Najbliższe wydarzenia

« »
Pn Wt Śr Cz Pt So N
"Nadzieja sprawia, że rośnie miłość, a miłość sprawia że rośnie nadzieja. Z pewnością nadzieja w Boską dobroć sprawia, że rośnie miłość ku Jezusowi Chrystusowi."
- św. Alfons Maria Liguori
Zawierzenie powołań Matce Bożej Tuchowskiej

8.12 jest dla Redemptorystów dniem szczególnym. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny jest patronalnym świętem naszego Zgromadzenia, gdyż to Jej św. Alfons zawierzył Zgromadzenie Redemptorystów.

W drugą niedzielę Adwentu przypadła Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia Redemptoryści w całej Polsce, a także w niektórych miejscach za granicą dokonali aktu zawierzenia Matce Bożej Tuchowskiej sprawy powołań do naszego Zgromadzenia i do Zakonu sióstr Redemptorystek. Również nasza Parafia włączyła się w tą wielką modlitwę o powołania i za powołanych.

Tuchów jest miejscem, gdzie od ponad stu lat polscy Redemptoryści odbywają swoją formację seminaryjną. To stąd kolejne pokolenia młodych Redemptorystów wyruszają na świat, by głosić Obfite Odkupienie. To pod płaszcem Matki Bożej Tuchowskiej rodziło się i rozwijało powołanie wielu misjonarzy Redemptorystów. Matka Tuchowska słynie też jako Matka Powołań Kapłańskich i Zakonnych, dlatego to Jej w szcególny sposób powierzamy sprawę powołań do naszego Zgromadzenia.