Najbliższe wydarzenia

« »
Pn Wt Śr Cz Pt So N
"Nadzieja sprawia, że rośnie miłość, a miłość sprawia że rośnie nadzieja. Z pewnością nadzieja w Boską dobroć sprawia, że rośnie miłość ku Jezusowi Chrystusowi."
- św. Alfons Maria Liguori
Aktualności
01-04-2018
Wieczór 31 marca , godz. 19:00 – rozpoczęła się w naszym kościele msza Wigilii Paschalnej zakończona radosnym „Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!”
zobacz więcej
30-03-2018
Wielki Piątek, przypadający w tym roku 30 marca, jest najważniejszym dniem roku liturgicznego. W tym dniu wspominamy mękę i śmierć Jezusa Chrystusa.
zobacz więcej
30-03-2018
29 marca 2018, Wielki Czwartek rozpoczął Triduum Paschalne, najważniejszy dni roku liturgicznego. Przypominają nam one o prawdzie Chrystusowego cierpienia i zmartwychwstania. Pozwalają zbliżyć się do wielkiej tajemnicy naszego zmartwychwstania.
zobacz więcej
01-01-2018
31 grudnia 2017 roku odbyło się spotkanie rodzin osób konsekrowanych oraz Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Po Eucharystii o godz. 9:30 wszyscy zaproszeni zgromadzili się w sali parafialnej gdzie przy poczęstunku spędzili miło czas na rozmowach i śpiewaniu kolęd.
zobacz więcej
03-12-2017
Zgodnie z długoletnią tradycją, na Śląsku i nie tylko, 4 grudnia we wspomnienie św. Barbary, świętuję się patronalne święto górników. W naszej parafii świętowanie rozpoczęło się już w niedzielę! Tego dnia o godz. 9.30 o. Proboszcz celebrował uroczystą Eucharystię w intencji górników. Oprawa Mszy św. została ubogacona obecnością górniczych i parafialnych pocztów sztandarowych i grą górniczej orkiestry. Po mszy św., górnicy obecni na Eucharystii oraz ich rodziny wraz z o. Proboszczem świętowali przy wspólnym stole w domu parafialnym, a towarzyszyła im radosna muzyka orkiestry górniczej. Wszystkim górnikom pracującym na śląsku i w innych częściach świata pozdrawiamy tradycyjnym Szczęść Boże!
zobacz więcej