Najbliższe wydarzenia

« »
Pn Wt Śr Cz Pt So N
"Nadzieja sprawia, że rośnie miłość, a miłość sprawia że rośnie nadzieja. Z pewnością nadzieja w Boską dobroć sprawia, że rośnie miłość ku Jezusowi Chrystusowi."
- św. Alfons Maria Liguori
Odpust MBNP 2019

W sobotę 27 czerwca 2019 r. obchodziliśmy Święto Matki Bożej Nieustającej pomocy. Od wielu lat ten dzień odpustu ma w naszej parafii szczególne znaczenie. Tym razem jeszcze większe, bo jednocześnie obchodziliśmy 5. rocznicę ukoronowania koronami papieskimi ikony MBNP i 4. rocznicę ustanowienia naszego kościoła Sanktuarium MBNP.

O godz. 18:00 odbyło się uroczyste nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją dookoła kościoła. O godz. 18:30 została odprawiona koncelebrowana Eucharystia, której przewodniczył Ojciec Prowincjał Zgromadzenia Redemptorystów Janusz Sok CSsR. Ojciec prowincjał wygłosił też homilię. Na uroczystości miał być obecny bp ordynariusz, niestety z powodu choroby nie mógł przybyć.

Pod adrersem internetowym https://gliwice.gosc.pl/gal/pokaz/5681840.Odpust-w-sanktuarium-MBNP-w-Gliwicach/15#gt znajduje się relacja Gościa Niedzielnego z tego wydarzenia.