Najbliższe wydarzenia

« »
Pn Wt Śr Cz Pt So N
"Nadzieja sprawia, że rośnie miłość, a miłość sprawia że rośnie nadzieja. Z pewnością nadzieja w Boską dobroć sprawia, że rośnie miłość ku Jezusowi Chrystusowi."
- św. Alfons Maria Liguori
Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

11.04.2021

II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego

 

 1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. O godz. 15.00, w godzinie miłosierdzia, zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Przed kościołem zbiórka do puszek na cele Caritas diecezji i parafii.
 2. Dzisiaj kończy swoją praktykę duszpasterską w naszej parafii dk. Aleksander Ćwik. Dziękujemy za jego posługę oraz życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki MBNP. Serdecznie zapraszamy, po święceniach prezbiteratu, na Mszę św. z błogosławieństwem prymicyjnym.
 3. Przypominamy, że obowiązuje w kościele limit uczestników nabożeństw. W naszym kościele w nabożeństwach może uczestniczyć 50 osób. Jeżeli zabraknie wolnych miejsc w kościele prosimy o pozostanie na placu kościelnym. Transmisja internetowa Mszy św. w niedzielę o 9.30. Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznej odległości oraz o zasłanianiu nosa i ust w kościele oraz w czasie spowiedzi.
 4. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna we wtorek i czwartek od godz. 10.00 do 11.00 i 16.00 do 17.00. W pilnych sprawach proszę dzwonić pod numer telefonu 518 574 428 lub 322314470.
 5. We wtorek Nieustanna Nowenna o godz. 8.30 i 18.00. Wieczorna Nowenna i Msza św. będzie transmitowana w TVIMPERIUM oraz na stronie internetowej parafii.
 6. W środę przypada święto Chrztu Polski.
 7. W piątek urodziny emerytowanego Papieża Benedykta XVI. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. O godz. 18.30 Msza św. w intencji Ojczyzny i Ojca św. Franciszka. Kościół otwarty cały dzień:

- Spowiedź w czasie każdej Mszy św.

-  o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Biblijna, która rozpoczyna XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Urodziny obchodzi przełożony Domu Zakonnego w Gliwicach o. Grzegorz Kozioł. W jego intencji będziemy modlić się w czasie Mszy św. o godz. 11.00. Jubilata polecamy waszej modlitwie.
 2. Bóg zapłać za złożone w kościele i na koncie bankowym parafii, ofiary na utrzymanie kościoła i parafii. Numer konta parafialnego znajduje się na stronie internetowej parafii: www.krzyz-gliwice.pl
 3. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: Elżbieta Majdanik, Feliks Słodkiewicz, Zdzisław Mikulski, Franciszek Kulczyński, Lucjan Jaśkowski, Henryk Rakowski, Leonard Wojsznis, Andrzej Szczepaniak, Andrzej Druks, Bogusław Konopka, Milano Horb. Wieczny odpoczynek…

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

04.04.2021

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 

 1. Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim. Po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i śmierci nastaje nowy czas nadziei. Z perspektywy zmartwychwstania życie człowieka wygląda inaczej. Nauczmy się tak na nie patrzeć. Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. W imieniu własnym i wspólnoty redemptorystów gliwickich życzymy wam pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie. Alleluja Pan Zmartwychwstał. Prawdziwie Zmartwychwstał!!! Dzisiaj Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00, 18.00 i 19.30.
 2. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym tak pięknie przeżywamy Święte Triduum Paschalne. Wszystkim kapłanom za posługę w tych dniach, szczególnie w konfesjonale. Siostrze, pani zakrystiance, panu organiście, szafarzom, Służbie Liturgicznej, mariankom, lektorom, kantorom oraz tym, którzy przygotowali Ciemnicę i grób Pański. Bóg zapłać.
 3. Przypominamy, że obowiązuje w kościele limit uczestników nabożeństw. W naszym kościele w nabożeństwach może uczestniczyć 50 osób. Jeżeli zabraknie wolnych miejsc w kościele prosimy o pozostanie na placu kościelnym. Transmisja internetowa Mszy św. w niedzielę o 9.30. Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznej odległości oraz o zasłanianiu nosa i ust w kościele oraz w czasie spowiedzi.
 4. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00, 18.00 i 19.30. Składka na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 5. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w czwartek od godz. 10.00 do 11.00 i 16.00 do 17.00. W pilnych sprawach proszę dzwonić pod numer telefonu 518 574 428 lub 322314470.
 6. We wtorek Nieustanna Nowenna o godz. 8.30 i 18.00. Wieczorna Nowenna i Msza św. będzie transmitowana w TV IMPERIUM oraz na stronie internetowej parafii.
 7. W piątek kościół otwarty cały dzień:

- Spowiedź w czasie każdej Mszy św.

-  o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia. O godz. 11.00 Msza św. w intencji rocznych dzieci. Zapisy przy furcie. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Zbiórka do puszek na Caritas diecezji i parafii.
 2. Przy furcie klasztornej przyjmowane są intencje mszalne na III kwartał 2021 roku.
 3. Bóg zapłać za złożone w kościele i na koncie bankowym parafii, ofiary na utrzymanie kościoła i parafii. Numer konta parafialnego znajduje się na stronie internetowej parafii: www.krzyz-gliwice.pl

ALLELUJA!!!


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

28.03.2021

Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej

 

 1. Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Zapraszamy o godz. 17.00 na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem Pasyjnym. Nabożeństwo jest transmitowane przez stronę internetową parafii.
 2. Wspólnota Magnificat zaprasza do podjęcia modlitwy za kapłanów posługujących w naszej parafii. Niech każdy wybierze jednego z kapłanów i otoczy go modlitwą przez najbliższy rok. Lista kapłanów wywieszona jest w gablotach. Za waszą modlitwę serdeczne Bóg zapłać.
 3. Przypominamy, że obowiązuje w kościele limit uczestników nabożeństw. W naszym kościele w nabożeństwach może uczestniczyć 50 osób. Spowiedź w Kaplicy Adoracji. Transmisja internetowa Mszy św. w niedzielę o 9.30. Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznej odległości oraz o zasłanianiu nosa i ust w kościele oraz w czasie spowiedzi.
 4. W związku z nowymi obostrzeniami pamiętajmy o limicie uczestników nabożeństw w kościele. Dlatego, aby się dostosować do nich, na czas Triduum Paschalnego będzie konieczna rezerwacja uczestnictwa w liturgii w kościele. Od poniedziałku, przy furcie klasztornej, będzie można odebrać wejściówki na wieczorną liturgię Triduum Paschalnego. Proszę, aby wybrać jeden dzień, tak aby umożliwić innym udział w liturgii. Oczywiście można uczestniczyć na placu kościelnym przy zachowaniu wymogów sanitarnych.
 5. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna. W pilnych sprawach proszę dzwonić pod numer telefonu 518 574 428 lub 322314470.
 6. We wtorek Nieustanna Nowenna o godz. 8.30 i 18.00. Wieczornej Nowennie będzie przewodniczył ks. bp Andrzej Iwanecki. Wieczorna Nowenna i Msza św. będzie transmitowana w TVIMPERIUM oraz na stronie internetowej parafii.
 7. Rozpoczynamy Wielki Tydzień:

- Spowiedź: od poniedziałku do środy od 6.00 do 10.00 i 17.00 do 19.00. W Wielki Czwartek od 7.00 do 12.00 i 15.00 do 18.00. W Wielki Piątek od 7.00 do 18.00, a w Wielką Sobotę od 7.00 do 15.00.

-  Droga Krzyżowa; w poniedziałek i środę o godz. 18.00. W Wielki Piątek o godz. 9.00

- Liturgia Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku o godz. 18.30. Liturgia Wigilii Paschalnej z Procesją Rezurekcyjną w sobotę, o godz. 20.00. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00, 18.00 i 19.30.

- w czwartek, piątek i sobotę o godz. 7.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy Godziną Czytań i Jutrzni. Adoracja w czwartek i piątek do godz. 22.00.

- nie będzie tradycyjnego poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny. Tekst modlitwy błogosławieństwa znajduje się w świątecznym numerze gazetki parafialnej Być Kościołem oraz na stronie internetowej parafii

- w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy. Chciejmy ten post zachować również w Wielką Sobotę.

Plan nabożeństw Wielkiego Tygodnia wywieszony jest w gablotach, znajduje się na stronie internetowej parafii oraz świątecznym numerze gazetki parafialnej Być Kościołem. Gazetkę można zabrać wychodząc z kościoła. Nabożeństwa Triduum Paschalnego będą transmitowane przez stronę internetową parafii.

 1. Przy furcie klasztornej można kupić świece Caritas na wielkanocne dzieło pomocy dzieciom oraz rozważania św. Alfonsa Liguoriego o św. Józefie. Niech nie zabraknie na naszych stołach wielkanocnych świec, które są wyrazem naszej pamięci o potrzebujących naszego wsparcia. Od 1 kwietnia będą przyjmowane intencje mszalne na III kwartał 2021 roku.
 2. Bóg zapłać za złożone w kościele i na koncie bankowym parafii, ofiary na utrzymanie kościoła i parafii. Numer konta parafialnego znajduje się na stronie internetowej parafii: www.krzyz-gliwice.pl
 3. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: o. Wiesław Leszkiewicz CSsR, Krystyna Zubik, Adolfina Stasiurka, Małgorzata Kieszniewska, Iwona Kutyk, Mirosław Piechocki, Jan Bodnar, Janusz Kling, Mateusz Rajkowski. Wieczny odpoczynek…

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

21.03.2021

V Niedziela Wielkiego Postu

 

 1. Wezwanie do nawrócenia jest zachętą do nieustannego odkrywania piękna i głębi Eucharystii. Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które są również odnowieniem Misji Świętych. Witamy o. Marcina Klamkę i życzymy mu darów Ducha św. oraz opieki MBNP. Program Rekolekcji wywieszony jest w gablotach w kościele oraz na stronie internetowej parafii. Zapraszamy o godz. 17.00 na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem Pasyjnym. Nabożeństwo jest transmitowane przez stronę internetową parafii.
 2. Przypominamy, że obowiązuje w kościele limit uczestników nabożeństw. W naszym kościele w nabożeństwach może uczestniczyć 55 osób. Spowiedź w czasie każdej Mszy św., a w niedziele 15 min przed Eucharystią. Spowiedź w Kaplicy Adoracji. Transmisja internetowa Mszy św. w niedzielę o 9.30. Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznej odległości oraz o zasłanianiu nosa i ust w kościele oraz w czasie spowiedzi.
 3. Z powodu obostrzeń epidemiologicznych bardzo prosimy o stosowanie się do zaleceń sanitarnych. Spotkania rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 6.00, 8.00, 9.30, 18.00 i 19.30. Rekolekcje będą transmitowane przez stronę internetową parafii. W te dni nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Okazja do spowiedzi w poniedziałek i we wtorek od 6.00 do 10.00 i 17.30 do 20.00.
 4. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna we wtorek i czwartek od 10.00 do 11.00 i 16.00 do 17.00. W pilnych sprawach proszę dzwonić pod numer telefonu 518 574 428 lub 322314470
 5. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Z racji rekolekcji w poniedziałek i środę o godz. 17.30, a w czwartek, piątek i sobotę o godz. 18.00, w piątek dodatkowo o godz. 9.30. W niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym o godz. 17.00.
 6. We wtorek Nieustanna Nowenna połączona będzie z Mszą św. o godz. 8.00 i 18.00. Wieczorna Nowenna i Msza św. będzie transmitowana w TVIMPERIUM oraz na stronie internetowej parafii.
 7. W czwartek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Deklaracje Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego można zabrać wychodząc z kościoła. Podpisane Deklaracje będzie można złożyć w czwartek w czasie każdej Mszy św.
 8. W piątek kościół otwarty cały dzień. W „piątek miłosierdzia” całodzienna transmisja przez stronę internetową parafii.

- spowiedź od 6.00 do 19.00

- o godz. 9.30 Droga Krzyżowa

- o godz. 12.00 Eucharystia

- o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. W przyszłą niedzielę, 28 marca, przypada Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. W czasie każdej Eucharystii poświęcenie palm. O godz. 16.00 Msza św. w intencji małżeństw, które w tym miesiącu obchodzą jubileusz lub rocznicę ślubu.
 2. Ekstremalna Droga Krzyżowa dla rejonu Gliwic rozpocznie się  w Katedrze Gliwickiej 26 marca. Ze względu na obostrzenia do wyboru Msza Św. o godz. 20:00 lub 21:00. W Gliwicach dostępnych jest 7 tras o długościach od 31 km do 50 km. Dopuszczalne jest przejście indywidualne lub w grupach do 5 osób. Swoje uczestnictwo można  zgłaszać na stronie edk.org.pl. Więcej informacji na facebooku EDK Gliwice.
 3. Przy furcie klasztornej można kupić świece Caritas na wielkanocne dzieło pomocy dzieciom oraz rozważania św. Alfonsa Liguoriego o św. Józefie. Niech nie zabraknie na naszych stołach wielkanocnych świec, które są wyrazem naszej pamięci o potrzebujących naszego wsparcia.
 4. Bóg zapłać za złożone w kościele i na koncie bankowym parafii, ofiary na utrzymanie kościoła i parafii. Numer konta parafialnego znajduje się na stronie internetowej parafii: www.krzyz-gliwice.pl.
 5. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: ks. bp Gerard Kusz, Helena Sołoducha, Hieronim Mycielski, Czesław Kopeć, Ryszard Batko. Wieczny odpoczynek…

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

14.03.2021

IV Niedziela Wielkiego Postu

 

 1. Żyć to stawać się człowiekiem, a dla wierzących – stawać się chrześcijaninem. To proces, który dokonuje się w nas nieustannie. Na tej drodze wpatrujmy się w Jezusa, który podczas rozmowy z Nikodemem mówi jasno i konkretnie: trzeba się na nowo narodzić, aby żyć . Zapraszamy o godz. 17.00 na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem Pasyjnym. Nabożeństwo jest transmitowane przez stronę internetową parafii.
 2. Przypominamy, że obowiązuje w kościele limit uczestników nabożeństw. W naszym kościele w nabożeństwach może uczestniczyć 55 osób. Spowiedź w czasie każdej Mszy św., a w niedziele 15 min przed Eucharystią. Spowiedź w Kaplicy Adoracji. Transmisja internetowa Mszy św. tylko w niedzielę o 9.30. Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznej odległości oraz o zasłanianiu nosa i ust w kościele oraz w czasie spowiedzi.
 3. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna we wtorek i czwartek od 10.00 do 11.00 i 16.00 do 17.00. W pilnych sprawach proszę dzwonić pod numer telefonu 518 574 428 lub 322314470.
 4. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W dni powszednie (z wyjątkiem wtorku) o godz. 18.00, a w piątek dodatkowo o godz. 9.30. W niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym o godz. 17.00.
 5. W poniedziałek przypada święto św. Klemensa Hofbauera redemptorysty, który jest patronem piekarzy i cukierników. Wszystkim piekarzom i cukiernikom dziękujemy za ich pracę oraz życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki MBNP i wstawiennictwa ich patrona św. Klemensa.
 6. We wtorek Nieustanna Nowenna o godz. 8.30 i 18.00. Wieczorna Nowenna i Msza św. będzie transmitowana w TV IMPERIUM oraz na stronie internetowej parafii. W czasie wieczornej Mszy św. będziemy modlić się w intencji Ojczyzny oraz Ojca św. Franciszka.
 7. W środę, 17 marca, imieniny obchodzi o. Zbigniew Podlecki. W jego intencji będziemy modlić się w czasie Mszy św. w czwartek o godz. 9.00. Solenizanta polecamy waszej pamięci modlitewnej.
 8. W piątek, 19 marca, będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Ten dzień możemy nazwać dniem mężczyzn. Otoczmy modlitwą wszystkich mężczyzn: kawalerów, mężów, ojców, dziadków. Tego dnia prośmy Boga o wszelkie łaski dla nich, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani. Kościół otwarty cały dzień. W „piątek miłosierdzia” całodzienna transmisja przez stronę internetową parafii. :

- spowiedź w czasie każdej Mszy św.

- o godz. 9.30 Droga Krzyżowa

- o godz. 12.00 Eucharystia

- o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia

- o godz. 17.00 Msza św. dla I grupy dzieci, które przygotowują się do pierwszej Komunii św.

 1. W sobotę, 20 marca, o godz. 18.30 rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które będą również odnowieniem Misji świętych. Rekolekcje poprowadzi o. Marcin Klamka redemptorysta ze Skarżyska Kamiennej
 2. W przyszłą niedzielę, 21 marca, nauki rekolekcyjne w czasie każdej Mszy św. O godz. 11.00 z nauką dla dzieci, a o godz. 19.30 z nauką dla młodzieży. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 6.00, 8.00, 9.30, 18.00 i 19.30. W te dni nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Okazja do spowiedzi w poniedziałek i we wtorek od 6.00 do 10.00 i 17.30 do 20.00. Program rekolekcji wywieszony jest w gablotach oraz znajduje się na stronie internetowej parafii.
 3. Przy furcie klasztornej można kupić znicze Caritas na wielkanocne dzieło pomocy dzieciom oraz rozważania św. Alfonsa Liguoriego o św. Józefie.
 4. Bóg zapłać za złożone w kościele i na koncie bankowym parafii, ofiary na utrzymanie kościoła i parafii. Numer konta parafialnego znajduje się na stronie internetowej parafii: www.krzyz-gliwice.pl
 5. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Urszula Chmielewska. Wieczny odpoczynek…

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

07.03.2021

III Niedziela Wielkiego Postu

 

 1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Zapraszamy o godz. 17.00 na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem Pasyjnym. Nabożeństwo jest transmitowane przez stronę internetową parafii.
 2. W ubiegłą niedzielę na pomoc dzieciom w Afryce zebraliśmy 4000 zł. Bóg zapłać.
 3. Przypominamy, że obowiązuje w kościele limit uczestników nabożeństw. W naszym kościele w nabożeństwach może uczestniczyć 55 osób. Spowiedź w czasie każdej Mszy św., a w niedziele 15 min przed Eucharystią. Spowiedź w Kaplicy Adoracji. Transmisja internetowa Mszy św. tylko w niedzielę o 9.30. Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznej odległości oraz o zasłanianiu nosa i ust w kościele oraz w czasie spowiedzi
 4. Zgodnie z wcześniejszymi postanowieniami na terenie Diecezji Gliwickiej obowiązuje dyspensa od niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy świętej.
 5. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna we wtorek i czwartek od 10.00 do 11.00 i 16.00 do 17.00. W pilnych sprawach proszę dzwonić pod numer telefonu 518 574 428 lub 322314470.
 6. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W dni powszednie (z wyjątkiem wtorku) o godz. 18.00, a w piątek dodatkowo o godz. 9.30. W niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym o godz. 17.00
 7. W poniedziałek o godz. 18.30 Msza św. i spotkanie wspólnoty Mężczyzn św. Józefa
 8. We wtorek Nieustanna Nowenna o godz. 8.30 i 18.00. Wieczorna Nowenna i Msza św. będzie transmitowana w TV IMPERIUM oraz na stronie internetowej parafii.
 9. W środę, 10 marca, o godz. 19.00 spotkanie dla młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 10. W piątek, 12 marca, przypadają urodziny o. Proboszcza. W jego intencji będziemy modlić się na Mszy św. o godz. 12.00. Jubilata polecamy waszej pamięci modlitewnej. Kościół otwarty cały dzień. W „piątek miłosierdzia” całodzienna transmisja przez stronę internetową parafii:

- spowiedź w czasie każdej Mszy św.,

- o godz. 9.30 Droga Krzyżowa,

- o godz. 12.00 Eucharystia,

- o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia,

- o godz. 17.00 Msza św. dla II grupy dzieci, które przygotowują się do pierwszej Komunii św.

 1. W sobotę przypadnie 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego,
 2. W przyszłą niedzielę, 14 marca, o godz. 9.30 Msza św. w intencji piekarzy i cukierników z okazji przypadającego 15 marca święta ich patrona św. Klemensa Hofbauera. O godz. 11.00 Eucharystia w intencji rocznych dzieci. Zapisy przy furcie klasztornej,
 3. Rekolekcje wielkopostne, które jednocześnie będą odnowieniem Misji Świętych, odbędą się w dniach 20 do 24 marca br.
 4. Bóg zapłać za złożone w kościele i na koncie bankowym parafii, ofiary na utrzymanie kościoła i parafii. Numer konta parafialnego znajduje się na stronie internetowej parafii: www.krzyz-gliwice.pl
 5. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Stanisław Giller. Wieczny odpoczynek…