Najbliższe wydarzenia

« »
Pn Wt Śr Cz Pt So N
"Nadzieja sprawia, że rośnie miłość, a miłość sprawia że rośnie nadzieja. Z pewnością nadzieja w Boską dobroć sprawia, że rośnie miłość ku Jezusowi Chrystusowi."
- św. Alfons Maria Liguori
Wspólnota "Niosąca Ducha"
Wspólnota "Niosąca Ducha" jest grupą Odnowy Charyzmatycznej. Powstała w styczniu 2017 r. jako filia gliwickiej wspólnoty Szekinah. Spotkamy się co tydzień by uwielbiać naszego Pana Jezusa Chrystusa.
“Niosąca Ducha” jest wspólnotą przymierza - osoby które rozpoznają wspólnotę jako swój duchowy dom są zaproszone do złożenia rocznego przyrzeczenia przymierza, wzmacniającego więzi między nami. Aktywnie współpracujemy też z innymi wspólnotami Odnowy Charyzmatycznej w diecezji, i jesteśmy otwarci na wszelkie rzeczywistości w Kościele przyczyniające się do budowania jedności, zarówno w ramach Kościoła Katolickiego, jak i jedności ekumenicznej. Od listopada 2018 jesteśmy członkiem Europejskiej Sieci Wspólnot ENC.
 

Spotkania wspólnoty odbywają się w każdy czwartek w wyjątkiem trzecich czwartków miesiąca. Zapraszamy na Eucharystię parafialną na 18:30 a po niej, ok 19:15 na spotkanie w kościele lub salce. Spotkania prowadzą świeccy odpowiedzialni oraz kapłan. 
W trzeci czwartek miesiąca jesteśmy na Eucharystii z modlitwą o uzdrowienie w kościele na os. Sikornik, organizowaną przez wspólnotę “Moje w Niej Upodobanie“.


Za działalność wspólnoty odpowiada lider świecki (obecnie małżeństwo) oraz kapłan-moderator. Obecnie role te pełnią:
Marzena i Mateusz Nowak (tel. 504 545 964,  502 992 052)
o. Stanisław Madejczyk CSsR

 
Można też nas znaleźć w internecie: https://niosacaducha.pl/, na Facebooku: https://www.facebook.com/NiosacaDucha/ albo napisać: wspolnota@niosacaducha.pl


Zapraszamy na spotkania.