Najbliższe wydarzenia

« »
Pn Wt Śr Cz Pt So N
"Nadzieja sprawia, że rośnie miłość, a miłość sprawia że rośnie nadzieja. Z pewnością nadzieja w Boską dobroć sprawia, że rośnie miłość ku Jezusowi Chrystusowi."
- św. Alfons Maria Liguori
II FESTYN PARAFIALNY

Znów „NIESIEMY POMOC NA CHWAŁĘ BOŻĄ” w Gliwicach

Za nami już drugi Festyn Parafialny pod hasłem „Niesiemy pomoc na chwałę Bożą”, który odbył się dzięki wsparciu duszpasterzy i wspólnot działających przy kościele pw. Podwyższenia Krzyża świętego w Gliwicach.

Podczas festynu nie zabrakło atrakcji. Był salon gier VR, pokazy chemiczne, rodzinne tańce, gry i zabawy, kącik artystyczny czy wspólny śpiew. Uczestnicy mogli zjeść smacznej kiełbaskę czy ciasto, a także wziąć udział w loterii fantowej. A było co losować, ponieważ w tym roku w głównym losowaniu było ponad 80 nagród! Największą z nich stanowiło darmowe wynajęcie na weekend dowolnego modelu hybrydowej Toyoty. Los uśmiechnął się do naszej parafianki, pani Sylwii Szydło, która wylosowała główną nagrodę.

Festyn był imprezą zorganizowaną z okazji zbliżającego się odpustu parafialnego przypadającego 14 września w uroczystość Podwyższenia Krzyża świętego. Jego celem była integracja parafii, stworzenie okazji do lepszego poznania się, także członków wspólnot parafialnych, ale z racji tego, że patronuje nam Matka Boża Nieustającej Pomocy, ważnym elementem tego wydarzenia była pomoc potrzebującym, żyjącym na terenie naszej parafii.

W tym roku wszelkie zebrane podczas festynu parafialnego fundusze jakie zostaną przekazane na dwa cele. Pierwszym z nich jest kosztowna operacja oczu dla Kuby - naszego parafianina, który ma uszkodzone nerwy wzrokowe. Drugim jest pomoc w dostosowaniu łazienki do potrzeb niepełnosprawnego Tomka.

W organizację imprezy oraz całą  moc atrakcji zaangażowały się grupy parafialne, na co dzień działające przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Są nimi: koło artystyczne „Akwarelka”, zespoły - młodzieżowy „Redemptor” i dziecięcy „Filii Dei” czy wspólnota modlitewno-uwielbieniowa. Należy również  wspomnieć o obecnych na festynie współpracownikach i przyjaciołach festynu. Spośród wielu, należy wymienić salon Samochodowy Toyoty „Ja-Now-An” Gliwice-Zabrze, Salon gier VR „ZENonVR”, aptekę „Zdrowit” i wielu, wielu innych, których nie sposób wymienić.

Za nich wszystkich uczestników oraz za tych, którzy przyczynili się do organizacji II Festynu Parafialnego w dniu odpustu parafialnego, czyli w najbliższą niedzielę o  godz. 19:30 zostanie odprawiona Msza święta dziękczynna.

o. Tomasz Mikołajczyk CSsR