwarty cały dzień:

- Spowiedź w czasie każdej Mszy św.

-  o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia

 1. W sobotę o godz. 10.00 i 11.00 spowiedź dla dzieci, które w niedzielę, 16 maja, przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. O godz. 16.00 Msza św. dla Amazonek.
 2. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godz. 11.00 i 12.30 uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Bardzo proszę, aby w tych Mszach św. uczestniczyły tylko dzieci i przedstawiciele ich rodzin.
 3. Bóg zapłać za złożone w kościele i na koncie bankowym parafii, ofiary na utrzymanie kościoła i parafii. Numer konta parafialnego znajduje się na stronie internetowej parafii: www.krzyz-gliwice.pl
 4. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: Janina Roshol,l.81, Helena Wojtasiewicz,l.81, Irena Królik,l.73, Zuzanna Dębkowska,l.61, Andrzej Łękawski,l.94, Włodzimierz Preisner,l.86, Jerzy Rutka,l.66, Krzysztof Ostrowski,l.52. Wieczny odpoczynek…