Najbliższe wydarzenia

« »
Pn Wt Śr Cz Pt So N
"Nadzieja sprawia, że rośnie miłość, a miłość sprawia że rośnie nadzieja. Z pewnością nadzieja w Boską dobroć sprawia, że rośnie miłość ku Jezusowi Chrystusowi."
- św. Alfons Maria Liguori
OAZA

Ruch Światło Życie  ΦΩΣ ΖΩΗ (czyt. fos-zoe).  

 


Istnieje w naszej parafii od listopada 2011 roku. Działalność tej grupy została wznowiona na prośbę młodzieży z naszej parafii, ponieważ kilka lat temu zawiesiła swoją działalność z powodu małej ilości członków. Obecnie do Oazy należą uczniowie gimnazjum, liceum i studenci.


 

Jeżeli chodzisz do szkoły (gimnazjum, liceum lub jesteś studentem), masz ochotę spędzić z nami trochę czasu, razem modląc się, bawiąc, śpiewając, jeżeli szukasz grupy dobrych i sprawdzonych przyjaciół i chcesz dobrze i mądrze spędzić piątkowy wieczór to zapraszamy

Cię do oazy!

Niezależnie od tego, kim jesteś, jeśli tylko mieszkasz w Gliwicach lub w okolicy i chcesz poznać naszą wspólnotę - to zaproszenie jest właśnie dla Ciebie!

Spotykamy się w każdy piątek po Mszy Świętej o 18.30 w salce parafialnej w Domku Dobrych Serc (wejście od ul. Kozielskiej). Jeżeli nie wiesz jak trafić wejdź po prostu do klasztoru i tam zapytaj gdzie spotyka się oaza.

 

Ruch Światło-Życie jest jednym z ruchów odnowy Kościoła według nauczania Soboru Watykańskiego II. Gromadzi ludzi różnego wieku i powołania: młodzież, dzieci, dorosłych, jak również kapłanów, zakonników, zakonnice, członków instytutów świeckich oraz rodziny w gałęzi rodzinnej, jaką jest Domowy Kościół. Poprzez odpowiednią dla każdej z tych grup formację Ruch Światło-Życie wychowuje dojrzałych chrześcijan i służy odnowie Kościoła przez przekształcanie parafii we wspólnoty wspólnot.

Znakiem Ruchu Światło-Życie jest starochrześcijański symbol fos-zoe
(gr. słowa światło i życie splecione literą omega, tworzące krzyż).
Duchowość Ruchu Światło-Życie została wyrażona w "Drogowskazach Nowego Człowieka". Małżonkowie żyjąc treścią "Drogowskazów" realizują je w "Zobowiązaniach Domowego Kościoła".

Cel Ruchu Światło-Życie jest osiągany poprzez realizację programu formacyjnego. Każdy uczestnik Ruchu po ewangelizacji, prowadzącej do przyjęcia Jezusa Chrystusa jako swego Pana i Zbawiciela, uczestniczy w formacji w grupie uczniów Jezusa a następnie we wspólnocie diakonijnej, podejmując konkretną służbę (diakonię) w Kościele i świecie.
Początki historii Ruchu sięgają pierwszej oazy, która odbyła się w r. 1954. Twórcą oazy, założycielem Ruchu i pierwszym moderatorem krajowym był ks. Franciszek Blachnicki (24 III 1921 - 27 II 1987). Ruch Światło-Życie powstał i rozwija się w Polsce a w ostatnich kilkunastu latach rozszerza się również poza jej granicami: na Słowacji, w Czechach, w Niemczech, na Białorusi, Łotwie.

 

Opiekunem grupy jest: o. Tomasz Jakubczak