Najbliższe wydarzenia

« »
Pn Wt Śr Cz Pt So N
"Nadzieja sprawia, że rośnie miłość, a miłość sprawia że rośnie nadzieja. Z pewnością nadzieja w Boską dobroć sprawia, że rośnie miłość ku Jezusowi Chrystusowi."
- św. Alfons Maria Liguori
Odpust parafialny 2019

14 września obchodziliśmy uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego. Dla naszej wspólnoty parafialnej jest to szczególne święto. W tym roku w tym dniu miało miejsce donośne wydarzenie: Polska pod Krzyżem. W wydarzenie to nasza parafia postanowiła włączyć się dzień wcześniej – w sanktuaryjny piątek 13 września. Właściwe obchody uroczystości Podwyższenia Krzyża Świętego miały miejsce w naszej wspólnocie w niedzielę 15 września. Gościliśmy ks. biskupa Andrzeja Iwaneckego, który odprawił sumę odpustową o godz. 12:30 i wygłosił homilię. Po mszy odbyła się procesja eucharystyczna dookoła kościoła.