Najbliższe wydarzenia

« »
Pn Wt Śr Cz Pt So N
"Nadzieja sprawia, że rośnie miłość, a miłość sprawia że rośnie nadzieja. Z pewnością nadzieja w Boską dobroć sprawia, że rośnie miłość ku Jezusowi Chrystusowi."
- św. Alfons Maria Liguori
Aktualności
29-06-2019
W sobotę 27 czerwca 2019 r. obchodziliśmy Święto Matki Bożej Nieustającej pomocy. Od wielu lat ten dzień odpustu ma w naszej parafii szczególne znaczenie. Tym razem jeszcze większe, bo jednocześnie obchodziliśmy 5. rocznicę ukoronowania koronami papieskimi ikony MBNP i 4. rocznicę ustanowienia naszego kościoła Sanktuarium MBNP.
zobacz więcej
23-06-2019
W sobotę 22 czerwca, po wieczornej mszy św. odbył się koncert śpiewających kapłanów – Servi-Domini-Cantores. W naszej parafii to już drugi koncert tego niezwykłego zespołu, tym razem związany z obchodami 5. rocznicy koronacji ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy koronami papieskimi. Dla licznie zebranych w kościele słuchaczy była to prawdziwa uczta – nie tylko z powodu nieprzeciętnego poziomu artystycznego wykonawców, ale też było to podniosłe przeżycie duchowe, godne upamiętnienie wielkiego parafialnego święta, jakim było ukoronowanie ikony.
zobacz więcej
21-06-2019
20 czerwca 2019 roku razem z wiernymi parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny obchodziliśmy Uroczystość Bożego Ciała. Uroczystość rozpoczęła o godz. 9:30 Msza św. W naszym kościele, której przewodniczył nowy proboszcz parafii WNMP. Po mszy procesja przeszła od naszego kościoła ulicą Kozielską do kościoła WNMP, zatrzymując się przy czterech ołtarzach. 
zobacz więcej
28-05-2019
We wtorek 28 maja obchodziliśmy uroczyście 25. rocznicę przyjęcia sakramentu kapłaństwa przez o. Tomasza Jarosza - redemptorystę i o. Wita Bołda - franciszkanina.
zobacz więcej
21-05-2019
Trwają Jubileuszowe Misje Święte w naszej parafii. Podczas uroczystego rozpoczęcia Misji w sobotę 18 maja 2019 r. ojcowie misjonarze zachęcali, aby "Otworzyć drzwi Chrystusowi".
zobacz więcej
10-09-2018
Znów „NIESIEMY POMOC NA CHWAŁĘ BOŻĄ” w Gliwicach Za nami już drugi Festyn Parafialny pod hasłem „Niesiemy pomoc na chwałę Bożą”, który odbył się dzięki wsparciu duszpasterzy i wspólnot działających przy kościele pw. Podwyższenia Krzyża świętego w Gliwicach. Podczas festynu nie zabrakło atrakcji. Był salon gier VR, pokazy chemiczne, rodzinne tańce, gry i zabawy, kącik artystyczny czy wspólny śpiew. Uczestnicy mogli zjeść smacznej kiełbaskę czy ciasto, a także wziąć udział w loterii fantowej. A było co losować, ponieważ w tym roku w głównym losowaniu było ponad 80 nagród! Największą z nich stanowiło darmowe wynajęcie na weekend dowolnego modelu hybrydowej Toyoty. Los uśmiechnął się do naszej parafianki, pani Sylwii Szydło, która wylosowała główną nagrodę. Festyn był imprezą zorganizowaną z okazji zbliżającego się odpustu parafialnego przypadającego 14 września w uroczystość Podwyższenia Krzyża świętego. Jego celem była integracja parafii, stworzenie okazji do lepszego poznania się, także członków wspólnot parafialnych, ale z racji tego, że patronuje nam Matka Boża Nieustającej Pomocy, ważnym elementem tego wydarzenia była pomoc potrzebującym, żyjącym na terenie naszej parafii. W tym roku wszelkie zebrane podczas festynu parafialnego fundusze jakie zostaną przekazane na dwa cele. Pierwszym z nich jest kosztowna operacja oczu dla Kuby - naszego parafianina, który ma uszkodzone nerwy wzrokowe. Drugim jest pomoc w dostosowaniu łazienki do potrzeb niepełnosprawnego Tomka. W organizację imprezy oraz całą  moc atrakcji zaangażowały się grupy parafialne, na co dzień działające przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Są nimi: koło artystyczne „Akwarelka”, zespoły - młodzieżowy „Redemptor” i dziecięcy „Filii Dei” czy wspólnota modlitewno-uwielbieniowa. Należy również  wspomnieć o obecnych na festynie współpracownikach i przyjaciołach festynu. Spośród wielu, należy wymienić salon Samochodowy Toyoty „Ja-Now-An” Gliwice-Zabrze, Salon gier VR „ZENonVR”, aptekę „Zdrowit” i wielu, wielu innych, których nie sposób wymienić. Za nich wszystkich uczestników oraz za tych, którzy przyczynili się do organizacji II Festynu Parafialnego w dniu odpustu parafialnego, czyli w najbliższą niedzielę o  godz. 19:30 zostanie odprawiona Msza święta dziękczynna. o. Tomasz Mikołajczyk CSsR  
zobacz więcej
06-01-2019
W niedzielę 6 stycznia 2019 r. odbyło się spotkanie rodzin osób konsekrowanych, pochodzących z naszej parafii oraz Duszpasterskiej Rady Parafialnej.
zobacz więcej
31-05-2018
W czwartek 31 maja obchodziliśmy uroczystość Bożego Ciała. Po Mszy Św. o 9:30 wyruszyliśmy w procesji do czterech ołtarzy.
zobacz więcej
31-05-2018
We wtorek 29 maja obchodziliśmy jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich ojca proboszcza Piotra Świerczoka.
zobacz więcej
28-05-2018
W niedzielę 27 maja podczas mszy św. o godz. 19:30 czterech naszych młodych parafian złożyło uroczystą przysięgę lektora. Mszę św. odprawiał o. Tomasz Mikołajczyk i to on przewodniczył tej uroczystości. Szczególnym momentem było przekazanie nowym lektorom Biblii oraz poświęconych krzyży.
zobacz więcej
01-04-2018
Wieczór 31 marca , godz. 19:00 – rozpoczęła się w naszym kościele msza Wigilii Paschalnej zakończona radosnym „Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!”
zobacz więcej
30-03-2018
Wielki Piątek, przypadający w tym roku 30 marca, jest najważniejszym dniem roku liturgicznego. W tym dniu wspominamy mękę i śmierć Jezusa Chrystusa.
zobacz więcej
30-03-2018
29 marca 2018, Wielki Czwartek rozpoczął Triduum Paschalne, najważniejszy dni roku liturgicznego. Przypominają nam one o prawdzie Chrystusowego cierpienia i zmartwychwstania. Pozwalają zbliżyć się do wielkiej tajemnicy naszego zmartwychwstania.
zobacz więcej
01-01-2018
31 grudnia 2017 roku odbyło się spotkanie rodzin osób konsekrowanych oraz Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Po Eucharystii o godz. 9:30 wszyscy zaproszeni zgromadzili się w sali parafialnej gdzie przy poczęstunku spędzili miło czas na rozmowach i śpiewaniu kolęd.
zobacz więcej
03-12-2017
Zgodnie z długoletnią tradycją, na Śląsku i nie tylko, 4 grudnia we wspomnienie św. Barbary, świętuję się patronalne święto górników. W naszej parafii świętowanie rozpoczęło się już w niedzielę! Tego dnia o godz. 9.30 o. Proboszcz celebrował uroczystą Eucharystię w intencji górników. Oprawa Mszy św. została ubogacona obecnością górniczych i parafialnych pocztów sztandarowych i grą górniczej orkiestry. Po mszy św., górnicy obecni na Eucharystii oraz ich rodziny wraz z o. Proboszczem świętowali przy wspólnym stole w domu parafialnym, a towarzyszyła im radosna muzyka orkiestry górniczej. Wszystkim górnikom pracującym na śląsku i w innych częściach świata pozdrawiamy tradycyjnym Szczęść Boże!
zobacz więcej