Najbliższe wydarzenia

« »
Pn Wt Śr Cz Pt So N
"Nadzieja sprawia, że rośnie miłość, a miłość sprawia że rośnie nadzieja. Z pewnością nadzieja w Boską dobroć sprawia, że rośnie miłość ku Jezusowi Chrystusowi."
- św. Alfons Maria Liguori
Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

02.02.2020

Święto Ofiarowania Pańskiego

 1. W dzisiejszą niedzielę, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W święto Ofiarowania Pańskiego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania   do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Przed kościołem zbiórka do puszek   dla sióstr klauzurowych. Zapraszamy o godz. 17.30 na  Nieszpory.
 2. W poniedziałek wspomnienie św. Błażeja, orędownika zwłaszcza w chorobach gardła. W czasie każdej Mszy św. udzielimy błogosławieństwa ku czci św. Błażeja.
 3. W środę  przypada wspomnienie św. Agaty. W czasie każdej Eucharystii błogosławieństwo chleba ku jej czci. O godz. 18.30 Msza św. i spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek o godz. 8.30 Adoracja w intencji powołań kapłańskich i do życia konsekrowanego. O godz. 18.30 Msza św. i spotkanie dla ministrantów i marianek.
 5. W piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00
 6. W piątek kościół otwarty przez cały dzień.

- Od 6.00 do 19.00 możliwość spowiedzi i adoracji

- O godz. 12.00 Msza św.

- O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia

- Spowiedź dla dzieci o godz. 16.30, a o godz. 17.00 Msza św. szkolna.

 1. W sobotę o godz. 8.30 spotkanie modlitewne Bractwa MBNP. O godz. 11.00 Msza św. i spotkanie wspólnoty osób niepełnosprawnych Stokrotki. W tym dniu 85 urodziny obchodzi Ks. Bp Senior Jan Wieczorek. Pamiętajmy w modlitwie o Księdzu Biskupie.
 2. W przyszłą niedzielę, 9 lutego, o godz. 11.00 Msza św. w intencji rocznych dzieci. Zapisy przy furcie klasztornej.
 3. Nabożeństwa w tym tygodniu:
  • Nowenna do MBNP we wtorek o godz. 8.30 i 18.00 
  • Różaniec w poniedziałek o godz. 8.30.
 1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności. Eleonora Krowicka,l.89, Dorota Sosna,l.72, Teresa Szczepanowska,l.65, Wojciech Ablewicz,l.67, Jan Jurkiewicz,l.62. Wieczny odpoczynek…

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

26.01.2020

III Niedziela Zwykła

 1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych. Dziś przypada też Dzień Islamu oraz Niedziela Słowa Bożego. Zapraszamy o godz. 17.30 na  Nieszpory.
 2. W poniedziałek o godz. 18.30 Msza św. i spotkanie wspólnoty Mężczyzn św. Józefa
 3. W piątek o godz. 18.30 Msza św. w intencji osób uzależnionych i ich rodzin. Po Mszy św. spotkanie w Sali parafialnej (Daszyńskiego 4).
 4. W piątek kościół otwarty przez cały dzień.

- Od 6.00 do 19.00 możliwość spowiedzi i adoracji

- O godz. 12.00 Msza św.

- O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia

- O godz. 17.00 Msza św. szkolna.

 1. W sobotę o godz. 16.00 Msza św. i spotkanie Amazonek. O godz. 17.00 nauka przed Chrztem św.
 2. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Zbiórka do puszek na Siostry Klauzurowe.
 3. Wychodząc z kościoła zabierzmy nowy numer gazetki parafialnej Być Kościołem. W tym numerze m.in. Betlejemska szopka, Górnicza monstrancja… Za wszelkie ofiary na pokrycie kosztów druku serdeczne Bóg zapłać.
 4. Nabożeństwa w tym tygodniu:
  • Nowenna do MBNP we wtorek o godz. 8.30 i 18.00 
  • Różaniec w poniedziałek, czwartek i w sobotę o godz. 8.30.             

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności. Edmund Nerad,l.68, Mariusz Borkowski,l.43. Wieczny odpoczynek…


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

19.01.2020

II Niedziela Zwykła

 1. W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie. Zapraszamy o godz. 17.30 na Nieszpory.
 2. Dzisiaj w kościele katedralnym św. Apostołów Piotra i Pawła w Gliwicach o godz. 15.30 Nieszpory Ekumeniczne w ramach tygodnia modlitw o jedność chrześcijan. Nieszporom przewodniczyć będzie Biskup Gliwicki Jan Kopiec , a Słowo Boże wygłosi ks. dr Grzegorz Olek, wikariusz parafii Ewangelicko - Augsburskiej w Gliwicach. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy o jedność chrześcijan.
 3. Trwają ferie dla dzieci i młodzieży. Życzymy dobrego wypoczynku. W czasie ferii Kancelaria parafialna czynna we wtorek i czwartek od 10.00 do 12.00 i 16.00 do 17.30.
 4. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.
 5. W czwartek o godz. 17.00 Msza św. i spotkanie Kół Przyjaciół Radia Maryja. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Biskup Gerard Kusz.
 6. W piątek kościół otwarty przez cały dzień.

- Od 6.00 do 19.00 możliwość spowiedzi i adoracji

- O godz. 12.00 Msza św.

- O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. W sobotę o godz. 16.00 Msza św. i spotkanie Duszpasterstwa Służby Zdrowia. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Biskup Gerard Kusz.
 2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych oraz Dzień Islamu. Prośmy tego dnia o właściwą opiekę dla wszystkich chorujących w świecie na tę nieuleczalną chorobę, a także o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem. O godz. 16.00 Msza św. w intencji małżeństw, które w tym miesiącu obchodzą jubileusz lub rocznicę ślubu.
 3. Przy furcie klasztornej można nabyć książkę bł. Marii Celeste Crostarosy „Stopnie Modlitwy”. To dzieło będące owocem ludzkiej i duchowej dojrzałości bł. Marii Celeste Crostarosy. Kupując tę książkę wspomagamy klasztor Sióstr Redemptorystek w Bielsku Białej, które nieustannie wspierają nas swoją modlitwą
 4. Nabożeństwa w tym tygodniu:
  • Nowenna do MBNP we wtorek o godz. 8.30 i 18.00 
  • Różaniec w poniedziałek, czwartek i w sobotę o godz. 8.30.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności. Maria Sajewicz,l.83, Krystyna Strachocińska,l.78. Wieczny odpoczynek…


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

12.01.2020

Niedziela Chrztu Pańskiego

 1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. Zapraszamy o godz. 17.00 na  Charytatywny Koncert Kolęd w wykonaniu Zespołu młodzieżowego naszej parafii. Ofiary zebrane w czasie koncertu przeznaczone będą na rozbudowę gliwickiego Hospicjum. Zapraszamy do wspólnego kolędowania.
 2. Składam serdeczne podziękowania za tegoroczną Kolędę. Za przyjęcie, wspólną modlitwę, rozmowę oraz złożone ofiary na cele parafii. Bóg zapłać.
 3. Rozpoczęły się ferie dla dzieci i młodzieży. Życzymy dobrego wypoczynku. W czasie ferii Kancelaria parafialna czynna we wtorek i czwartek od 10.00 do 12.00 i 16.00 do 17.30.
 4. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy na Krąg Biblijny.
 5. W piątek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie sięgnąć po Pismo Święte, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu.
 6. W piątek kościół otwarty przez cały dzień.

- Od 6.00 do 19.00 możliwość spowiedzi i adoracji

- O godz. 12.00 Msza św.

- O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. W Niedzielę 19 stycznia w kościele katedralnym św. Apostołów Piotra i Pawła w Gliwicach o godz. 15.30 Nieszpory Ekumeniczne w ramach tygodnia modlitw o jedność chrześcijan. Nieszporom przewodniczyć będzie Biskup Gliwicki Jan Kopiec , a Słowo Boże wygłosi ks. dr Grzegorz Olek, wikariusz parafii Ewangelicko - Augsburskiej w Gliwicach. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy o jedność chrześcijan.
 2. W przyszłą niedzielę o godz. 9.30 Msza św. w intencji o. Mariusza Chyrowskiego i o. Mariusza Więckiewicza z okazji imienin. Solenizantów polecamy waszej modlitwie 
 3. Nabożeństwa w tym tygodniu:
  • Nowenna do MBNP we wtorek o godz. 8.30 i 18.00 
  • Różaniec w poniedziałek, czwartek i w sobotę o godz. 8.30.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności. Ludmiła Zinkolo,l.80, Maria Rosa,l.79. Wieczny odpoczynek…


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

05.01.2020

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

 1. Przeżywamy radość z narodzenia Pańskiego, choć to już druga niedziela po Świętach Bożego Narodzenia. Zapraszamy o godz. 17.30 na Nieszpory.
 2. W poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00. Składka przeznaczona będzie na Misje.
 3. Trwa w naszej parafii Wizyta Duszpasterska – Kolęda. W dni powszednie od godz. 16.00, a w sobotę i niedzielę od godz. 15.00. Niech to będzie czas wspólnej modlitwy całej rodziny z kapłanem, aby wypraszać potrzebne Boże błogosławieństwo. Pamiętajmy, aby na stole był krzyż, świece, woda święcona oraz Pismo św. Ofiary składane w czasie Kolędy przeznaczone będą na cele parafii – m.in. pokrycie kosztów remontu ogrzewania w kościele. Kolęda uzupełniająca w sobotę 11 stycznia. Zapisy przy furcie klasztornej. Plan Kolędy wywieszony jest w gablotach, na stronie internetowej parafii. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców wg harmonogramu.
 4. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i czwartek od 10.00 do 12.00.
 5. W piątek kościół otwarty przez cały dzień.

- Od 6.00 do 19.00 możliwość spowiedzi i adoracji

- O godz. 12.00 Msza św.

- O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. i spotkanie modlitewne Bractwa MBNP
 2. W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego, które kończy Okres Narodzenia Pańskiego. O godz. 11.00  Msza św. w intencji rocznych dzieci. Zapisy przy furcie klasztornej.  O godz. 17.00  Charytatywny Koncert Kolęd w wykonaniu Zespołu młodzieżowego naszej parafii. Ofiary zebrane w czasie koncertu przeznaczone będą na rozbudowę gliwickiego Hospicjum.
 3. Przy furcie klasztornej można nabyć książkę bł. Marii Celeste Crostarosy „Stopnie Modlitwy”. To dzieło będące owocem ludzkiej i duchowej dojrzałości bł. Marii Celeste Crostarosy. Kupując tę książkę wspomagamy klasztor Sióstr Redemptorystek w Bielsku Białej, które nieustannie wspierają nas swoją modlitwą.
 4. Przy furcie klasztornej przyjmowane są intencje mszalne na II kwartał 2020 roku.
 5. W uroczystość Objawienia Pańskiego odbędzie się Orszak Trzech Króli. Orszak, podobnie jak w ubiegłych latach, będzie podzielony na trzy strumienie, które równocześnie wyruszą z trzech różnych miejsc, aby połączyć się w jeden wielobarwny korowód, w jednym wspólnym miejscu. na Gliwickim Rynku. Rozpoczęcie o godz. 14.00: grupa czerwona: plac przed kościołem św. Michała Archanioła (ul. Krzywoustego 1), grupa niebieska:  plac przed dworcem PKP, grupa żółta: plac przed kościołem Podwyższenia Krzyża Świętego (ul. Daszyńskiego 2).
 6. Nabożeństwa w tym tygodniu:
  • Nowenna do MBNP we wtorek o godz. 8.30 i 18.00 
  • Różaniec w poniedziałek, czwartek i w sobotę o godz. 8.30.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności. Józefa (K) Kapko,l.91, Jan Kieszkowski,l.75 . Wieczny odpoczynek…


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

29.12.2019

Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

 1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela 2019 roku, jest świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w Świętą Rodzinę, łatwiej zrozumiemy nasze powołanie do życia w rodzinie. Ona jest wzorem dla naszych rodzin. Pamiętajmy, że zadaniem każdego chrześcijanina jest przede wszystkim troska o własne zbawienie. Dla wszystkich powołanych do życia małżeńskiego i rodzinnego ta troska wyraża się poprzez dobre i przykładne, godne życie w rodzinie i poprzez rodzinę Zapraszamy o godz. 17.30 na Nieszpory.
 2. We wtorek, 31 grudnia, podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego w naszym kościele, które będziemy celebrowali o godz. 16.00, podziękujemy Bogu – dobremu Ojcu, za miniony czas i za otrzymane dobro. Przeprosimy za popełnione grzechy. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Te Deum” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny. Msz św. o godz. 6.00, 7.00, 8.00 i 9.00, 16.00 i 23.00.
 3. W środę, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2020. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 8.30 Adoracja w intencji powołań kapłańskich i do życia konsekrowanego.
 5. W piątek kościół otwarty przez cały dzień.

- Od 6.00 do 19.00 możliwość spowiedzi i adoracji

- O godz. 12.00 Msza św.

- O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. W sobotę o godz. 7.45 rozważanie w ramach nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca. O godz. 16.00 Msza św. i spotkanie Amazonek.
 2. W przyszłą niedzielę o godz. 8.00 zmiana tajemnic żywego różańca. O godz. 9.30 Msza św. i spotkanie dla rodzin kapłanów i osób konsekrowanych z naszej parafii oraz Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie organizacyjne w sprawie wycieczki do Wrocławia w czasie ferii zimowych (13-16.01.2020). Są jeszcze wolne miejsca. Informacje u o. Stanisława i o. Krzysztofa.
 3. Przy furcie klasztornej można nabyć książkę bł. Marii Celeste Crostarosy „Stopnie Modlitwy”. To dzieło będące owocem ludzkiej i duchowej dojrzałości bł. Marii Celeste Crostarosy. Kupując tę książkę wspomagamy klasztor Sióstr Redemptorystek w Bielsku Białej, które nieustannie wspierają nas swoją modlitwą.
 4. W czwartek, 2 stycznia, rozpocznie się w naszej parafii Wizyta Duszpasterska – Kolęda. W dni powszednie od godz. 16.00, a w sobotę i niedzielę od godz. 15.00. Niech to będzie czas wspólnej modlitwy całej rodziny z kapłanem, aby wypraszać potrzebne Boże błogosławieństwo. Pamiętajmy, aby na stole był krzyż, świece, woda święcona oraz Pismo św. Ofiary składane w czasie Kolędy przeznaczone będą na cele parafii – m.in. pokrycie kosztów remontu ogrzewania w kościele. Plan Kolędy wywieszony jest w gablotach, na stronie internetowej parafii. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców…
 5. Kancelaria parafialna czynna w czwartek od 10.00 do 12.00
 6. W uroczystość Objawienia Pańskiego odbędzie się Orszak Trzech Króli. Orszak, podobnie jak w ubiegłych latach, będzie podzielony na trzy strumienie, które równocześnie wyruszą z trzech różnych miejsc, aby połączyć się w jeden wielobarwny korowód, w jednym wspólnym miejscu. na Gliwickim Rynku. Rozpoczęcie o godz. 14.00: grupa czerwona: plac przed kościołem św. Michała Archanioła, grupa niebieska:  plac przed dworcem PKP, grupa żółta: plac przed kościołem Podwyższenia Krzyża Świętego
 7. Nabożeństwa w tym tygodniu:
  • Nowenna do MBNP we wtorek o godz. 8.30  
  • Różaniec w poniedziałek, czwartek i w sobotę o godz. 8.30.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności. Zofia Kozołowska,l.83, Krystyna Cudyk,l.73, Stefania Gągalska,l.69, Józef Płonka,l.88, Kazimierz Słowiński,l.59 . Wieczny odpoczynek…


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

22.12.2019

IV Niedziela Adwentu

 1. W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystość Narodzenia Pańskiego. W najbliższy wtorek przypada Wigilia i kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Zapraszamy o godz. 17.30 na Nieszpory.
 2. Na ostatnie  Roraty zapraszamy w poniedziałek o godz. 6.00 – „przed pracą”, i o godz. 17.00. We wtorek o godz. 7.00. W poniedziałek nie ma Mszy św. o godz. 18.30.
 3. Spowiedź w poniedziałek  od 6.00 do 10.00 i 16.30 do 19.00. We wtorek od 6.00 do 13.00.
 4. We wtorek, Wigilia Bożego Narodzenia, przypadają imieniny o. Adama Kasprzyka. W jego intencji będziemy modlić się na Mszy św. o godz. 8.00. Msz św. z Adwentu o godz. 6.00, 7.00, 8.00 i 9.00.
 5. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki. Na Pasterkę zapraszamy o godz. 22.00 lub 24.00. Kolekta z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 6. Msza św. w uroczystość Bożego Narodzenia oraz w drugi dzień świąt o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00
 7. W piątek, w święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, pobłogosławimy wino. Imieniny obchodzi ks. Biskup Gliwicki Jan Kopiec. Pamiętajmy w modlitwie o Księdzu Biskupie. Od piątku wieczorna Msza św. o godz. 18.30
 8. W piątek kościół otwarty przez cały dzień.

- Od 6.00 do 19.00 możliwość adoracji. Spowiedź w czasie każdej Mszy św.

- O godz. 12.00 Msza św.

- O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia

 1. W sobotę, święto Świętych Młodzianków, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych niemowląt
 2. W przyszłą niedzielę święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. O godz. 16.00 Msza św. w intencji małżeństw, które obchodzą jubileusz lub rocznicę ślubu. Zapisy przy furcie
 3. Przy furcie klasztornej można nabyć świece Caritas na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, opłatki na stół wigilijny oraz kalendarz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach
 4. Nabożeństwa w tym tygodniu:
  • Nowenna do MBNP we wtorek o godz. 8.30  
  • Różaniec w poniedziałek i w sobotę o godz. 8.30.             

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności. Wiesława Zięba,l.92, Romana Zabawa,l.80, Kazimiera Pawlik,l.62, Kazimierz Wojtek,l.91, Wiesław Gołębiowski,l.90, Wojciech Mikołajków,l.72. Wieczny odpoczynek…


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

15.12.2019

III Niedziela Adwentu - Gaudete

 1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe. Zapraszamy o godz. 17.30 na Nieszpory.
 2. W tym tygodniu, od wtorku, rozpoczniemy okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź.
 3. W czasie Adwentu Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 – „przed pracą”, i o godz. 17.00. Zapraszamy dzieci z lampionami i wszystkich parafian do udziału w Roratach. W te dni nie będzie Mszy św. o godz. 18.30. W sobotę Roraty o godz. 7.00, a Msza św. z niedzieli adwentu o godz. 18.30.
 4. Spowiedź od poniedziałku do czwartku w czasie każdej Mszy św. W piątek, z racji Nocy Konfesjonałów, spowiedź od 6.00 do 23.00. W sobotę od 6.00 do 10.00 i 17.00 do 19.30. W przyszłą niedzielę w czasie każdej Eucharystii.
 5. W poniedziałek o godz. 17.00 Msza św. w intencji Ojczyzny i Ojca św. Franciszka. We przypadają urodziny papieża Franciszka. W modlitwach polecajmy jego osobę i posługę Bożej Opatrzności, aby prowadził bezpiecznie Kościół przez niespokojne współczesne czasy. W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie wspólnoty „Mężczyzn św. Józefa”.
 6. W środę urodziny Biskupa Gliwickiego Jana Kopca. Pamiętajmy w modlitwach o Księdzu Biskupie.
 7. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy na Krąg Biblijny.
 8. W piątek kościół otwarty przez cały dzień.

- O godz. 12.00 Msza św.

- O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia

 1. Wychodząc z kościoła zabierzmy świąteczny numer gazetki parafialnej Być Kościołem. W tym numerze m.in. Plan Nabożeństw w czasie Świąt Narodzenia Pańskiego. Plan spowiedzi przed świętami. Plan Kolędy, która odbędzie się od 2 do 11 stycznia 2020 roku oraz wiele informacji z życia parafii. Za każdą ofiarę, na pokrycie kosztów druku, serdeczne Bóg zapłać.
 2. Przy wyjściu z kościoła oraz przy furcie klasztornej można nabyć świece Caritas na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, opłatki na stół wigilijny oraz kalendarz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach.
 3. Nabożeństwa w tym tygodniu:
  • Nowenna do MBNP we wtorek o godz. 8.30 i 18.00 
  • Różaniec w poniedziałek, czwartek i w sobotę o godz. 8.30.         

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności. Elżbieta Szatka,l.89. Polećmy też Ofiary Grudnia 1970 oraz Górników z kopalni „Wujek”. Wieczny odpoczynek…


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

08.12.2019

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

 1. Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypada 8 grudnia. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta wiara zawsze towarzyszyła wierzącym i przejawiała się w różny sposób, np. w naszej polskiej tradycji w tak chętnie śpiewanych „Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny”. Zapraszamy o godz. 17.30 na Nieszpory.
 2. Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie szczególnym – już dwudziestym z kolei – Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem składamy ofiary na pomoc Kościołowi w byłych krajach Związku Sowieckiego. Za każdą ofiarę na ten ważny cel serdeczne Bóg zapłać.
 3. Wczoraj czterech panów z naszej parafii zostało ustanowionych Nadzwyczajnymi Szafarzami Komunii Świętej. Na ich posługę, zwłaszcza ludziom chorym i starszym, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki MBNP.
 4. W czasie Adwentu Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 – „przed pracą”, i o godz. 17.00. Zapraszamy dzieci z lampionami i wszystkich parafian do udziału w Roratach. W te dni nie będzie Mszy św. o godz. 18.30. W sobotę Roraty o godz. 7.00, a Msza św. z niedzieli adwentu o godz. 18.30. Spowiedź od poniedziałku do piątku od 6.00 do 9.30 oraz 17.00 do 18.00.
 5. W tych dniach wspominamy bolesne doświadczenia z naszej najnowszej historii (13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny, a 16 grudnia tego roku dokonano pacyfikacji kopalni „Wujek” na Śląsku). Święty Jan Paweł II ciągle przypominał: „[…] ogromna jest cena, jaką zapłacił naród polski za niepodległość, za prawo do istnienia jako państwo. Przechowujmy w sercach tę świadomość i niech ona stanie się zachętą do głębokiej refleksji o Polsce, nad tym, jaką była, jaką jest i jaką powinna być”.
 6. W środę o godz. 17.00 Msza św. i spotkanie dla młodzieży, która przygotowuje się do Bierzmowania
 7. W piątek kościół otwarty przez cały dzień.

- Od 6.00 do 18.00 możliwość spowiedzi i adoracji

- O godz. 12.00 Msza św.

- O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. W sobotę, 14 grudnia, o godz. 8.00 Msza św. i spotkanie Bractwa MBNP
 2. Bóg zapłać za złożone ofiary na remont ogrzewania kościoła.
 3. Przy wyjściu z kościoła oraz przy furcie klasztornej można nabyć świece Caritas na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, opłatki na stół wigilijny oraz kalendarz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach.
 4. Nabożeństwa w tym tygodniu:
  • Nowenna do MBNP we wtorek o godz. 8.30 i 18.00 
  • Różaniec w poniedziałek i czwartek o godz. 8.30.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności. Elżbieta Stużewska-Lech,l.79, Jadwiga Sudczak,l.76, Janusz Konderski,l.91, Henryk Burzyński,l.83. Wieczny odpoczynek…


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

01.12.2019

I Niedziela Adwentu

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. To pierwszy rok programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce na lata 2019-2022, którego temat brzmi: „Eucharystia daje życie”. Zapraszamy o godz. 17.30 na Nieszpory.
 2. Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. W czasie Adwentu Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 – „przed pracą”, i o godz. 17.00. Zapraszamy dzieci z lampionami i wszystkich parafian do udziału w Roratach. W te dni nie będzie Mszy św. o godz. 18.30. W sobotę Roraty o godz. 7.00, a Msza św. z niedzieli adwentu o godz. 18.30. Spowiedź od poniedziałku do piątku od 6.00 do 9.30 oraz 17.00 do 18.00.
 3. W środę, 4 grudnia, wspomnienie św. Barbary, patronki górników. Wszystkich górników i ich rodziny otaczamy naszą modlitwą.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 8.30 Adoracja w intencji powołań kapłańskich i do życia konsekrowanego. O godz. 17.00 Msza św. i spotkanie dla ministrantów, Marianek i Scholii dziecięcej.
 5. W piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00.
 6. W piątek kościół otwarty przez cały dzień.

- Od 6.00 do 18.00 możliwość spowiedzi i adoracji

- O godz. 12.00 Msza św.

- O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. W sobotę, 7 grudnia, o godz. 7.40 rozważanie w ramach nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca. O godz. 16.00 Msza św. i spotkanie Amazonek. W katedrze w Gliwicach podczas Mszy św. o godz. 18.00 wprowadzenie kandydatów do posługi Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. Wśród kandydatów są również panowie z naszej parafii: Zbigniew Ogonowski, Mariusz Nowiński, Krzysztof Kwiecień i Mateusz Nowak. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
 2. W sobotę w naszym Sanktuarium odbędzie się Adwentowy Dzień Skupienia dla Wdów i Wdowców. Rozpoczęcie  o godz. 10.00. Zapraszamy.
 3. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pan Bóg, wybierając Maryję na matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. O godz. 11.00 Msza św. w intencji rocznych dzieci. Zapisy przy furcie. Zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.
 4. Bóg zapłać za złożone ofiary na remont ogrzewania kościoła. Zebraliśmy 98900 zł. Ofiary złożyło 270 rodzin.
 5. Przy wyjściu z kościoła oraz przy furcie klasztornej można nabyć świece Caritas na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, opłatki na stół wigilijny oraz kalendarz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach.
 6. Nabożeństwa w tym tygodniu:
  • Nowenna do MBNP we wtorek o godz. 8.30 i 18.00 
  • Różaniec w poniedziałek i w sobotę o godz. 8.30.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności. Elżbieta Ratajczak,l.74, Andrzej Okuliński,l.76, Czesław Knabel,l.64, Tomasz Hatalski,l.49. Wieczny odpoczynek…


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

24.11.2019

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Pan Jezus wielokrotnie poucza nas o swoim królestwie, a przez swoje wcielenie urzeczywistnił słowa: „bliskie jest królestwo Boże”. Odnawiając nasze zawierzenie i uznając królewską godność Chrystusa, pragniemy na co dzień budować Jego królestwo prawdy, pokoju i zbawienia. Bóg zapłać za ofiary na cele WSD Redemptorystów. Zapraszamy o godz. 17.30 na nabożeństwo wypominkowe.
 2. Naszą modlitwę za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy ofiarowali Panu Bogu w tygodniu (z wyjątkiem wtorku) o godz. 18.00. Kartki na Wypominki przyjmowane są przy furcie klasztornej. W sobotę o godz. 18.30 Msza św. w intencji zmarłych polecanych w ciągu tygodnia w wypominkach.
 3. W poniedziałek o godz. 18.30 Msza św. i spotkanie „Mężczyzn św. Józefa”.
 4. W środę, 27 listopada, o godz. 18.30 Msza św. i spotkanie dla młodzieży, która przygotowuje się do Bierzmowania.
 5. W piątek o godz. 18.30 Msza św. i spotkanie dla osób uzależnionych i ich rodzin
 6. W piątek kościół otwarty przez cały dzień.

- Od 6.00 do 19.00 możliwość spowiedzi i adoracji

- O godz. 9.30 Droga Krzyżowa

- O godz. 12.00 Msza św.

- O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia

- O godz. 17.00 Msza św. szkolna.

 1. W sobotę, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Imieniny obchodzi ks. Biskup Andrzej Iwanecki. Pamiętajmy o nim w modlitwie. O godz. 11.00 Eucharystia i spotkanie wspólnoty osób niepełnosprawnych Stokrotki, a o godz. 16.00 Msza św. i spotkanie Duszpasterstwa Służby Zdrowia.
 2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. O godz. 8.00 zmiana tajemnic żywego różańca. O godz. 9.30 Msza św. i spotkanie dla górników z okazji zbliżającej się Barbórki. W czasie każdej Eucharystii błogosławieństwo wieńców adwentowych.
 3. W czasie Adwentu Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 – „przed pracą”, i o godz. 17.00. W te dni nie będzie Mszy św. o godz. 18.30. W sobotę Roraty o godz. 7.00, a Msza św. z niedzieli adwentu o godz. 18.30.
 4. Bóg zapłać za złożone ofiary na remont ogrzewania kościoła. Do końca listopada można składać ofiary w kopertach w niedzielę do koszyczka, przy furcie klasztornej lub przesyłając na konto bankowe parafii. Numer konta znajduje się na stronie internetowej parafii.
 5. KIK zaprasza na spotkanie w środę 27 listopada o godz. 18.30. Spotkanie odbędzie się w kaplicy św. Jadwigi przy kościele Wszystkich Świętych w Gliwicach.
 6. Nabożeństwa w tym tygodniu:
  • Nowenna do MBNP we wtorek o godz. 8.30 i 18.00 
  • Różaniec w poniedziałek, czwartek i w sobotę o godz. 8.30.
 1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności. Krystyna Kowalska,l.81, Danuta Gajda,l.70, Janina Kanonik,l.66, Lucjan Kowalski,l.91. Wieczny odpoczynek…

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

17.11.2019

XXXIII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiejsza niedziela w kościołach polskich redemptorystów przeżywana jest jako Niedziela Wspierania Redemptorystowskiego Powołania Misyjnego. Zapraszamy o godz. 17.30 na nabożeństwo wypominkowe
 2. Dziś III Światowy Dzień Ubogich. "Po Mszy św. przed Kościołem będzie przeprowadzana zbiórka pieniędzy do puszek na bardzo kosztowne operacje prawej rączki Lenki Grządziel, która urodziła się z brakiem kości promieniowej i ze skróconą oraz wygiętą kością łokciową. Lenka urodziła się z wieloma problemami , między innymi z zarośniętym przełykiem i prawą stopą końsko-szpotawą. Operacja da Lence szansę na normalny rozwój                       i odzyskanie sprawności. Z całego serca dziękujemy za każde w tej sprawie wsparcie zarówno duchowe jak i materialne. Rodzice Lenki Piotr i Natalia Grządziel."
 3. Naszą modlitwę za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy ofiarowali Panu Bogu w tygodniu ( z wyjątkiem wtorku) o godz. 18.00 oraz w niedziele listopada o godz. 17.30. Kartki na Wypominki przyjmowane są przy furcie klasztornej. W sobotę o godz. 18.30 Msza św. w intencji zmarłych polecanych w ciągu tygodnia  w wypominkach
 4. W czwartek 21 listopada zapraszamy na Koncert Cecyliański, który odbędzie się  o godz. 19.15 w naszym Kościele. Organizatorem Koncertu jest Państwowa Szkoła Muzyczna w Gliwach. Szczegółu koncertu na plakatach.
 5. W Czwartek o godz. 17.00 zapraszamy na Krąg Biblijny
 6. W piątek 22 listopada wspomnienie św. Cecylii patronki muzyki kościelnej, życzymy Bożego bł. Panu organiście, scholii dziecięcej i młodzieżowej oraz  wszystkim zaangażowanym w  troskę o muzykę liturgiczną w naszym kościele.
 7. W piątek kościół otwarty przez cały dzień.

- Od 6.00 do 19.00 możliwość spowiedzi i adoracji

- O godz. 9.30 Droga Krzyżowa

- O godz. 12.00 Msza św.

- O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia

- O godz. 17.00 Msza św. szkolna

 1. Bóg zapłać za złożone już ofiary na remont ogrzewania kościoła. W dalszym ciągu można składać w kopertach ofiary na ten cel w niedzielę do koszyczka, przy furcie klasztornej, w kancelarii parafialnej lub przesyłając na konto bankowe parafii. Numer konta znajduje się w ostatnim numerze gazetki parafialnej Być Kościołem oraz na stronie internetowej parafii  
 2. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Składka na cele WSD Redemptorystów. O godz. 16.00 Msza św. w intencji małżeństw, które obchodzą w tym miesiącu jubileusz lub rocznicę ślubu. Zapisy przy furcie
 3. Przy wyjściu z Kościoła prosimy o zabranie najnowszego numeru gazetki parafialnej Być Kościołem.
 4. Nabożeństwa w tym tygodniu:
  • Nowenna do MBNP we wtorek o godz. 8.30 i 18.00 
  • Różaniec w poniedziałek, czwartek i w sobotę o godz. 8.30
 1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności. Irena Krajka,l.93, Jadwiga Banaszkiewicz,l.92, Anna Wojtok,l.54, Rafał Gawrycki,l.82, Zbigniew Borowy,l.59. Wieczny odpoczynek ...

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

10.11.2019

XXXII Niedziela Zwykła

 

 1. Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając     w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość. Zapraszamy o godz. 17.30 na nabożeństwo wypominkowe
 2. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie. Przed kościołem zbiórka do puszek na Kościół w Potrzebie
 3. Naszą modlitwę za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy ofiarowali Panu Bogu w tygodniu( z wyjątkiem wtorku) o godz. 18.00 oraz w niedziele listopada o godz. 17.30. Kartki na Wypominki przyjmowane są przy furcie klasztornej. W sobotę o godz. 18.30 Msza św. w intencji zmarłych polecanych w ciągu tygodnia w wypominkach
 4. Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona jutro w kościele katedralnym w Gliwicach o godz. 12.30
 5. W piątek kościół otwarty przez cały dzień.

- Od 6.00 do 19.00 możliwość spowiedzi i adoracji

- O godz. 9.30 Droga Krzyżowa

- O godz. 12.00 Msza św.

- O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia

- O godz. 17.00 Msza św. szkolna

 1. W przyszłą niedzielę III Światowy Dzień Ubogich. "Po Mszy św. przed Kościołem będzie przeprowadzana zbiórka pieniędzy do puszek na bardzo kosztowne operacje prawej rączki Lenki Grządziel, która urodziła się z brakiem kości promieniowej i ze skróconą oraz wygiętą kością łokciową. Lenka urodziła się z wieloma problemami , między innymi z zarośniętym przełykiem i prawą stopą końsko-szpotawą. Operacja da Lence szansę na normalny rozwój  i odzyskanie sprawności. Z całego serca dziękujemy za każde w tej sprawie wsparcie zarówno duchowe jak i materialne. Rodzice Lenki Piotr i Natalia Grządziel."
 2. Bóg zapłać za złożone już ofiary na remont ogrzewania kościoła. W dalszym ciągu można składać w kopertach ofiary na ten cel w niedzielę do koszyczka, przy furcie klasztornej, w kancelarii parafialnej lub przesyłając na konto bankowe parafii. Numer konta znajduje się w ostatnim numerze gazetki parafialnej Być Kościołem oraz na stronie internetowej parafii
 3. KIK zaprasza na spotkanie w środę 13 listopada o godz. 18.30. Spotkanie odbędzie się w kaplicy św. Jadwigi przy kościele Wszystkich Świętych w Gliwicach
 4. Nabożeństwa w tym tygodniu:
  • Nowenna do MBNP we wtorek o godz. 8.30 i 18.00 
  • Różaniec w poniedziałek, czwartek i w sobotę o godz. 8.30

              

 

 1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności.śp Stanisław Leki, śp. Leszek Paterak , śp. Halina Turska. Wieczny odpoczynek…

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

03.11.2019

XXXI Niedziela Zwykła

 1. Spotkanie Chrystusa z Zacheuszem przypomina nam, że nie wystarczy tylko odwrócić się od zła, ale trzeba całym sercem zaangażować się w czynienie dobra. Niech to niedzielne przesłanie przyświeca nam na drogach nowego tygodnia. Zapraszamy o godz. 17.30 na nabożeństwo wypominkowe.
 2. Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Przypominamy o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego za zmarłych, za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych do 8 listopada włącznie, przy spełnieniu zwyczajnych warunków odpustu.
 3. Naszą modlitwę za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy ofiarowali Panu Bogu w tygodniu (z wyjątkiem wtorku) o godz. 18.00 oraz w niedziele listopada o godz. 17.30. Kartki na Wypominki przyjmowane są przy furcie klasztornej.
 4. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 8.30 Adoracja w intencji powołań kapłańskich oraz do życia konsekrowanego.
 5. W piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00.
 6. W piątek kościół otwarty przez cały dzień.

- Od 6.00 do 19.00 możliwość spowiedzi i adoracji

- O godz. 9.30 Droga Krzyżowa

- O godz. 12.00 Msza św.

- O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia

- O godz. 17.00 Msza św. szkolna. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci, które przygotowują się do pierwszej Komunii św.

 1. W sobotę, 9 listopada, przypada 287 rocznica założenia Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela – Redemptorystów. O godz. 8.00 Msza św. i spotkanie modlitewne Bractwa MBNP. O godz. 16.00 Msza św. i spotkanie Amazonek.
 2. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Eucharystia w intencji rocznych dzieci. Zapisy przy furcie. Zbiórka do puszek na Kościół w Potrzebie.
 3. Bóg zapłać za złożone już ofiary na remont ogrzewania kościoła. W dalszym ciągu można składać w kopertach ofiary na ten cel w niedzielę do koszyczka, przy furcie klasztornej, w kancelarii parafialnej lub przesyłając na konto bankowe parafii. Numer konta znajduje się w ostatnim numerze gazetki parafialnej Być Kościołem oraz na stronie internetowej parafii.
 4. KIK zaprasza na spotkanie w środę 6 listopada o godz. 18.30. Spotkanie odbędzie się w kaplicy św. Jadwigi przy kościele Wszystkich Świętych w Gliwicach.
 5. Nabożeństwa w tym tygodniu:
  • Nowenna do MBNP we wtorek o godz. 8.30 i 18.00 
  • Różaniec w poniedziałek i w sobotę o godz. 8.30.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności. Grażyna Dukler,l.92, Aneta Kosiłowska,l.37, Gilbert Micka,l.79, Zbigniew Rozkrut,l.71. Wieczny odpoczynek…


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

27.10.2019

Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła

 1. Chrystus, wstępując do nieba, obiecał swoim uczniom: „Oto jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skocznie świata”. Szczególnym znakiem wypełnienia tych słów jest Boża obecność w naszej świątyni. Obchodząc dzisiaj dzień poświęcenia tego kościoła, dziękujmy Panu Bogu za miejsce, w którym obdarza nas swoimi łaskami, za posługujących w naszym kościele kapłanów oraz za wszystkich, którzy przyczyniają się do utrzymania i pięknego wyglądu kościoła. Zapraszamy o godz. 17.30 na nabożeństwo różańcowe.
 2. Zapraszamy do udziału w ostatnich w tym roku nabożeństwach różańcowych w poniedziałek, środę i czwartek o godz. 18.00.
 3. W poniedziałek, 28 października, po Mszy św. o godz. 18.30 spotkanie wspólnoty „Mężczyzn św. Józefa”.
 4. We wtorek, 29 października, po Mszy św. o godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie Seminarium Odnowy Wiary. Spotkanie w Sali parafialnej (wejście od ul. Kozielskiej).
 5. W piątek będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. O godz. 14.30 spod kościoła Wniebowzięcia NMP wyruszy procesja na Cmentarz Centralny. Tam o godz. 15.00 nabożeństwo za zmarłych. Zachęcamy do uczestnictwa w procesji i nabożeństwie za naszych zmarłych.
 6. Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga).
 7. Od 1 do 3 listopada na cmentarzach gliwickich odbędzie się kwesta na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach.
 8. W sobotę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. O godz. 18.30 Msza św. w intencji zmarłych od 1.11.2018 do 31.10.2019. Zapraszamy rodziny naszych zmarłych, których pogrzeby odbyły się w naszej parafii, do udziału we Mszy św. Prosimy o przyniesienie świecy, którą zapalimy jako wyraz naszej wiary w życie wieczne w Bogu. O godz. 17.00 nauka przed Chrztem św.
 9. W przyszłą niedzielę o godz. 8.00 zmiana tajemnic żywego różańca.
 10. Wychodząc z kościoła zabierzmy kalendarz parafialny na rok 2020.
 11. Bóg zapłać za złożone już ofiary na remont ogrzewania kościoła. W dalszym ciągu można składać w kopertach ofiary na ten cel w niedzielę do koszyczka, przy furcie klasztornej, w kancelarii parafialnej lub przesyłając na konto bankowe parafii. Numer konta znajduje się w ostatnim numerze gazetki parafialnej Być Kościołem oraz na stronie internetowej parafii
 12. Przy furcie klasztornej przyjmowane są kartki z wypominkami za zmarłych. Kartki można zabrać wychodząc z kościoła. Pierwsze nabożeństwo wypominkowe w niedzielę, 3 listopada, o godz. 17.30
 13. Nabożeństwa w tym tygodniu:
  • Nowenna do MBNP we wtorek o godz. 8.30 i 18.00 
  • Różaniec w poniedziałek, czwartek i w sobotę o godz. 8.30.             
 1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności. Irena Grześko,l.98, Janina Gajkowska,l.89, Matylda Cebula,l.77, Antoni Dziobak,l.94, Dominik Kiziak,l.91. Wieczny odpoczynek...